Quantcast

DANAS: Kineske kompanije sačuvale desetine hiljada radnih mesta u Srbiji

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.902
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić zahvalila je danas kineskim kompanijama koje su investirale u Srbiju, ističući da su, zahvaljujući njima, sačuvane desetine hiljada radnih mesta i otvorene hiljade novih.

Ona je, uoči sastanka sa članom Politbiroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine Jang Điečiem koji je u poseti Srbiji, kazala da današnji sastanak nije protokolaran jer će se proći kroz sve konkretne zajedničke projekte i planove.

Srbija će „u najkraćem mogućem roku, a svakako do 3. novembra, dobiti novu Vladu, ali mogu da vam garantujem da će nova Vlada jednako, kao i Vlada u prethodnom mandatu, biti posvećena strateškom partnerstvu i daljem razvoju čeličnog prijateljstva naše dve zemlje“, kazala je Brnabić koja je mandatarka za sastavljanje Vlade.

Njen kineski sagovornik je zahvalio zbog unapređenja saradnje i istakao da „državni vrh (Srbije) pridaje veliki značaj razvoju odnosa sa Kinom“ i Srbiji i Beogradu, kako je kazao, čestitao zbog novih uspehaa u društveno-ekomomskom razvoju poslednjih godina.
https://www.danas.rs/politika/brnab...uvale-desetine-hiljada-radnih-mesta-u-srbiji/

Tema pokrenuta pre комшије da ga iznerviram i da ga ostavim bez leba
Uspeh u opstanku je prilagodjavanje.
Ne možemo se voditi po ugledu na Ameriku koja očigledno propada zbog silne korupcije.
Dolazili Kinezi onomad kod Demokrata, pola dana blokiran Beograd...
Izleteli zajapureni posle 45 minuta ideja "domaćina" jer nisu mogli da prevedu "a gde sam tu ja?"

frootsman

Elita
Poruka
24.530
Јебаће нас Кина због вашингтонском споразума. Има нам ували апгрејдовани вирус од кога ћемо да се претворимо у човеколике мајмуне згодне за обављање једноставних радњи у њиховим фабрикама. Теглићемо камење и празнићемо кибле.

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
689
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić zahvalila je danas kineskim kompanijama koje su investirale u Srbiju, ističući da su, zahvaljujući njima, sačuvane desetine hiljada radnih mesta i otvorene hiljade novih.

Ona je, uoči sastanka sa članom Politbiroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine Jang Điečiem koji je u poseti Srbiji, kazala da današnji sastanak nije protokolaran jer će se proći kroz sve konkretne zajedničke projekte i planove.

Srbija će „u najkraćem mogućem roku, a svakako do 3. novembra, dobiti novu Vladu, ali mogu da vam garantujem da će nova Vlada jednako, kao i Vlada u prethodnom mandatu, biti posvećena strateškom partnerstvu i daljem razvoju čeličnog prijateljstva naše dve zemlje“, kazala je Brnabić koja je mandatarka za sastavljanje Vlade.

Njen kineski sagovornik je zahvalio zbog unapređenja saradnje i istakao da „državni vrh (Srbije) pridaje veliki značaj razvoju odnosa sa Kinom“ i Srbiji i Beogradu, kako je kazao, čestitao zbog novih uspehaa u društveno-ekomomskom razvoju poslednjih godina.
https://www.danas.rs/politika/brnab...uvale-desetine-hiljada-radnih-mesta-u-srbiji/

Tema pokrenuta pre комшије da ga iznerviram i da ga ostavim bez leba
Uspeh u opstanku je prilagodjavanje.
Ne možemo se voditi po ugledu na Ameriku koja očigledno propada zbog silne korupcije.
Dolazili Kinezi onomad kod Demokrata, pola dana blokiran Beograd...
Izleteli zajapureni posle 45 minuta ideja "domaćina" jer nisu mogli da prevedu "a gde sam tu ja?"
Au brate mili.
Pa mi definitivno postajemo kineska četvrt.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
27.262
Kinezi nas iskoriscavaju zarad sirenja na zapad, Amerikanci zarad politickih poena i sirenja NATO, EU zarad uvaljivanja nekvalitetne robe i kredita, a samo mi to majstorski predstavljamo kao uspeh.
Razgovaram sa nekim kaže : Kinezi baš i ne plaćaju , prosečna plata im je 800 eur

