Dan odbrane narodne volje iskazane na izborima

Narod Srpske ustao protiv krađe glasova na izborima


Ovo će biti drugo okupljanje građana u Republici Srpskoj, koji su pokradeni na izborima 2. oktobra.

res_1665302358_narod-srpske-ustao-protiv-krade-glasova-na-izborima[1].jpg


U Banjaluci i večeras će biti održan protest, u organizaciji opozicionih stranaka, Srpske demokratske stranke, Partije demokratskog progresa i Pokreta za pravdu i red Nebojše Vukanovića.


Ovo će biti drugo okupljanje građana u Republici Srpskoj, koji su pokradeni na izborima 2. oktobra.


Okupljanje građana i večeras je planirano u banjalučkom Parku Mladen Stojanović, odakle će biti organizovana protesna šetnja do Trga Krajine, u centru Banjaluke.


Iako su izborne nepravilnosti zabilježene i tokom nekoliko prethodnih izbornih ciklusa, najdrastičnija i najbrutalnija krađa desila se u 2. oktobra kada su glasovi Jelene Trivić, kandidata za predsjednika Republike Srpske, pokradeni tokom kasnih noćnih sati.


Na ovaj način se traži otvaranje vreća s izbornim materijalom i ponovno brojanje kako bi se to uporedilo s zapisnicima biračkih odbora,


Posljednji protest je održan u četvrtak kada se u Banjaluku slilo na desetine hiljada građana kako bi digli glas protiv izborne krađe i nasilja koje se desilo u organizaciji režima na dan izbora, posebno u izbornoj noći.


Kandidat za predsjendika Jelena Trivić kazala je da nema pravo odustati od ove borbe i utvrđivanja istine u vezi izborne krađe.


10092022093209.jpg



"Nisam pokradena je, pokraden je narod", kazala je ona.


Bonus video:




(BN)
 
Milorad Dodik je izgubio izbore od Jelene Trivić, a onda pod okriljem noći pokrao preko 70 000 glasova.
jelena trivic je daleko pre kraja brojanja glasova, PROGLASILA POBJEDU.

dakle ono sto niko u svjetu osim lazova ne cini, onih koji znaju za poraz neminovan i odma krecu u hajku, prvo VESELJEM U VREME BROJA GLASOVA a potom hajkom posle zavrsetka brojanja.

PAMETNOM DOSTA.
 
jelena trivic je daleko pre kraja brojanja glasova, PROGLASILA POBJEDU.

dakle ono sto niko u svjetu osim lazova ne cini, onih koji znaju za poraz neminovan i odma krecu u hajku, prvo VESELJEM U VREME BROJA GLASOVA a potom hajkom posle zavrsetka brojanja.


PAMETNOM DOSTA.
Proglasila je pobedu na osnovu 72,3 posto prebrojanih glasova. Jelena Trivić je u tom momentu bila osvojila 263.560 glasova ili 51,2 %. Njen protivkandidat Milorad Dodik u tom momentu je imao 225.265 glasova ili 48,7 posto. Matematika je jasna.Tendencija je bila takva da se pobeda može komotno proglasiti. A onda je Dodik naredio da se Jelena Trivić brutalno pokrade, o čemu postoji brojni dokazi. Na osnovu tih dokaza, opozicija zahteva ponovno brojanje glasova u Republici Srpskoj. Ako ste stvarno pobedili, ako niste krali, što je problem u ponovnom brojanju glasova? Vaš problem je što ste pokrali izbore, uostalom kao i 2014, i 2016., i 2018., ali ovaj put se opozicija neće povući, jer narod Srpske je ustao.
 

Dodikova policija ponovo vrši pritisak i zaustavlja autobuse koji se kreću prema Banjaluci​


Radi se o autobusima koji voze nezadovoljne građane na protesni skup u Banjaluci, kako bi digli glas protiv izvršene izborne krađe na izborima 2. oktobra.

10092022034843.jpg



Prve kolone autobusa zaustavljene su na području Doboja, na ulazu na auto-put 9. januar.

Radi se o autobusima koji voze nezadovoljne građane na protesni skup u Banjaluci, kako bi digli glas protiv izvršene izborne krađe na izborima 2. oktobra.

