Ništa tu nije sporno, samo Ti ne vidiš, jer da vidiš, video bi da oni, koji ne prihvataju pomoć Božiju, sa sobom nose zlo i seju rđavo.
A u Africi je dosta toga posejano rđavog, što narod Afrički nije tražio, već mu je nametnuto od strane onih, koji ne žele da prihvate Božiju pomoć.
Dakle, u pitanju su žrtve.
I ne čini Bog zlo, već onaj koji se Boga(Ljubavi) odrekao.
A Ljubav na zlo ne uzvraća zlom, već zlo iskorenjuje samo sebe, tj, drugim rečima, satana isteruje satanu.
Bog će se u jednom momentu sasvim povući, kako bi satana dokusurio satanu, tj. uništio samog sebe.