Quantcast

Danas je Sveti Trifun

bmaxa

Ističe se
Poruka
2.943
Moram samo da primetim da je ovaj dan poznat kao
dan zaljubljenih od vajkada u nasem narodu. Tek od
onog momenta kada su bivsi komunisti sada zestoki
vernici i tradicionalisti poceli da se krste i da krste
decu starosti od preko 20 godina onda se ovo pocelo
gledati drugacije.

Motorcyclist

Legenda
Poruka
53.297
Moram samo da primetim da je ovaj dan poznat kao
dan zaljubljenih od vajkada u nasem narodu. Tek od
onog momenta kada su bivsi komunisti sada zestoki
vernici i tradicionalisti poceli da se krste i da krste
decu starosti od preko 20 godina onda se ovo pocelo
gledati drugacije.

Ma briga mene za oba datuma nego seratori su teski kad vidim drustvene mreze.... Da ga pitam ko je bio Trifun morace na google... seronje obicne.

Plus bavljenje glupostima.

psmaniac

Domaćin
Poruka
3.032
Da , original ide zaklao , al nisam hteo da pozivam na nasilje .:lol:
Inače najlepše je što su to Arkanovi cigani pevali u isto vreme dok su klicali srpstvu i čiča Draži ,mada ja lično mislim da je to izvorno grobarska pesma ,ako se dobro sećam bio neki snimak u nekoj kafani oko Knina na putu za Split , Pampi , Čegi ,pokojni Bata Trlaja gde to peva cela kafana u delirijumu .
Заклао му буљу?

Grindelwald

Primećen član
Poruka
861
Sv. valentin katolički je svetski priznat holidej
Misliš da nisam informisan? Neka svako slavi na način koji mu odgovara. Ima mnogo religija pa sada svako neka slavi taj dan kako hoće i ako hoće. Nema potrebe da potenciramo šta jeste a šta nije. Dan zaljubljenih je isto koliko i sveti Trifun. Dva praznika u istom danu. To je stvar ličnog odabira da li će slaviti jedno ili drugo. Sve su to praznici.

Felicity

Iskusan
Poruka
5.720
Misliš da nisam informisan? Neka svako slavi na način koji mu odgovara. Ima mnogo religija pa sada svako neka slavi taj dan kako hoće i ako hoće. Nema potrebe da potenciramo šta jeste a šta nije. Dan zaljubljenih je isto koliko i sveti Trifun. Dva praznika u istom danu. To je stvar ličnog odabira da li će slaviti jedno ili drugo. Sve su to praznici.
Ne.

7 milijardi ljudi obeležava Sveti Valentine, a šačica rusoočajnika tvrdi da je danas "Trifun."

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
42.379
Требао би РТС да сними један тинејџ филм о Светом Трифуну.

Да и Трифуна приближи младим нараштајима.

У средњој чколици млади славе Светог Трифуна уз вино и остале деривате винове лозе.

Нпр. сармице од виновлис.

medozarr

Veoma poznat
Poruka
12.003
7 milijardi ljudi obeležava Sveti Valentine, a šačica rusoočajnika tvrdi da je danas "Trifun."
[/QUOTE]

kaze moj deda...Kad vec lazes, lazi okruglo...nek se kotrlja...1,2-3 milijarde i sedam ...Sretan dan zaljubljenih i dan vinogradara...ako nam alat u redu, kresat ce mo i jedni i drugi... 🌷 :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.