Danica Grujičić: Na bolovanje najduže dve nedelje bez provere komisije

Ti si ogorčen ali usmeravaš bes na pogrešnu osobu.
Ne bavim se tim poslom više.
A duboko verujem da bi to olakšalo i posao i eliminisalo folirante, bar u dobroj meri.
Ja sam ekstra pažljiv i biram reči.

Foliranti su ovde jedino oni koji potpisuju lažna bolovanja.

Oni koji odu na bolovanje su bolesnici.
Osiguranici

Dakle na komisiju nek idu lekari a bolesnici nek se u miru oporavljaju.

Ministarka zdravlja Srbije Danica Grujičić izjavila je danas da je ministarstvo spremilo predlog izmena Zakona o zdravstvenom osiguranju i da se najveća promena odnosi na dužinu bolovanja koje je moguće otvoriti bez provere komisije.
Ona je u intervjuu Politici istakla da izmene Zakona predviđaju da će lekari opšte medicine ubuduće pacijentima moći da otvore bolovanje bez provere komisije najduže dve nedelje, a ne dva meseca, kao što je do sada bio slučaj.

„Mnogo je čudno da je izlečenje najvećeg broja pacijenata bilo baš 58. dana od trenutka otvaranja bolovanja, odnosno baš onda kada više ne mogu da budu na bolovanju bez odluke komisije. Izmenama Zakona želimo da sprečimo zloupotrebe“, rekla je Grujičić.

Ona je dodala da će izuzetak predstavljati onkološki bolesnici, tek operisani pacijenti, ljudi koji imaju invaliditet i trudnice.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...nje-najduze-dve-nedelje-bez-provere-komisije/

Нека ти је зарада 1 000 евра .

Нека је издвајање 5%.

Та 40 година раднога стажа издвојиш 24 000 Евра

Колико коштаоперација срца ... бубрега .. плућа ?

Да не причамо о болестима мањим током живота...

Али

Зарада није оно што ти ствараш... У томе је 'зец у грму'

Ти створиш 20 000 месечно и добијеш Бакшиш ...

Све потроше они и пре него до тебе дође

1666611519-Ministri.jpg

Evo Vucic upravo u obracanju na RTS-u posle samo 24 casa podigao sa 15 na 30 dana.

Lepo pitam dezurnog clana partije kako je primio tu vest i kako misli da nastavi dalje svoj nastup.

Je l' sad ok moderacijo?
je8es drzavu i drustvo u kojoj jedan covek odlucuje o duzini bolovanja,fudbalskim stadionima,otkupnoj ceni paprike,...jos samo da odluci da "podize" iz mrtvih.

je8es drzavu i drustvo u kojoj jedan covek odlucuje o duzini bolovanja,fudbalskim stadionima,otkupnoj ceni paprike,...jos samo da odluci da "podize" iz mrtvih.

Није 'један

'један' као 'поправља' ... а све и сви остали 'кваре'

Све ово са боловањем је фарса ... као 'ОН' омогужио свима 'ОН' ... ово 'ОН' оно ...

Сутрадан ће као за Јадари Литијум да њаче ' ккако је био 'слаб' па 'дозволио' '

Нека ти је зарада 1 000 евра .

Нека је издвајање 5%.

Та 40 година раднога стажа издвојиш 24 000 Евра

Колико коштаоперација срца ... бубрега .. плућа ?

Да не причамо о болестима мањим током живота...

Али

Зарада није оно што ти ствараш... У томе је 'зец у грму'

Ти створиш 20 000 месечно и добијеш Бакшиш ...

Све потроше они и пре него до тебе дође

1666611519-Ministri.jpg
Nisi dobro izracunao.

Ako je neto 1000 evra - 117000.

Onda placas 5,15% od bruto 1 to je 8436

I jos toliko od bruto 2 to je jos 8436.

Sto znaci da za 40 godina uplatis 69.218 evra.

A šta je problem komisija za onog ko je bolestan?

Komisija je problem samo prevarantima.
Naprotiv.
Bolesnima jeste problem da odlaze i čekaju po kojekakvim čekaonicama da im se smiluje neka Danina mastiljara kojoj odrede kvotu koliko kad da pušta.

