Danica Grujičić: Na bolovanje najduže dve nedelje bez provere komisije

To je tvoje proizvoljno tumačenje. Istina je da jako mali broj bolesti traje duže od 30 dana, a one koje traju svakako spadaju u neka hronična stanja za koja je bolje da komisija proceni i dijagnostifikuje.

To koliko ljudi zloupotrebljavaju sistem gledam svaki dan oko sebe.

Imam recimo drugaricu koja eto, živi sama i mnogo voli da putuje. Radi u državnoj firmi prilično dobro plaćen posao, i tu ne može da dobije odmor baš kad hoće, ali eto, ona se seti pa ode kod doktorke koju zna i privatno i otvori bolovanje. Pošto WizAir ima jeftine karte, ona to pametno iskoristi pa jedno bolovanje provede na Malti, jedno u Parizu, jedno u Rimu, i tako, svakih mesec, dva - eto nje na bolovanju na drugoj destinaciji.

Kolegina supruga radi kao medicinska sestra, trebalo joj je nešto da završi privatno, otvori bolovanje i iskoristi svih 60 dana do poslednjeg, i onda se lepo vrati na posao.

Kolega s posla otvori bolovanje, ja ga sretnem na koncertu u Budimpešti.

i tako, to su mali primeri iz moje okoline, ali toga ima koliko god hoćeš.

Najveći broj pravih bolovanja otvara se zbog akutnih stanja, gripovi, prehlade, upale, i sl. i sve su to stanja koja uglavnom prolaze za manje od mesec dana. Ako je neko hronično bolestan i nesposoban za rad u dužem periodu, onda svakako treba da ide pred komisiju.

Ova promena sa 60 na 30 neće sprečiti ove koje sam ja nabrojao da odu na putovanja i koncerte, ali hoće ove koji zloupotrebljavaju sistem dugoročno. Bar donekle... ko ima vezu, naći će je i u komisiji.
✔️

Pa ne znam kako onda meni ne smeta što je 30 dana na reč doktora, a tebi smeta. Jasno ti je da je lakše izmanipulisati jednog doktora nego celu komisiju.
Zato što si površan i nećeš da uvažiš činjenice.

Ovaj igrokaz sa 15-30 je dovoljna ilustracija da para u fondu nema.
Biće doduše kao i do sad, za odabrane.

Poslednja izmena:
Pa ne znam kako onda meni ne smeta što je 30 dana na reč doktora, a tebi smeta. Jasno ti je da je lakše izmanipulisati jednog doktora nego celu komisiju.
Nije komisija vise od 2 doktora, no na komisiju se ceka. Svakako da, mozes nabaviti od doktora iz doma zdravlja papire, i sta ce sad
oni/one sa komisije? Da ne veruju lekaru iz doma zdravlja, pa da vrse posebne preglede? How yes no.
Ovo je samo otezavanje procedure, i nista vise...

Питаш како?
Ваљда овако:
-Баја подмити доктора,боловање 2 месеца.За 2 недеље има Комисију.
Онда подмити и Комисију јер има неке Послиће у наредних 1,5 Месец где узима 2 плате....
кад Комисија узме паре-онда овери исправно боловање.

Nije komisija vise od 2 doktora, no na komisiju se ceka. Svakako da, mozes nabaviti od doktora iz doma zdravlja papire, i sta ce sad
oni/one sa komisije? Da ne veruju lekaru iz doma zdravlja, pa da vrse posebne preglede? How yes no.
Ovo je samo otezavanje procedure, i nista vise...
Ovo je samo drkanje bolesnih ljudi.
Za lažno bolovanje treba da odgovara lekar koji ga je odobrio

Pa kako nisu lekari postali dobrostojeći za sve ove godine....

(čast izuzecima iz privatne prakse)
Велика гоувна ти приватници.
Ја био наглув 2 недеље,одем у онај Еуромедик-лепо им кажем да желим испирање Ушију.
Каже ,може..
Преглед 3600 Дин,испирање 600 Дин.
Реко- Људи,мени не треба преглед-.
Каже- не може без прегледа-.
Реко-ма нећу преглед,нисам ја имао ништа што би морало се подвргне прегледу-.
И не може и не може без прегледа...
Пола сата се убеђујем тамо...
и на крају пуко тих 3600 за НИШТА,све заједно трајало 8,5 минута.

Велика гоувна ти приватници.
Ја био наглув 2 недеље,одем у онај Еуромедик-лепо им кажем да желим испирање Ушију.
Каже ,може..
Преглед 3600 Дин,испирање 600 Дин.
Реко- Људи,мени не треба преглед-.
Каже- не може без прегледа-.
Реко-ма нећу преглед,нисам ја имао ништа што би морало се подвргне прегледу-.
И не може и не може без прегледа...
Пола сата се убеђујем тамо...
и на крају пуко тих 3600 за НИШТА,све заједно трајало 8,5 минута.
Pa kad nećeš da ispereš sam.

Много људи иде на посао, а нису способни за рад, и то је много већи проблем од наводних злоупотреба боловања.Болесни и неспособни људи одлучују о туђим правима и обавезама у државним органима, управљају возилима градског саобраћаја, изводе грађевинске радове и раде у фабрикама.Неки то раде под притиском руководиоца државног органа или послодавца, а неки да не би губили 35% плате.

Ma da. Lazna bolovanja, uglavnom traze po drzavnim firmama...
Боловање се не може отворити без налаза лекара, за све то постоји документација.Већ неколико година иде прича о лажним боловањима, а није ништа откривено о наводним лажним боловањима, нити је против било кога вођен некакав поступак.

Постоји мит о лажним боловањима, јер људи виде да се боловања често отварају, и онда аутоматски мисле да је реч о злоупотребама.

Међутим, у Србији има много болесних људи, око 50% старијих од 50 година болује од високог крвног притиска и срчаних болести, има око 600 000 дијабетичара, итд.

Дакле , међу радницима од 50-65 година има 50% која болује од кардиоваскуларних болести, и још једно 10-20% шећераша, све када се сабере око 2/3 њих је болесно од неизлечивих хроничних болести.Треба имати у виду да је просечна старост у Србији(без КиМ) око 44 године, а вероватно ни у популацији радника од 40-50 година није драстично боља ситуација.

Боловање се не може отворити без налаза лекара, за све то постоји документација.Већ неколико година иде прича о лажним боловањима, а није ништа откривено о наводним лажним боловањима, нити је против било кога вођен некакав поступак.

Постоји мит о лажним боловањима, јер људи виде да се боловања често отварају, и онда аутоматски мисле да је реч о злоупотребама.

Међутим, у Србији има много болесних људи, око 50% старијих од 50 година болује од високог крвног притиска и срчаних болести, има око 600 000 дијабетичара, итд.

Дакле , међу радницима од 50-65 година има 50% која болује од кардиоваскуларних болести, и још једно 10-20% шећераша, све када се сабере око 2/3 њих је болесно од неизлечивих хроничних болести.Треба имати у виду да је просечна старост у Србији(без КиМ) око 44 године, а вероватно ни у популацији радника од 40-50 година није драстично боља ситуација.
Tačno sve.

Back