Quantcast
  • Blog je internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu. Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga.

DANAS JE CETVRTI JUL - DAN NEZAVISNOSTI SAD !

Lord Gledston

Iskusan
Poruka
5.380
Danas je cetvrti Juli,Dan nezavisnosti SAD. To je moze se reci,najveci praznik naroda SAD. Taj hrabri narod,spasao je evropu,u dva svetska rata.I Prvi i Drugi
svetski rat,americka vojska je spasla evropske drzave,od unistenja,koje bi im nanela fasisticka nemacka,da vojska SAD nije izvrsila invaziju u normandiji,u drugom
svetskom ratu.Treba narocito istaci,da ni za vreme Prvog,kao i Drugog svetskog rata,SAD nisu bile napadnute od strane sila osovine.Americka vojska je usla
u taj strasni rat,samo da bi spasla svoje evropske drzave -saveznice.Mi svi smo cesto skloni,da govorimo ruzne reci,o SAD-a,zaboravljajuci cinjenicu,da bi zlikovac
Hitler,i njegova soldateska,porobili CELU evropu,da nije bilo hrabre,mocne armije SAD,koja nas je sve spasla,pobedivsi uzasnog protivnikaa Hitlera.!

Lord Gledston

Iskusan
Poruka
5.380
Mi srbi.skloni smo da se uvlacimo rusima u zadnjicu,i ako nikada nismo od njih imali neku pravu pomoc. Posle drugog svetskog rata,da nije
bilo super izdasne pomoci u hrani od strane SAD,tesko da bi iko u ondasnjoj jugi preziveo totalnu glad.Posle je bila ta .kobna 1948 godina,kada
su nam rusi postavili uzasne ekonomske sankcije.I ko nas je opet spasao sigurne smrti od gladi ? Pa naravno SAD-e koje su nam besplatno
dopremile 2,OOO.OOO tona psenice.Kada nam se spremalo bombardovanje 2O99 god.Rusija je u Savetu bezbednosni UN,prilikom glasanja,
kao i sve k...e,bila uzdrzana,sto je isto,kao i da je bila ZA !Ali,takvi smo mi u svemu.Volimo da grizemo ruku koja nas hrani,a da lizemo onu koja
nas samara.