Prevaranti neće ni na komisiji imati problem.
Bolesni će da se maltretiraju

Poslednja izmena:
Naprotiv.
Bolesnima jeste problem da odlaze i čekaju po kojekakvim čekaonicama da im se smiluje neka Danina mastiljara kojoj odrede kvotu koliko kad da pušta.

Prevaranti neće ni na komisiji imati problem.
Bolesni će da se maltretiraju
To je tvoje proizvoljno tumačenje. Istina je da jako mali broj bolesti traje duže od 30 dana, a one koje traju svakako spadaju u neka hronična stanja za koja je bolje da komisija proceni i dijagnostifikuje.

To koliko ljudi zloupotrebljavaju sistem gledam svaki dan oko sebe.

Imam recimo drugaricu koja eto, živi sama i mnogo voli da putuje. Radi u državnoj firmi prilično dobro plaćen posao, i tu ne može da dobije odmor baš kad hoće, ali eto, ona se seti pa ode kod doktorke koju zna i privatno i otvori bolovanje. Pošto WizAir ima jeftine karte, ona to pametno iskoristi pa jedno bolovanje provede na Malti, jedno u Parizu, jedno u Rimu, i tako, svakih mesec, dva - eto nje na bolovanju na drugoj destinaciji.

Kolegina supruga radi kao medicinska sestra, trebalo joj je nešto da završi privatno, otvori bolovanje i iskoristi svih 60 dana do poslednjeg, i onda se lepo vrati na posao.

Kolega s posla otvori bolovanje, ja ga sretnem na koncertu u Budimpešti.

i tako, to su mali primeri iz moje okoline, ali toga ima koliko god hoćeš.

Najveći broj pravih bolovanja otvara se zbog akutnih stanja, gripovi, prehlade, upale, i sl. i sve su to stanja koja uglavnom prolaze za manje od mesec dana. Ako je neko hronično bolestan i nesposoban za rad u dužem periodu, onda svakako treba da ide pred komisiju.

Ova promena sa 60 na 30 neće sprečiti ove koje sam ja nabrojao da odu na putovanja i koncerte, ali hoće ove koji zloupotrebljavaju sistem dugoročno. Bar donekle... ko ima vezu, naći će je i u komisiji.

To je tvoje proizvoljno tumačenje. Istina je da jako mali broj bolesti traje duže od 30 dana, a one koje traju svakako spadaju u neka hronična stanja za koja je bolje da komisija proceni i dijagnostifikuje.

To koliko ljudi zloupotrebljavaju sistem gledam svaki dan oko sebe.

Imam recimo drugaricu koja eto, živi sama i mnogo voli da putuje. Radi u državnoj firmi prilično dobro plaćen posao, i tu ne može da dobije odmor baš kad hoće, ali eto, ona se seti pa ode kod doktorke koju zna i privatno i otvori bolovanje. Pošto WizAir ima jeftine karte, ona to pametno iskoristi pa jedno bolovanje provede na Malti, jedno u Parizu, jedno u Rimu, i tako, svakih mesec, dva - eto nje na bolovanju na drugoj destinaciji.

Kolegina supruga radi kao medicinska sestra, trebalo joj je nešto da završi privatno, otvori bolovanje i iskoristi svih 60 dana do poslednjeg, i onda se lepo vrati na posao.

Kolega s posla otvori bolovanje, ja ga sretnem na koncertu u Budimpešti.

i tako, to su mali primeri iz moje okoline, ali toga ima koliko god hoćeš.

Najveći broj pravih bolovanja otvara se zbog akutnih stanja, gripovi, prehlade, upale, i sl. i sve su to stanja koja uglavnom prolaze za manje od mesec dana. Ako je neko hronično bolestan i nesposoban za rad u dužem periodu, onda svakako treba da ide pred komisiju.

Ova promena sa 60 na 30 neće sprečiti ove koje sam ja nabrojao da odu na putovanja i koncerte, ali hoće ove koji zloupotrebljavaju sistem dugoročno. Bar donekle... ko ima vezu, naći će je i u komisiji.
Potvrđuješ ono što sam rekao.
Komisije treba da kontrolišu lekare, a ne osiguranike

Back