Quantcast

Deca 3-7 godina (preskolarci)

Zuji Zolja

Domaćin
Poruka
3.648
Žalosno je, što imaš tako ružno iskustvo s obrazovnom institucijom u najvažnijim godinama odrastanja u svog djeteta. :)

Itekako te čeka briga oko domaćeg bez obzira na popodnevni boravak. :)
Super da trenira, ali nemojte tako djecu previše preopteretiti nekim obavezama- pa dajte im prostora za igru ..
Igra je jedna od najvažnijih stvari u dječjem razvoju.
Biti u školi od 8-17h.. i nije baš uvijek tako sjajno. To je njima isto kao nekakva vrsta "radnog vremena". Super ako dijete želi na treninge i trenira što voli, ali ipak.. malo prostora za igru bi bilo itekako korisno. :)

Ajde?!
A ti si neki psiholog, analiticar... ili modni bloger?
Sta je lose u tome ako se dete lakse prilagodi uslovima u skoli nego uslovima u vrticu. Sta je lose u tome ako mene kao roditelja to raduje?
Sta je lose ako dete ide na sport?
Sta je lose u tome da se dete raduje tome sto ce krenuti u skolu, a da razliciti roditelji to razlicito dozive?

zsuki75

Ističe se
Poruka
2.720
u Ns danas rezultati konkursa.

Mici, konkurisali na liman i na telep...na limanu svega 3 mesta, a na telepu 6. ma nema veze, znam tamo sve vaspitačice, moguće da će je one primiti uz saglasnost...

- - - - - - - - - -

a to zašto nisu, ne znam. nije se dobro kotirala valjda.

birica

Aktivan član
Poruka
1.523
Ahaha to ćemo verovatno biti i mi! Realno ne treba nam vrtić, čuva je baka. Ali voleli bi bar pola dana zbog druženja.

Ja lichno mislim da bi njoj puuunooo znachilo da malo iskusi da nije ona najvazhnija na svetu .... da se sunce ne vrti oko nje :zper:.... i stvarno mislim da bi joj mnogo vishe znachilo ceo dan u vrticu .... jer ne mozhe samo druzhenje , mora da bude i malo discipline :zper: ... pishem iz najiskrenijih pobuda, poshto vas znam 'iljadu godina ... a znam i kako je Arminu pomogao vrtic u mnogo chemu ...

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
Irina prosle nedelje nije isla i zamisli,bas tada su se i slikali,svi u dvoristu,plus su ucili neke zagonetke i svasta nesto
bas sam se smorila
uvek je najzabavnije kad ona izostaje...:lol:

- - - - - - - - - -

a nema ni zajednicku junsku sliku od prosle godine
bez veze

mali roker

Veoma poznat
Poruka
10.729
Ni mi nismo primljeni u vrtic.Sad moram da gledam druge opcije a to se odnosi na subvencionisane vrtice,imali neko iskustva u tom pravcu.Nama je zaista neophodno da se dete malo udalji iz nase sredine i providi vise vremena sa drugom decom.Za privatni vrtic nemamo para,a za ove vrtice sam cula da se placa oko 5000din. to bi i mogli da odvojimo samo zarad mira deteta i zbog discipline i zbog specificne situacije u kojoj Lela odrasta.
Dovoljo je reci da mi je otac dementan i da sam polagala velike nade da ce Lela biti primljena u vrtic,ipak nazalost,nije,sad volela bih da cujem iskustva onih koji su upisali decu u privatni vrtic za koji deo dotira drzava kakvi su vasi utisci?

mali roker

Veoma poznat
Poruka
10.729
Našla sam mnogo dobar tekst baš za mene, da popravim ponašanje ovog mog vragolana ženskog
Odlican tekst.Ima mnogo istine u njemu jer od koga ce se dete nauciti ispravnom ponasanju ako ne od nas samih,od nas roditelja jer mi su tu uvek u njihovoj blizini a oni su sundjeri koji sve upijaju i koji nas u svemu imitiraju,naravno imitiraju oni i druge,ali mi smo ti pored kojih se bude uz koje provede veci deo svog vremena,na nama je da ih naucimo svemu sto mozemo a to se postize jedino kroz licni primer.
Ne vredi detetu govoriti kazi teti dobar dan kad ulazis u radnju,ako ti sam prvi to ne kazes,ne bacaj omot od cokolade na plocnik ako i ti sam bacas otpatke gde god stignes.....

