Dan drzavnosti Republike Srpske

nesha taxista:
Zato što je u međunarodnoj praksi uobičajeno da kad se država raspada, svako uzima ono što ima u momentu raspada po pravilima koja tad važe.Šta je bilo pre 50 ili 100 godina nikog ne zanima. Tako su se raspali i ČSSR i SSSR. U našem slučaju važeća pravila su u ustavu koji je u tom momentu bio na snazi, a to je onaj iz 1974, sviđao se on nama ili ne. A po njemu su republike bile nosioci državnosti, a ne narodi. Tako je pisalo, nisam pisao ja, samo navodim činjenice. A sad što će neko ovde reći da ga ne interesuje komunistički ustav, žao mi je, ostale interesuje, uostalom to vidite s bivšim komunistima, mene tu nije bilo, a mnogih današnjih velikih Srba jeste.

Inace niko nista nije imao. Srbi su bili konstitutivan narod na cjeloj teritoriji Jugoslavije a kada je Hrvatska proglasile Srbe manjinom prekrsili su zakon sto je i Vrhovni Sud potvrdio, proglasivsi izmjene ustava Hrvatske u Julu 1990 neustavnim po clanu 270 Ustava SFRJ koji je davao prednost federalnim nad republickim zakonima.

O otcjepljenju BiH da i ne govorim. Ne samo da su promjene ustava BiH bile neustavne po clanu 270 ustava SFRJ vec je i taj promjenjeni ustav BiH prekrsen nakon one maratonske sjednice Skupstine BiH 24 Januara 1992 u Sarajevu koju je Momcilo Krajisnik prekinuo u pola cetiri u jutru. Skupstina se trebala ponovo sastati u 10 u jutru medjutim poslanici SDA su sacekali sat vremena nakon zavrsetka zasjedanja i u pola pet u jutru se sastali otvorili sjednicu (protivzakonito jer Momcilo Krajisnik nije bio tu) i bez poslanika SDS-a izglasali referendum. To nije kraj price. I sam taj referendum je propao posto je bilo potrebno da dvije trecine glasaca sa pravom glasa glasa za taj referendum. Glasalo je 62.7 % glasaca sa pravom glasa.

Јес, безбели :D (га развалио). Него, дај, бре, Тар Хиил, да те тамо кандидујемо за неки Конгрес или штогод слично. Скроз си у фазону с фактографијом, плус амерички приступ, лудо и брзо, нема много увода и млаћења празне. Гледам, бре, ону одвратну бабетину (Ненси Пелоси) што је дошла за председавајућег Конгреса (одрватна бабетина је, иначе, тражила бомбардовање Срба још неке '94, а за изборе у Конгрес је победила познатог колумнисту Antiwar.com-a, Џастина Рамонда, који се, наравно, противи америчким интервенцијама по свету... мада је Рамонду боље испало што није конгресмен, тај сајт на којем ради је баш постао значајан). Дакле, мора јој неко тамо бити опозиција...

Sunchaser:
Јес, безбели :D (га развалио). Него, дај, бре, Тар Хиил, да те тамо кандидујемо за неки Конгрес или штогод слично. Скроз си у фазону с фактографијом, плус амерички приступ, лудо и брзо, нема много увода и млаћења празне. Гледам, бре, ону одвратну бабетину (Ненси Пелоси) што је дошла за председавајућег Конгреса (одрватна бабетина је, иначе, тражила бомбардовање Срба још неке '94, а за изборе у Конгрес је победила познатог колумнисту Antiwar.com-a, Џастина Рамонда, који се, наравно, противи америчким интервенцијама по свету... мада је Рамонду боље испало што није конгресмен, тај сајт на којем ради је баш постао значајан). Дакле, мора јој неко тамо бити опозиција...

Nije imao srece. To mi je malo jaca oblast pa kad se neko uhvati u mrezu ne pustam. :twisted:
Jes brate pobjedise Demokrate (Republikanci su stvarno zajebali stvari) samo se meni cini da je ipak sudbina bila i ostala u nasim rukama. Kazes 94'? Mi smo mogli rat zavrsiti jos u Maju 1992! Prije sam vatreno navijao za Republikance medjutim mislim da nema neke velike razlike. Sve je u nasim rukama i kao sto to Njegos rece "U dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci". Uostalom ovo vise nije unipolarni svjet i mislim da smo za sad sigurni. A sto se tice Nancy Pulosi...Kao i vecina americkih politicara ona je samo jos jedan demagog. Generalno americka politicka scena nema vise ljudi kakvi su bili Regan i Kissinger. Sada je Washington pun praznih likova (ekvivalenti nasih Komunista) koji, kao i Nancy Pelosi, samo prodaju jeftine fazone narodu da bi pobjedili na iducim izborima. Ljudi dobro zive pa i ne brinu o tome, ali zato dug raste zajedno sa trgovinskim deficitom sto ce ih prije ili poslje probuditi. Volio bih da Djulijani pobjedi 2008, al' samo zato sto smo 'bliski" u ekonomskoj idologiji a Americi stvarno treba ekonomski potkovan vodja.

