gost 186118
Veoma poznat
- Poruka
- 10.118
Даниловић: НОВА се противи одржавању ,,Параде поноса''
Замјеник предсједнка Нове српске демократије Горан Даниловић је саопштио да ће на евентуалном састанку поновити став Нове српске демократије зашто не треба организовати Параду поноса у Подгорици. Ова странка се противи одржавању Параде поноса с тим што не спори да ЛГБТ особе имају сва уставом гарантовна права.
"Дакле, организација те параде неће донијети ништа добро и ништа ново правима ЛГБТ популације у Црној Гори. Та права по мом скромном суду нијесу ни угрожена. Може само донијети неспоразум и испровоцирати, на нашу жалост један дио потпуно конзервативне јавности која никако не прихвата ту врсту различитости и направити проблем ЛГБТ популацији прије свих, а потом и проблме Црној Гори. У Црној Гори ја истински не знам нити једну организацију која има сада потребу да оспорава права тим људима. Они су дио овога друштва и имају Уставом гарантована права. Само НОВA не може подржати параду јер заиста не видимо шта то доноси изузев проблема и вјероватно ће то бити изговор власти да поново подијели Црну Гору на онај конзервативни и неки други дио. Једноставно казано, што се нас тиче ту је став врло прецизан", поручио је Даниловић.
На питање да ли то значи да ћете се састати са њима и то им саопштити или се нећете састати са њима, он одговара: "Уколико је неко тражио састанак од НВО сектора са нама, уколико му значи да му поновимо ову аргументацију ми не бјежимо уопште од тога. Таман посла. Ми не доживљамо те људе као некога ко нема своја права и ко не треба и не смије да се сретне са руководством НОВЕ. Aли ово што кажемо јавно рећи ћемо било којој НВО која се бави заштитом ЛГБТ права или их промовише".
...............
Драго ми је што се наша странка јасно и децидно успротивила јавном промовисању неморала.
Замјеник предсједнка Нове српске демократије Горан Даниловић је саопштио да ће на евентуалном састанку поновити став Нове српске демократије зашто не треба организовати Параду поноса у Подгорици. Ова странка се противи одржавању Параде поноса с тим што не спори да ЛГБТ особе имају сва уставом гарантовна права.
"Дакле, организација те параде неће донијети ништа добро и ништа ново правима ЛГБТ популације у Црној Гори. Та права по мом скромном суду нијесу ни угрожена. Може само донијети неспоразум и испровоцирати, на нашу жалост један дио потпуно конзервативне јавности која никако не прихвата ту врсту различитости и направити проблем ЛГБТ популацији прије свих, а потом и проблме Црној Гори. У Црној Гори ја истински не знам нити једну организацију која има сада потребу да оспорава права тим људима. Они су дио овога друштва и имају Уставом гарантована права. Само НОВA не може подржати параду јер заиста не видимо шта то доноси изузев проблема и вјероватно ће то бити изговор власти да поново подијели Црну Гору на онај конзервативни и неки други дио. Једноставно казано, што се нас тиче ту је став врло прецизан", поручио је Даниловић.
На питање да ли то значи да ћете се састати са њима и то им саопштити или се нећете састати са њима, он одговара: "Уколико је неко тражио састанак од НВО сектора са нама, уколико му значи да му поновимо ову аргументацију ми не бјежимо уопште од тога. Таман посла. Ми не доживљамо те људе као некога ко нема своја права и ко не треба и не смије да се сретне са руководством НОВЕ. Aли ово што кажемо јавно рећи ћемо било којој НВО која се бави заштитом ЛГБТ права или их промовише".
...............
Драго ми је што се наша странка јасно и децидно успротивила јавном промовисању неморала.