DAN ZALJUBLJENIH

meni je svaki dan Dan za ljubav , al ajde...
thbe_my_valentine_victorian_lovers.jpg
 
Drago mi je sto postoji ovakav praznik bez obzira na to sto neki potenciraju da se treba voleti svaki dan. Pa naravno da treba, ali zar nije lepo sto postoji dan u godini kada se svi zaljubljeni samo tome posvecuju?:-) Kad mozemo da slavimo tolike svece zasto ne bismo i slavili nesto najlepse na svetu-ljubav a samim tim i srecu?

Mislim da ovakav praznik mogu da preziru samo ogorceni, nesrecni ljudi koji su izgubili veru u ljubav a srecom uvek je vise onih drugih, srecnih i zaljubljenih(ili srecnih/nesrecnih ali sa verom u najlepse osecanje na svetu:-D) zahvaljujuci kojima ovaj praznik i postoji!!!:-)

A za taj dan...Pa bicu tamo gde treba da budem sa onim sa kim treba da budem:twisted: A sutradan idemo far far away na zimovanje-pa lepsi poklon nisam mogla da dobijem
 
"Mislim da ovakav praznik mogu da preziru samo ogorceni, nesrecni ljudi koji su izgubili veru u ljubav a srecom uvek je vise onih drugih, srecnih i zaljubljenih(ili srecnih/nesrecnih ali sa verom u najlepse osecanje na svetu) zahvaljujuci kojima ovaj praznik i postoji!!!"

srecom da si ti srecna sto ima nas koji smo izgubili veru i ljubav ?
 
"Mislim da ovakav praznik mogu da preziru samo ogorceni, nesrecni ljudi koji su izgubili veru u ljubav a srecom uvek je vise onih drugih, srecnih i zaljubljenih(ili srecnih/nesrecnih ali sa verom u najlepse osecanje na svetu) zahvaljujuci kojima ovaj praznik i postoji!!!"

srecom da si ti srecna sto ima nas koji smo izgubili veru i ljubav ?

Nisam sigurna da razumem sta si hteo da kazes.
 
izvinjavam se sto nisam procitala
celu temu, mozda je neko vec predlozio,
ali ako niste odlucili sta sutra?
pouzdano znam da karata za koncert
g. karana, jos uvek ima
:)

Ima i bas su jeftine:rolleyes: Na zalost necu otici jer stekam za put koji je dan kasnije:lol: A i inace sam skoro svake godine isla na njegove koncerte i mogu reci da su bili fenomenalni. *** kako covek peva O sole mio, ostanem bez teksta svaki put:shock: Zaista preporucujem svim zaljubljenim parovima:wink:
 
Eeeeeeehh,belo vino! Ja sam danas nazdravljao sa spricerom a sad sa onim,JEDINIM,PRAVIM..... JELEN BEER,the best.
Sutra cu verovatno da rokam po crnom ili crvenom vinu,jer mi devojka verovatno nece dati da uzivam u pivu.xexexexexe
Opusteno...ponekad moras i da slusas svoju bolju polovinu. Verovali ili ne cak i one imaju ponekad da kazu nesto pametno.:lol::lol::lol::lol::lol:
Just kidding. Devojke su super.:lol::lol:
 
koliko uskogrudosti u jednoj recenici, uzas !!

svi mi smo spremni svakodnevno pokazivati ljubav , bilo recima, poklonom
ili samo pogledom.
elem, imati te tzv. praznike je samo jos jedan vid masovne radosti, druzenja.
svi mi koji se druzimo virtuelno , mozda bi bolje bilo da se druzimo malo vise u stvarnom zivotu.
citajuci teme ovde i na drugim forumima dosla sam do zakljucka kako ste svi
ovde spremni slatko se obratiti bilo kome, svakome. koliko cesto to uradite u okruzenju gde stanujete, radite, prosetate ??

dan zaljubljenih je samo jos jedan dan kada bi svi trebalo da pokazemo lepe
osecaje, manire. da to bude razlog da se mozda lepse obucemo, doteramo, izadjemo negde gde ne izlazimo cesto...

ako smo kojim slucajem sami tog dana, to nam ne daje za pravo da posprdno
komentarisemo one druge, koji nisu sami i koji se raduju tom danu.

