Quantcast

Danil Medvedev

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771

Данил Медведев​

Данил Сергејевич Медведев (рус. Даниил Сергеевич Медведев; 11. фебруар 1996. године у Москви, Русија) руски је тенисер. Најбољи пласман на АТП листи у синглу му је друго место од 15. марта 2021. Освојио је десет АТП турнира у појединачној конкуренцији.

Најбољи резултат на гренд слемовима остварио je на Отвореном првенству САД 2019. где је поражен у финалу од Рафаела Надала у пет сетова.[1] Исти резултат је поновио на Аустралијан опену 2021, када је поражен у финалу од Новака Ђоковића из Србије.[2]

Медведев је освојио Завршни турнир 2020. године, победивши у финалу Доминика Тима резултатом 2:1.[3]

Screenshot_2021-04-07 Данил Медведев — Википедија, слободна енциклопедија.png

Screenshot_2021-04-07 Данил Медведев — Википедија, слободна енциклопедија(1).png

Screenshot_2021-04-07 Данил Медведев — Википедија, слободна енциклопедија(2).png

Vikipedija

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771
Danil Medvedev je od 15.03.2021. na drugom mjestu ATP liste. Poslije dugo vremena mjesto broj dva je neko ko se ne preziva Đoković, Nadal ili Federer. Pažnju na sebe skrenuo je prošle godine, nakon što je osvojio 4 ATP turnira zaredom i u petom igrao finale. Iz svega navedenog jasno je da zaslužuje da ima svoju temu na forumu.

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771

Danil Medvedev pozitivan na koronu, propušta Monte Karlo​

21090182836407-750x500.jpg

Nakon što je 12. aprila dobio pozitivan test na koronavirus, svetski broj 2, Rus Danil Medvedev moraće da propusti Masters u Monte Karlu.

Ovo su saopštili ATP i organizatori Roleks Monte Karlo Mastersa, uz izjavu ruskog asa:

Razočaran sam što neću igrati u Monte Karlu. Moj fokus je sada na oporavku i želim da se što pre oporavim i vratim u Tur.”, rekao je Medvedev.

Rus je prebačen u izolaciju i biće pod tretmanom medicinskog tima turnira i ATP-a.

Njegovo mesto u singlu zauzeće jedan od „laki-luzera”, dok će u dublu biti eliminisan.

Po objavljivanju ove vesti na društvenim mrežama razvila se polemika oko zdravlja Rafaela Nadala, s obzirom na to da su samo dan ranije Španac i Medvedev zajedno trenirali.

Sport Klub

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771

Medvedev: Podloga je brža, osećam se prijatnije u Madridu​

Danil-Medvedev-750x500.jpg

Ruski teniser Danil Medvedev kaže da mu podloga u Madridu veoma odgovara i da za cilj ima osvajanje turnira.

Trenutno treći reket sveta startuje Masters u glavnom gradu Španije od drugog kola u kojem će se sastati sa boljim iz duela Pjer-Ig Erber – Alehandro Davidovič-Fokina.

Mislim da mi nadmorska visina može pomoći. Tereni u Madridu su jako slični onima na tvrdoj podlozi, jer je šljaka ovde brza, samim tim i servisi. Dakle, ovo je jedan od faktora zbog kojih se osećam prijatnije ovde. Moraću da vidim kako ću da se osećam u prvom meču, taj duel će biti veoma važan za moje samopouzdanje„, rekao je Medvedev.

Ambicije su visoke, ali 25-godišnji Rus ide korak po korak.

Kad dođem na turnir, cilj mi je da ga osvojim, međutim, moram ići polako. Važno je da se prilagodim terenima i da pokažem dobar tenis„, istakao je Medvedev.

Turnir u Madridu dobiće novog šampiona, pošto je Novak Đoković, poslednji osvajač, otkazao učešće.

Sve mečeve pratite uz kanale Sport Kluba.

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
8.916

Medvedev izgubio od autsajdera u trećem kolu!​

Veliko iznenađenje na madridskoj šljaci.
Screenshot_4_1000x0.png

Čileanski teniser Kristijan Garin napravio je veliko iznenađenje u trećem kolu Mastersa u Madridu gde je pobedio trenutno trećeg igrača na svetu Danila Medvedeva posle dva sata i 20 minuta igre sa 2:1 (6:4, 6:7, 6:1).

Prvo je pao Fernando Verdasko, onda i Dominik Koefer, a sada i sjajni Rus. Čileanac je pokazao da je spreman za ulazak među TOP 15 na ATP listi. Uspevao je da kontroliše meč protiv velikog favorita. Toliko je iznervirao Medvedeva da je Rus u više navrata ulazio u raspravku sa publikom pa je zaradio i opomenu.

Jedan brejk u prvom setu bio je dovoljan za vođstvo, da bi se Medvedev vratio u igru posle iscrpljujućeg drugog seta i taj-brejka. Garin je zadao konačan udarac i lakše nego očekivano osvojio treći set, dozvolivši samo jedan gem Danilu. Garin će u borbi za polufinale igrati protiv boljeg iz duela Matea Beretinija i Federika Delbonisa.

Poraz Medvedeva je dobra vest i za Novaka Đokovića jer je Rus na ovaj način umanjio sebi šanse da se domogne prvog mesta na ATP listi pre Rolan Garosa. Sada će Medvedev, ako želi tron morati da osvoji Masters u Rimu.

