Quantcast

Danas je Sveti Trifun

Reefer

Zaslužan član
Poruka
131.989
PAzi
Da, da kazem koliko me to iritira i sa jedne i sa druge strane.
Pazi priču, ista je pozadina. Više puta doživljena
Šeta čovek psa, izveo ga na poljanu dalje od ulice i trotoara, prilčno dalje. Pas veseo, trči, igra se, uživa. Iz tamo nekog pravca, ide čovek, vidiš mu na faci da je naopak, kao onaj guseničar ili Faprika, taj tip mrzovoljnih mrguda. Ide trotoarom, vidi veselog vlasnika i psa, skrene sa trotoarai pravo na poljanu, krene ka njima. I onda, kad im je prišao, krene da priča kako se plaši pasa, zašto nije vezan, šta ako krene na njega i slične gluposti. A vlasnik njemu, pazi kad te ni pas ni ja nismi ni videli, niti nas zanimaš, ovo je poljana za pse, daleko od staze i ulice. Zašto si skrenuo i krenuo ka nama, kad su sve zgrade na kontra strani?
To je ta priča, kukaš što ljudi raspravljaju o praznicima, a doše na temu na kojoj se o tome raspravlja. :lol: Da te ne zanima, ne bi ti ovde oprivrio, već si došao malo da njaške, i daš podršku Đžaguaru da popljuje pravoslavni verski praznik, jer si mu dao lajk na takav post. ;)

јанпи

Veoma poznat
Poruka
10.715
Da ali trifun nije zaštitnik nas zaljubljenih, nego neki najamni baštovan
Онда Силвестер..
Западњаци зову новогодишње вече -Силвестер најт-.
А тај Силвестер је био неки римски папа пре 1000 година који је направио нека тешка Зла..не могу се сетим

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.900
Niko nije znao za Trifuna sve do skoro ;)
od 1991-ve se pażljivo pristupa kumstvu. Kum je po definiciji onaj ko te "uveo u religiju" (znači treba veza) a u praksi se bira kandidat sa boljim imovnim stanjem pa da furneš sa njegovih 3.000€ i čekaš da čuješ da se teško razboleo i samo što nije. Možda najviše tri meseca još, kvota 1.20

To je zato što je narod izvalio šta rade u crkvi - tamo ze isto napreduje preko veze ili prema imovnom stanju u Americi, iako smo pred Bogom svi isti u crkvi nismo.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
131.989
Ja sam 70ih krio krst ispod kreveta od oca koji je sad najveci pravoslavac :P
Krsten kao beba 1972. godine i to samo sto baka nije htela u crkvi da me krsti
posto sam zimsko dete :P
Mislim kada je moj otac postao pravoslavac, onda sam ja postao ateista :P
Znači kršen si negde van crkve? A pravoslavac si iz inata? Pa da, to je to, ali dobro, bar si iskren.

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.900
Онда Силвестер..
Западњаци зову новогодишње вече -Силвестер најт-.
А тај Силвестер је био неки римски папа пре 1000 година који је направио нека тешка Зла..не могу се сетим
kako da se setiš kad je bilo pre 1000 godina?
Neki put čovek pobrka šta je bilo prošle a šta pretprošle nedelje a ti mu ga dao...

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.086

јанпи

Veoma poznat
Poruka
10.715
kako da se setiš kad je bilo pre 1000 godina?
Neki put čovek pobrka šta je bilo prošle a šta pretprošle nedelje a ti mu ga dao...
Јел се ти басећаш оног босанског ,сарајевског бенда по имену Валентино?
ајд сад реци да су босанци заостали..изгледа увек били укорак са светом?:D

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.900
Krsten sam u koritu kod kuce :P A ateista sam iz inata, pravoslavac sam od 1972.
Samo prava muka može čoveka da izleči od dogme.
Recimo ovi tamo na zapadu...ne znaju za pravu muku još od II WW pa ih lako izmanipulišeś...

Sećam se banovali me iz jedne gejmerske grupe, neka engleska govna, znači katolici.
Bili oni tako počeli o religiji ja uleteo slučajno u raspravu baš kao i ovde na Krsti kad uletim slučajno pa imam šta da vidim... razumeš ti mene... objasnim ja njima da kod православаца babe pod terapijama prve ližu kašiku pa onda ostali i deca a da kod rimo-katolika u prve redove sede gulikože gazde koje cele nedelje protiv Boga sa ovima što sede iza njih u one klupe...nisam očekivao burnu reakciju, dal zbog baba nije mi jasno?

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.900
Јел се ти басећаш оног босанског ,сарајевског бенда по имену Валентино?
ајд сад реци да су босанци заостали..изгледа увек били укорак са светом?:D
ni kao klinac ih nisam voleo, sećam se da su im pesmice na nivou "Kolibrija"
ono kao pet slogova i u ime rime.

