Dani bureka održavaju se od 1. do 4. Septembra u Nišu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.986
35740_shutterstock-1726721275_f.jpg


Pored uobičajenih bureka sa mesom, sirom ili spanaćem, na ovogodišnjoj manifestaciji Dani bureka u Nišu, građani će biti u prilici da probaju burek sa kulenom, pečenicom ili nadevom od piletine. Program traje od 1. do 4. septembra, dok prodaja bureka svakog dana kreće od 18 sati.

Prema najavama organizatora, Buregdžijadu će pratiti i bogat kulturno umetnički program, kako bi se svi prisutni zabavili.

Manifestacije će svakoga dana počinjati od 19 sati dečijim programom, dok će od 20 do 23 sata za publiku biti zaduženi nešto ozbiljniji zabavljači. Ipak, pored svega toga, organizatori najviše obećavaju dobar i svež burek u raznim varijantama.

Pored bureka koji će koštati 160 dinara sa sirom i 180 sa mesom , za sve posetioce pripremljen je i slatki program.

Manifestaciju organizuje Unija pekara, uz podršku Grada i Turističke organizacije NIš.

( izvor:Južne vesti )

1662109956817.png
 
Koliko je u nišu? Pančevo 200din sa mesom.
Inace ne jedem cesto burek, ali ima ona jedna pekara u centru sto mi se bas svideo burek pa reko jednom da uzmem
Ili je bio 200 ili 150...to je za mene pojam skupoce...
Kod mene u gradu cetvrtina 80din bila...sad ne znam koliko je(pretpostvaljam mx 100din)...a isto burek fantastican

U PITANJU JE SIR, da dodam
 
Inace ne jedem cesto burek, ali ima ona jedna pekara u centru sto mi se bas svideo burek pa reko jednom da uzmem
Ili je bio 200 ili 150...to je za mene pojam skupoce...
Kod mene u gradu cetvrtina 80din bila...sad ne znam koliko je(pretpostvaljam mx 100din)...a isto burek fantastican

U PITANJU JE SIR, da dodam
1/4 je 80 dindzi?!
Tesko da je i sada toliko ili 100, gde god da zivis.
 
Inace ne jedem cesto burek, ali ima ona jedna pekara u centru sto mi se bas svideo burek pa reko jednom da uzmem
Ili je bio 200 ili 150...to je za mene pojam skupoce...
Kod mene u gradu cetvrtina 80din bila...sad ne znam koliko je(pretpostvaljam mx 100din)...a isto burek fantastican

U PITANJU JE SIR, da dodam
Ja ponekad i sam napravim burek sa mesom , ispadne super i nije tesko ko voli.
Ne moze nikada ono kako ja napravim da bude kao njihovo ali znam da se najedem od jednog parceta a ta kupovna su puna testa i tera me na jos jedno parce ...
 

Back
Top