Kaže mi drugarica koja radi za "eu" firmu (iz ex yu) da im rekoše da im je plan da za godinu dana prosek plate bude 700 eur (sada je 600), i nema gde nisu prekršili prava radnika, jedino kad im se treba po zakonu odbiti par stotina din od plate to poštuju.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
39.853
Razgovaram sa nekim kaže : Kinezi baš i ne plaćaju , prosečna plata im je 800 eur

Kaže mi drugarica koja radi za "eu" firmu (iz ex yu) da im rekoše da im je plan da za godinu dana prosek plate bude 700 eur (sada je 600), i nema gde nisu prekršili prava radnika, jedino kad im se treba po zakonu odbiti par stotina din od plate to poštuju.
Tesko da je kod Kineza prosecna plata 800E. Ni kod ovih nije mnogo bolja, u masovnoj proizvodnji sigurno ne.
Iskoriscavaju jeftinu radnu snagu i jedni i drugi, i ni to ne bi bilo problem jer ni mi sami mnogo vise ne dajemo, da nam ne uvaljuju prljave tehnologije, odnosno zdravstveno problematicne materijale i lose tretiranje radnika.

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
27.262
Tesko da je kod Kineza prosecna plata 800E. Ni kod ovih nije mnogo bolja, u masovnoj proizvodnji sigurno ne.
Iskoriscavaju jeftinu radnu snagu i jedni i drugi, i ni to ne bi bilo problem jer ni mi sami mnogo vise ne dajemo, da nam ne uvaljuju prljave tehnologije, odnosno zdravstveno problematicne materijale i lose tretiranje radnika.
Hoću reći da su svi isti i da nema razlike .

Nataša Rostova

Buduća legenda
Poruka
27.262
Nema, ponudili smo se kao prostitutka rasirenih nogu i sad iskoriscavaju.
Ali ne trebamo da pljujemo jedne , pa da drugi misle da su bolji

Mismo vrlo naivan narod , misleći da ako opljunemo jedne , s pravom , da će drugi imati razumevanje ...ne oni u tome vide da si potencijalna ovca za šišanje , koju će da eksploatišu bez ikakve griže savesti ... još im se daje alibi

Za nas su svi jednaki

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
39.853
Ali ne trebamo da pljujemo jedne , pa da drugi misle da su bolji

Mismo vrlo naivan narod , misleći da ako opljunemo jedne , s pravom , da će drugi imati razumevanje ...ne oni u tome vide da si potencijalna ovca za šišanje , koju će da eksploatišu bez ikakve griže savesti ... još im se daje alibi

Za nas su svi jednaki
:tick: Nisu bolji i ne treba da pljujemo jedne a ne druge, svi su podjedanko losi u ovom momentu.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
39.853
ponudili nas srpski vlastodržsci...davno beše, kada je luda ženturača slobodana miloševića...drugarica mira marković, htela da osniva kineske četvrti po Srbiji
To je bio tek pocetak, mislila sam na nehumani zakon o radu koji dozvoljava da nas tretiraju kao zamensku robu i tu se onda ide po principu ko koliko izdrzi.

Za stare nema mesta, mlade cede dokle god ih ne iscede.

iig

Domaćin
Poruka
4.448
Ja kad bi spao na grane da mi je kinez jedina opcija da me uposli bacio bi se sa mosta.
Nista protiv Kineza, isto mislim i za EU fasiste.
Kakvi jadnici, moralne sline i intelektualni kepeci vode tu drzavu. :lol:
ja kad bi spao na grane da mi je amerikanac jedina opcija da me uposli bacio bi se sa mosta.
Nista protiv amerikanaca, isto mislim i za EU fasiste.
Kakvi jadnici, moralne sline i intelektualni kepeci vode tu drzavu.

zlatko01

Elita
Poruka
20.608
To je bio tek pocetak, mislila sam na nehumani zakon o radu koji dozvoljava da nas tretiraju kao zamensku robu i tu se onda ide po principu ko koliko izdrzi.

Za stare nema mesta, mlade cede dokle god ih ne iscede.
i šta bi bila onda preporuka za mlade...da beže što dalje odavde...jer su građani ove države skloni samoubilačkim pojavama...na primer...vole svoje mučitelje i glasaju za njih, bez obzira da li su to socijalisti , radikali, demookrate ili napredni radikali...sve sam ološ i bagra

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.