"Divlje Jagode" su imali "Motori" u zapadnom fazonu

Seksi Gospodin

Iskusan
Poruka
5.900
PAzi

Pazi priču, ista je pozadina. Više puta doživljena
Šeta čovek psa, izveo ga na poljanu dalje od ulice i trotoara, prilčno dalje. Pas veseo, trči, igra se, uživa. Iz tamo nekog pravca, ide čovek, vidiš mu na faci da je naopak, kao onaj guseničar ili Faprika, taj tip mrzovoljnih mrguda. Ide trotoarom, vidi veselog vlasnika i psa, skrene sa trotoarai pravo na poljanu, krene ka njima. I onda, kad im je prišao, krene da priča kako se plaši pasa, zašto nije vezan, šta ako krene na njega i slične gluposti. A vlasnik njemu, pazi kad te ni pas ni ja nismi ni videli, niti nas zanimaš, ovo je poljana za pse, daleko od staze i ulice. Zašto si skrenuo i krenuo ka nama, kad su sve zgrade na kontra strani?
To je ta priča, kukaš što ljudi raspravljaju o praznicima, a doše na temu na kojoj se o tome raspravlja. :lol: Da te ne zanima, ne bi ti ovde oprivrio, već si došao malo da njaške, i daš podršku Đžaguaru da popljuje pravoslavni verski praznik, jer si mu dao lajk na takav post. ;)
jel opština odredila poljanu za pse? Ne sećam se da su tako projektovali, jel ta poljana ispred tvoje zgrade ili ispred komšijine pa drugome govna pod nos?

A pazi ovde, iskešira opština lovu ograde prostor za kerove u parkiću kod VI gimnazije, znači visoka žica, znači nema ono:"jao uli smo u prostor za najmladju decu jer je ogradjen pa da kuĉe ne istrči na ulicu", znači ogradjeno i ovo od opštine. Dalje kešira optina za kereće igračke ono kao da preskaču, provlače se, skaču... I opet kučkari otišli u deo sa decom...

Zašto?
Kučkari su posebno sjeban tip ljudi čije se autistične priče zasnivaju na "moj ker ovo moj ker ono moj ker"
Ako se nadju dva ista pripovedača iebe se njima dvojici što im se kerovi sreċni i igraju zajedno, važnije je da prsotina nije u centru pažnje pa rasturi "moj ker" igru svog "moj ker" sa "tvoj ker"

E "moj ti", to sve asocijalne budale izlaze naizmenično nema kuče s kim da se jurca pošto sledeći " ljubitelj svog kera" čeka da odeš sa poljane i ti i tvoj ker, to se po kiši i blatu zavlači drugome pid prozor da se izbalega pa fiiiijuuuu brže bolje tutavela, ništa kesa pa kaka u kesu pa u one kante za kerećinu, znaš one zelene? Aaa nisi video...da,da čuo sam da su neprimetne...

Poslednja izmena:

Reefer

Zaslužan član
Poruka
131.989
jel opština odredila poljanu za pse? Ne sećam se da su tako projektovali, jel ta poljana ispred tvoje zgrade ili ispred komšijine pa drugome govna pod nos?

A pazi ovde, iskešira opština lovu ograde prostor za kerove u parkiću kod VI gimnazije, znači visoka žica, znači nema ono:"jao uli smo u prostor za najmladju decu jer je ogradjen pa da kuĉe ne istrči na ulicu", znači ogradjeno i ovo od opštine. Dalje kešira optina za kereće igračke ono kao da preskaču, provlače se, skaču... I opet kučkari otišli u deo sa decom...

Zašto?
Kučkari su posebno sjeban tip ljudi čije se autistične priče zasnivaju na "moj ker ovo moj ker ono moj ker"
Ako se nadju dva ista pripovedača iebe se njima dvojici što im se kerovi sreċ i igraju zajedno, važnije je da prsotina nije u centru pažnje pa rasturi "moj jer" igru svog "moj ker" sa "tvoj ker"

E "moj ti", to sve asocijalne budale izlaza naizmenično nema kuče s kim da se jurca pošto slefeći čeka da odeš sa poljane i ti i tvoj ker, to se po kiši i blatu zavlači drugome pid prozor da se izbalega pa fiiiijuuuu brže bolje tutavela, ništa kesa pa kaka u kesu pa u one kante za kerećinu, znaš one zelene? Aaa nisi video...da,da čuo sam da su neprimetne...
To kod vas u okolobreograda ljud... ti kao ti, ostavljaju govna na poljani. Kulturan svet to pokupi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.