Režimska policija presreće autobuse, koje kontroliše i traži spisak putnika, a vozače odvodi na razgovor.

U autobusima, kako nam kazu naši sagovornici, nisu glasači režima zato su i izloženi maltretiranju.

Podsjetimo da su nedavno u Banjaluku po nalogu režima na završni miting SNSD-a dovođeni članovi i simpatizeri SNSD-a, kao i zaposleni iz javnih ustanova. Te autobuse policij nije kontrolisala niti je maltretirala one koji su išli na miting SNSD-a.

Ovo je, tvrde nasi sagovornici, još jedan dokaz da policija radi po nalogu režima i da nema isti tretman prema građanima Republike Srpske.


10092022041603.jpg




10092022041953.jpg



(BN Foto: BN)
 

Narod Srpske ustao protiv krađe glasova na izborima

za 1 selo toliko ljudi se buni? pa nije moguce?
Čekamo fotografiju Jelene sa Sorošem, Rotšildom i Klausom Švabom.
cekaj, pa koliko ljudi je izaslo na trg?
2500 placenika

Više okupi mica trofrtaljka na vasaru
meni se cini da ih ima vise

mozda sam ja za dodu, ko je bre ova mica, jeca ?
ali ako su izbori pkradeni, cak i ako postoji sumnja, onda mora da se broje opet glasovi - mislim, ako smo posteni
Ako ste stvarno pobedili, ako niste krali, što je problem u ponovnom brojanju glasova?
i ja kazem, ali nisam na tvojoj liniji, posteno je posteno - mislim ako krademo onda 'bes demokratiju
 

Ogromne gužve na ulazu u Banjaluku, automobili ulaze u sve četiri trake​


Ogromne gužve na ulazima u Banjaluku,

res_1665329792_ogromne-guzve-na-ulazu-u-banjaluku-automobili-ulaze-u-sve-cetiri-trake[1].jpg


Automobili ulaze u grad u sve četiri trake.


Do gužve je došlo, jer su građani danas iz raznih dijelova Republike Srpske krenuli na proteste, jer nije bilo drugih prevoznih sredstava, s obzirom da su autoprevoznici ucjenjivani i da im je prijećeno.


Kako tvrde građani, prevoznici su danas otkazivali da voze u Banjaluku, što nije spriječilo nezadovoljne da dođu i dignu glas protiv krađe izbora.


(BN)
 

HILJADE GRAĐANA NA PROTESTU U BANJA LUCI PROTIV KRAĐE GLASOVA: "Znam kako sam glasao, ali ne znam kome su moj glas pribrojili..."​


Mnogi građani su na proteste stigli iz Prijedora, Bosanskog Broda, Doboja, Zvornika i drugih gradova.

jelena_trivic_protesti_opozicije20[1].jpg


Kandidat za predsjednika Jelena Trivić rekla je da su bile opstrukcije i da su brojni automobili i autobusu zaustavljeni.

Njen govor prekidali su okupljeni građani skandirajući “Mile Lopove”. On se zahvalila građanima koji su i večeras okupili.

Uoči protesta opozicije u parku Mladen Stojanović u Banjaluci već se okupilo nekoliko hiljada građana, a stigli su i Mirko Šarović, Milan Radović, Darko Babalj i još nekoliko lidera opozicije, piše Srpskainfo.

Mnogi građani su na proteste stigli iz Prijedora, Bosanskog Broda, Doboja, Zvornika i drugih gradova. Među njima su najbrojnije pristalice SDS i PDP, ali ima i dosta građana, koji tvrde da “nemaju nikakve veze sa strankama”, ali da su došli da se pobune protiv korupcije i krađe glasova.

protesti_protiv_kradje_glasova_banja_luka_oktobar2022_srpsk[1].jpg


"Nisam došao autobusom, nego svojim kolima, o svom trošku i svojom voljom. Znam kako sam glasao, ali ne znam kome su moj glas pribrojili, jer se u Prijedoru na dan izbora dešavalo svašta", rekao je za Srpskainfo jedan mladi Prijedorčanin.
 

Back
Top