Ne volim bilo kakvu vrstu vredjanja preko foruma, i zamolila bih te da prestanesh da komentarishesh tudja mishljenja potcenjujuci ih i govoreci o nekakvoj uskogrudosti. Ni sa kim se nisam sprdala, ja poshtujem taj dan, i volim da ga slavim, naravno; ali kad sam s nekim - svaki dan mi je Dan zaljubljenih, i nije mi potreban nikakav praznik niti povod da bih iznenadila voljenu osobu ili joj priredila neshto lepo. Imam pravo na to, i da to kazem, a da me neko ne isproziva da sam uskogruda i da se sprdam. Tako da bih ti savetovala da precutish ako se ne slazesh, a ne da potcenjujesh moj stav tek tako. Ti odmah vredjash ono shto se ne poklapa sa tvojim mishljenjem, i odbijash da sagledash i razumesh razloge zbog kojih bilo ko (nije vazno shto sam u pitanju ja) ima bilo koji stav o bilo cemu, i odmah kazesh : 'nisi u pravu, ti si ovakva, onakva, uzas...' Kad vec moram da kazem.... to je uskogrudost.
 
Ima i koncert Nena Belana. A osim toga, ja sam se prijavila i dobila karte preko 24 novina, ima na klizalistu Pingvin sutra od 20 do 23h program za 100 parova, bice karling, minihokej i ko zna sta sve jos, a vodice ceo program Marko Stojanovic-Markos(bivsi Indexovac). Ako nista drugo zbog njega vredi otici:-D Bice i nagrada. A posto mi volimo i klizanje-pala je konacna odluka;-)
 
E pa ljudi....proslo je 12 sati.
Srecan vam Dan zaljubljenih,svima redom.

Vi koji imate cije usne da okusite danas,uzivajte u celodnevnom delicu Raja.
Vi koji nemate...opusteno...samo otvorite srce danas i dok si reko keks ima da vas zvizne Kupidonova(ili Amorova) strelica.
Na kraju krajeva,ovo je ipak DAN ZALJUBLJENIH. On se odnosi na svaku vrstu ljubavi i propoveda ljubav. A bogami i stvara ljubav.
Volim vas sve. :lol::lol::lol::lol::lol::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
 
Ja znam da je po pravoslavnom kalendaru danas Sveti mučenik Trifun

Sveti Trifun živeo je u trećem veku, a rođen je u Kampsadi, u Frigiji. Roditelji su mu bili pobožni i svoju pobožnost su i na svog sina preneli.

U svom životu bavio se domaćom ekonomijom i čuvanjem gusaka, ali pošto je bio odan Hristovoj veri, Bog ga je obdario darom čudotvorstva, te je mnoge bolesnike od raznih bolesti molitvama lečio.

Priča se da je, između ostalih, iscelio i Gordu, kćer rimskog cara Gordijana, koja je patila od neke duševne bolesti od koje je nijedan lekar nije mogao izlečiti. Za to ga je car bogato nagradio, ali on je sve darove razdao siromasima. Za vreme rimskog cara Decija, Trifun je pretrpeo strašno mučenje i na kraju umro.

Srpska pravoslavna crkva, verujući u čudnu moć molitvenog zastupništva svetog mučenika Trifuna, ustanovila je naročiti molitveni čin, koji se vrši sa njivama ili baštama, ako se dogodi šteta od insekata, miševa i drugih životinja. Kad se vrši ovaj čin uzima se zejtin iz kandila svetog Trifuna i bogojavljenska vodica, pa sveštenik unakrst škropi njivu, baštu ili vinograd, i pored ostalog čita i "zaklinanije svjatago mučenika Trifuna". Na taj način sveti Trifun se smatra zaštitnikom poljskih useva.

mladenciNaši vinogradari zbog toga slave svetog Trifuna kao patrona, pa toga dana idu u vinograde, orezuju po koju lozu i vinom zalivaju po koji čokot, da bi time povratili vinogradu malaksalu snagu, posle dugog zimskog mrtvila, pa da počne bujati u proleće koje se već počinje primicati. Zbog toga svetog Trifuna u Istočnoj Srbiji zovu Orezač i Zarizoj.

Na svetog Trifuna počinje sečka (februar), naravno po starom kalendaru, za koju seljaci na Kosovu kažu: "Sečka seče, Marta dere, Sveti Sava kožu bere". Sečka je, opet rekla: "Da nemam strah od moje starije sestre zime, grane bi od ognja vrelo s jedne strane, a ja bi' ga s druge strane smrzla" - toliko u februaru može biti hladno.

Ako na Trifundan pada sneg ili kiša, biće kišna i rodna godina, ako je vedro, godina će biti sušna i nerodna. Narod još kaže: "Triša zabo ugarak u zemlju, pa zato sneg i led počinju da se tope". Svetog Trifuna slave gostioničari, a on je i zaštitnik grada Kotora.



A Vi koji slavite tuđe svece neka Vam Bog oprosti na neznanju i pomodarstvu
 

Back
Top