DamaBezBlama

Elita
Poruka
20.655
Ni mi nismo primljeni u vrtic.Sad moram da gledam druge opcije a to se odnosi na subvencionisane vrtice,imali neko iskustva u tom pravcu.Nama je zaista neophodno da se dete malo udalji iz nase sredine i providi vise vremena sa drugom decom.Za privatni vrtic nemamo para,a za ove vrtice sam cula da se placa oko 5000din. to bi i mogli da odvojimo samo zarad mira deteta i zbog discipline i zbog specificne situacije u kojoj Lela odrasta.
Dovoljo je reci da mi je otac dementan i da sam polagala velike nade da ce Lela biti primljena u vrtic,ipak nazalost,nije,sad volela bih da cujem iskustva onih koji su upisali decu u privatni vrtic za koji deo dotira drzava kakvi su vasi utisci?

Uh a živi sa vama? To jeste specifična situacija... i teška nadasve.
Želim vam svu sreću da nađete neki vrtić, deci je to potrebno :heart:

Odlican tekst.Ima mnogo istine u njemu jer od koga ce se dete nauciti ispravnom ponasanju ako ne od nas samih,od nas roditelja jer mi su tu uvek u njihovoj blizini a oni su sundjeri koji sve upijaju i koji nas u svemu imitiraju,naravno imitiraju oni i druge,ali mi smo ti pored kojih se bude uz koje provede veci deo svog vremena,na nama je da ih naucimo svemu sto mozemo a to se postize jedino kroz licni primer.
Ne vredi detetu govoriti kazi teti dobar dan kad ulazis u radnju,ako ti sam prvi to ne kazes,ne bacaj omot od cokolade na plocnik ako i ti sam bacas otpatke gde god stignes.....

I mi imamo na neki način specifičnu situaciju, pošto je Marta od prve do 5te godine odrastala sa mojima u Beogradu, dok sam ja tražila posao, pa radila, pa bila bolesna u Beču.
Sada kada je najzad sa nama (jer je meni bilo žao da je malu cimam tamo vamo, povučena sopstvenim lošim iskustvom) u Beču stalno, treba ispraviti sve krive drine odgajanja babe i dede... em što neće da jede skoro ništa - vrti 5 stvari u krug. Em što je razmažena, samo zahteva stvari da joj se kupe, samo zanoveta, hoće, samo da bude u centru pažnje... imamo mnogo toga da ispravimo i na tome i radimo sad :aha:

jelenced

Aktivan član
Poruka
1.719

jos se ne znaju uslovi, dal ce svi ispod crte dobiti subvenciju ili ce ipak biti prioriteta
to se verovatno nece znati do oktobra ...

mali roker

Veoma poznat
Poruka
10.729
to se verovatno nece znati do oktobra ..
Ako treba cekati samo do oktobra i to se da izdrzati.
Sto se tice privatnih vrtica,svi koji su nam blizu su uglavnom zauzeti,ili primaju dvoje,troje dece,ista situacija je i sa vrticima gde je potrebno da idemo autobusom,ustvari tu primaju cini mi se petoro dece.
Ja tek sad vidim da sam se prebacila na decu od 3 do 7,malo sam poranila,samo dva meseca :)

Poslednja izmena:

zsuki75

Ističe se
Poruka
2.720
sumara odakle si?

- - - - - - - - - -

o bože sad vidim ns

- - - - - - - - - -

ubrzo će se znati da li će grad povećati normu. kažu mi vaspitačice da grad ima pravo da podigne za 10% a i same vaspitačice imaju pravo na 10% iznad norme, same potpišu. da znaš da je i to opcija. dogovoriš se sa vaspitačicom...ako znaš neku.

mali roker

Veoma poznat
Poruka
10.729
Mozda preko kume ciji je mali isao u vrtic u koji bi volela da upisem Lelu,mozda bih mogla da pricam sa njom,vec je poznaje jer je kuma cesto sa njom isla po svog malog.Taj vrtic mi je bio na vrhu liste,a konkurisala sam za jos dva u blizini.Hvala na savetu :D

Ankora

Buduća legenda
Poruka
38.333
Ajde?!
A ti si neki psiholog, analiticar... ili modni bloger?
Sta je lose u tome ako se dete lakse prilagodi uslovima u skoli nego uslovima u vrticu. Sta je lose u tome ako mene kao roditelja to raduje?
Sta je lose ako dete ide na sport?
Sta je lose u tome da se dete raduje tome sto ce krenuti u skolu, a da razliciti roditelji to razlicito dozive?

Bože sveti, inace sve poruke tako pročitaš? Pa ti neaš pojma što sam ja napisala. :D

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.