Davanje auta drugima

A znate kako...ima zavidnih pa da načine śtetu medjutim pozajmljivači su uglavnom znatiželjni - da isprobaju ovo ili ono kad već voze tudje dok nekupe svoje
A iako se nesto desi tokom eksperimentisanjha reći će ti do detalja i vratiti ključeve.
Takav smo narod.
 
Naravno da pozajmim.
Naravno ne bilo kome i bilo zašto.

Uglavnom se uvek završilo ok sem sitnica kao kad zaborave da vrate sedište u zadnji položaj pa raspizdim glavom u ragasto prilikom ulaska u auto.

U svakom slučaju ništa dramatično.
 
Silom prilika, dok sam bio naivan i vjerovao dogovoru, ostavio kola kod bliskih rođaka jedno vreme, napravili mi nekih 5, 6 000 za kratko vreme, gledaju u oči i lažu me, a ja zapamtio kilometražu i fotkao...patološki lažovi..Završio sa njima za cjeli život, za vjek vjekova, blokirao ih svuda, precrtani su...
Od tada, nikom više! A kad situacija nalaže, ostavim ih u Surčinu, u garaži za 35 eura. 🙂
 
Ja sam covek koji ima neka bezvezna razmisljanja od toga sta ako je ta osoba kojoj sam dao auto neki narkoman ili nes pa mi podvale u auto,a ja ne primetim pa najebem :D ili svakake neke gluposti :D
Jer ako ti je neko poznanik ne mora znaciti da ti misli dobro.
Prosto neki ljudi znaju da iskoriste dobrotu ljudi i da ih sjebu.
E sad zasto niko nece da pozajmi auto od ljudi koji jebene naravi da kad bi im nesto uradio usrali bi ti se u zivot :D
Nego ce pre uzeti auto od nekog koji eto dobrica neki i da mu nesto sjebes on bi cutao presao bi preko toga itd.
eventualno bih dao auto nekom kome bas verujem ili nekom u familiji za koga znam da je odgovoran, ozbiljan :D
 
Zato sto si autoritet i lafcina, ozb. nema zezanja sa tobom :ok:
Roditelji su me naucili da samo onaj koji daje moze da ocekuje da ce dobiti,mada kada pogledamo danasnje vreme mozda i nije najpametnija maksima....
Ako me neko nesto trazi a to imam pozajmim ne razmisljajuci o posledicama(neko bi rekao da sam naivan) ali nikada nije bilo nekih vecih problema,samo jednom je bilo nekog navlacenja oko para ali i to je reseno kroz kompenzaciju...
 
Roditelji su me naucili da samo onaj koji daje moze da ocekuje da ce dobiti,mada kada pogledamo danasnje vreme mozda i nije najpametnija maksima....
Ako me neko nesto trazi a to imam pozajmim ne razmisljajuci o posledicama(neko bi rekao da sam naivan) ali nikada nije bilo nekih vecih problema,samo jednom je bilo nekog navlacenja oko para ali i to je reseno kroz kompenzaciju...

Danas je moderno da pljujes po ljudima onako generalno i gnusas ih se sa gadjenjem, sta mislis zasto odjednom svi sa ponosom isticu kako su introvertni i asocijalni.. To je nekad bilo za sramotu a sad se dice, jer kao sta cu ja medju ljudima kad su svi gov.na.. Glupost i besmislica novog doba... Sta smo mi bez vere, ne vere da moras ici u crkvu svake nedelje i biti liturgijski vernik nego vere u coveka, koga je opet Bog stvorio...
 
Roditelji su me naucili da samo onaj koji daje moze da ocekuje da ce dobiti,mada kada pogledamo danasnje vreme mozda i nije najpametnija maksima....
Ako me neko nesto trazi a to imam pozajmim ne razmisljajuci o posledicama(neko bi rekao da sam naivan) ali nikada nije bilo nekih vecih problema,samo jednom je bilo nekog navlacenja oko para ali i to je reseno kroz kompenzaciju...
Ne znam da li je ta logika ok, ali moja praksa pokazuje ovako , ako su ljudi misaono slicni , onda nema problema....
Tu se ne postavlja pitanje da li ce neko nekog zaebati , nego kako da jedan drugom sprecite da ima stetu...

Moji drugari meni pozajmljuju auto, ja vazim za boljeg vozaca od njih, imaju poverenja u mene, ja imam vise kategorija drugara, prijatelji za izlaske, za kafane, za biznis, za kucu, za zene, za revoluciju, itd....
Zanimljivo je da se auto moze pozajmljivati prijateljima za izlaske i prijateljima za revoluciju, ostalim kategorijama ne....
 
Ne znam da li je ta logika ok, ali moja praksa pokazuje ovako , ako su ljudi misaono slicni , onda nema problema....
Tu se ne postavlja pitanje da li ce neko nekog zaebati , nego kako da jedan drugom sprecite da ima stetu...

Moji drugari meni pozajmljuju auto, ja vazim za boljeg vozaca od njih, imaju poverenja u mene, ja imam vise kategorija drugara, prijatelji za izlaske, za kafane, za biznis, za kucu, za zene, za revoluciju, itd....
Zanimljivo je da se auto moze pozajmljivati prijateljima za izlaske i prijateljima za revoluciju, ostalim kategorijama ne....
Dobar prijatelj je vredan kao rođeni brat, bukvalno...ko ima jednog, ili dvojicu u životu, treba da skače od sreće...Nije tema, ali ne mogu da odolim da ne iznesem ovu živu istinu...: )
 

Back
Top