Alo

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771

Medvedev: Nikada na šljaci neću biti kao neki Španci​

1620672356-Danil-Medvedev-750x445.jpg

Ruski teniser Danil Medvedev uspeo je da se popne do drugog mesta ATP liste uprkos činjenici da nikada nije dobio meč u glavnom žrebu Rolan Garosa, a tokom godina nije krio da nije preterani ljubitelj šljake. Pred nastup na Masters turniru u Rimu Medvedev je otkrio da radi na tome da unapredi svoje igre na ovoj podlozi.

Moskovljanin je na turniru u Madridu učešće završio u trećem kolu kada je od nejga bio bolji Čileanac Kristijan Garin.

Nikada na šljaci neću igrati kao neki španski teniseri – oni od malena vežbaju svoj stil. Forhend, veliki spin, visoko preko mreže i lopta blizu linije. Moji udarci funkcionišu bolje na tvrdim podlogama, ali moram da ih prilagodim šljaci. Fizički moram da se poboljšam, a mečevi će mi pomoći“, izjavio je Danil Medvedev.

Što se tiče mog nastupa u Madridu, nisam zadovoljan rezultatom, ali moram da uzmem u obzir činjenicu da sam igrao protiv dvojice odličnih igrača na šljaci – Alehandra Davidovića Fokine i Kristijana Garina. Davidović je pobedio Beretinija u Monte Karlu, a on je bio u finalu Madrida. Igrao sam dobro u nekim trenucima tih mečeva, to mi daje neko samopouzdanje“, rekao je ruski teniser.

Mečeve iz Rima moći ćete da pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.

Poslednja izmena:

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.771

Ponovo senzacija: Karacev izbacio Medvedeva​

Aslan-Karacev-scaled-e1619121115976-750x441.jpg

Ruski teniser Aslan Karacev nastavlja sa sjajnim partijama ove godine. On je na Mastersu u Rimu eliminisao drugog tenisera sveta Danila Medvedeva u dva seta 6:2, 6:4 i plasirao se u osminu finala.

Karacev je ruski derbi u Večnom gradu završio posle 78 minuta igre.

Aslan je napravio dva brejka u prvom setu, dozvolio rivalu samo dva gema i mirno stigao do vođstva.

U drugom delu igre mu je jedan brejk bio sasvim dovoljan da završi meč u svoju korist.

Dvadesetsedmogodišnji Rus je privukao pažnju na ovogodišnjem Australijan openu. On je kao kvalifikant stigao do polufinala i to je bio njegov debitantski nastup na Gren slem turnirima. U borbi za finale pobedio ga je Novak Đoković.

Naredni rival Karacevu u Rimu biće Opelka, koji je izbacio Musetija u dva seta.

Mečeve iz Rima pratite na Sport klubu.

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
8.916

Veliki Đokovićev rival NAPRAVIO SKANDAL, pa IZBAČEN iz Rima!​

Ruski teniser Danil Medvedev je u drugom kolu Mastersa u Rimu poražen od sunarodnika Aslana Karaceva, 6:2, 6:4, a tokom meča je napravio skandal koji mu nije nimalo svojstven!

- Ovo je najgora podloga na svetu za mene. Ali ako želite da se valjate po prašini kao pas, ne bih da sudim o tome- besneo je Medvedev.

To nije bilo sve. Okrenuo se ka supervizoru meča i rekao mu:

- Ne želim da budem ovde. Gari, molim te, kazni me, bilo bi boije za sve. Dajem sve od sebe, ali šta da radim? Bolje da sačekam Hale, to je mnogo bolji turnir.

Karacev mu je ispunio želju i rutinski ga izbacio sa Mastersa u Rimu i tako učinio veliku uslugu Novaku Djokoviću koji će još neko vreme biti siguran na prvom mestu ATP liste.

REpublika

~Kiki~

BUNTOVNA S RAZLOGOM
Poruka
489.889

Veliki Đokovićev rival NAPRAVIO SKANDAL, pa IZBAČEN iz Rima!​

Ruski teniser Danil Medvedev je u drugom kolu Mastersa u Rimu poražen od sunarodnika Aslana Karaceva, 6:2, 6:4, a tokom meča je napravio skandal koji mu nije nimalo svojstven!

- Ovo je najgora podloga na svetu za mene. Ali ako želite da se valjate po prašini kao pas, ne bih da sudim o tome- besneo je Medvedev.

To nije bilo sve. Okrenuo se ka supervizoru meča i rekao mu:

- Ne želim da budem ovde. Gari, molim te, kazni me, bilo bi boije za sve. Dajem sve od sebe, ali šta da radim? Bolje da sačekam Hale, to je mnogo bolji turnir.

Karacev mu je ispunio želju i rutinski ga izbacio sa Mastersa u Rimu i tako učinio veliku uslugu Novaku Djokoviću koji će još neko vreme biti siguran na prvom mestu ATP liste.

REpublika

Pa nemoj da pišeš te senzacionalističke tekstove koji mogu da dovedu u zabludu.
Medvedev NIJE NAPRAVIO SKANDAL I NIJE IZBAČEN, on je izgubio meč, napisala sam gore da je bilo čak i simpatično to
njegovo gunđanje tokom meča.

Uostalom čemu 2 teksta o istom događaju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.