Данас сам поносна на своје дете јер...

Eto to je zapad :D
Kod nas te niko ne pita, od 4. godine logopedi, psiholozi obavljaju testiranja u vrtićima i djeca koja imaju bilo kakve poteškoće imaju i dalji tretman.
Ovde za sve mora da se da pristanak.

Kod mene u klubu se mobilni ostavljaju u ormaricima u svlacionici jer nema fotkanja (posto i deca treniraju).
Ali to je sasvim okej, to podrzavam.

Dnevnik uspeha?

Uh, trenutno je uspeh kada spremanje za krevet se svede na manje od 30 minuta :D

Hoce da mu se čita, da mu se priča priča, hoće da se igra, da skače, da juri po stanu...hoće ovo, hoće ono. Kad uđe u kadu, neće da izađe, itd, itd. :)

Danas se desila jedna zanimljiva stvar: vrtić u koji ide je, inače, specijalizovan za govor - zaposleno je više logopeda i dečijih psihologa koji se svojski trude da deca lepo i pravilno nauče da govore, i posto je od relativno skoro u tom vrtiću, danas su me pitali da potpisem pristanak da se urade testovi sa njim, kako bi se utvrdilo ima li problema u razvoju govora, i ako ima da se problemi resavaju.
Morao sam da pitam: "zar za takvo nesto treba pristanak, zar ima roditelja koji ne zele da imaju tako dobru pomoc i podrsku dok im deca progovaraju i uce da govore?".
Kaze vaspitacica da samo 25% roditelja pristane!!!

Eto, to me je danas fasciniralo malo, jer ne mogu da shvatim razlog zasto bi neko odbio nesto sto moze da samo koristi detetu. 🤔
Али и то су успеси...само спремило кревет, само опрало зубиће, само отишло у школу...и како расту, успеси се нижу.

Али и то су успеси...само спремило кревет, само опрало зубиће, само отишло у школу...и како расту, успеси се нижу.
Jos sam ja daleko od toga, a jeste uspeh sto je poceo sam da se obuva i izuva, mada....cesto moram da ga teram :D

Smiju li tetke biti ponosne danas?
Kćer moje seke je danas napravila svoje prve samostalne korake :heart:
Наравно, и написала сам, тема је заиста отворена за све... вечито кукамо на ове генерације, ред је да их мало и похвалимо, не уопштено већ конкретно.
А разлога за понос имамо, само смо некако сви љути, огорчени, малодушни...
Ето, колико среће због једног корачића :heart:

Smiju li tetke biti ponosne danas?
Kćer moje seke je danas napravila svoje prve samostalne korake :heart:
Kako ne !
Ja sam bila najsrećnija i najponosnija tetka. Svuda sam vodila bratovljevu decu dok se nisam udala , i uzajamno smo mnogo povezani. Kad sam se porodila, bratići su imali 11 i 15godina , a ja naviknuta samo na njih , dva meseca sam rođenoj deci govorila, "ljubi te tetka, dođi kod tetke i sl" dok se nisam prešaltala da sam mama 😂

Kako ne !
Ja sam bila najsrećnija i najponosnija tetka. Svuda sam vodila bratovljevu decu dok se nisam udala , i uzajamno smo mnogo povezani. Kad sam se porodila, bratići su imali 11 i 15godina , a ja naviknuta samo na njih , dva meseca sam rođenoj deci govorila, "ljubi te tetka, dođi kod tetke i sl" dok se nisam prešaltala da sam mama 😂
Tetka je sve ❤️

Данас сам сасвим случајно упознала професорку физике моје госпођице. Толико је исхвалила да сам се надувала од поноса...
Тема је замишљена као дневник успеха наше форумашке деце, било да су освојила награду на такмичењу, помогла рањеној птици, изборила се са неким својим страхом, добила унапређење...
Они који још увек немају деце могу писати о томе шта би њих учинило поноснима на децу...ако желе.
Izduvaj se i zahvali se.

Ја јесам много поносна на своју децу, имам много разлога и потврду од људи који их познају мимо мене, само не волим о томе ове.
Лепо је када видиш да си направио људе.
Isto ❤️

Krenemo danas ka parkingu i naravno ja za njima zadnja polako i gledam a ispred mene moja mladja ćerka i oko nje njenih troje dece ❤️ a meni puna i duša i srce pa razmišljam boze koliko sam ja zahvalna i srećna. Još kad se skupimo i sa starijom i njene dve devojčice pa treće na putu...sta bih ja jos trebala da tražim od života nego samo da mi bog da, da pozivim još koju godinu i uživam u svima njima...duše mile ❤️

Back