Kazes za Kongres... :lol: Ne znam. Vidjecemo. Ako nista bar vremena imam, mada nostalgija drma a otadzbina zove! :twisted:

UofC:
Inace niko nista nije imao. Srbi su bili konstitutivan narod na cjeloj teritoriji Jugoslavije a kada je Hrvatska proglasile Srbe manjinom prekrsili su zakon sto je i Vrhovni Sud potvrdio, proglasivsi izmjene ustava Hrvatske u Julu 1990 neustavnim po clanu 270 Ustava SFRJ koji je davao prednost federalnim nad republickim zakonima.
A da nisi ponešto zaboravio? Recimo, da je Srbija te iste 1990. usvojila kompletan ustav koji je suprotan saveznom. Ili, da je još pre toga, 1989, ukinuvši pokrajinske autonomije dovela ostale republike u neravnopravan položaj time što je automatski dobila 3 puta više predstavnika u saveznim organima od svih ostalih. Ko sad onda selektivno tumači ustav?

Andreavk:
Sunchaser da li je bivsa yu mogla uopste da se "razdruzi" mirnim putem? Fakat je da je vecina republika tada to zelela...glupost ali tako je. SM to nije zeleo...sa njim na celu drzave nije moglo biti "mirnog puta - Srbija znaci ne pristaje na razdruzivanje a dok ona ne pristane nema "mirnog puta" - valjda je tako pisalo u Ustavu...e sad ko je izabrao rat...valjda oni kojima se zurilo...nisu mogli da sacekaju da SM ode sa vlasti i da dodje neko ko ce na to pristati...ili ja to nisam dobro shvatila?

@siticentar zar se nije moglo sacekati da SM ode sa vlasti...bilo bi bolje i za vas i za nas - zasto se cudis sto posle toliko prolivene krvi Srbi u Bosni hoce svoju drzavu?

Odgovorit cu ti protiv pitanjima, zar je trebalo cekati da SM ukine RBiH, kao i AP Kosovo i Vojvodinu?
Zar se umjesto Kardjica nije mogao podrzati Mirko Pejanovic ili Bogic Bogicevic?
Zar sa njima, Nijazom Durakovicem i Zlatkom Lagumdjijom bez Alje, Slobe i Tudmanovih jurisnika, obzira na rasplet nije se mogao izbjeci rat.

Ocito je da nacionalizam SM, nije ostavio imunim na nacionalizam ni ostale narode, sto je ukupno gledano izazvalo katastrofu.

DeteSunca:
Duše, hejde nas, molim te, nemoj više braniti!

Siti, tvoja priča je normalna, mada ima i ona mana. Šta misliš o ideji fedaralnih jedinica unutar BiH. Federalne jedinice bi bile (po mom mišljenju): Republika Srpska, Centralna Bosna, Herceg-Bosna, distrikt Brčko i Sarajevo kao glavni grad. Tada bi svako dobio svoje dvorište i na njega pazio, a država bi počela da napreduje.

U principu se slazem sa tvojim misljenjem ali u sustini tj nacinu podjele, decentralizacije BiH, posebno kad je u pitanju RS.

Znaci, po mom razmisljanju, potrebna je regionalizacija i RS od koje treba naciniti najmanje tri regije Posavina i Istocna Bosna gdje srbi nisu pre rata bili u vecini i nevidim zasto bi te regije kao federalne jedinice ostale pod srpskom dominacijom nakon uzasnih zlocina i etnickog ciscenja.
Znaci, potrebno izvrsiti regionalizaciju tj. naciniti Federalnu Republiku BIH. u kojoj bi regije imale vise ovlasti od kantona u Federaciji a manje od sadasnjih entiteta, sto je opet stvar dogovora a ne preglasavanja sto je sada praksa u oba entiteta.
Bolje je 10 godina pregovarati no dan ratovati, nije moja deviza ali se slazem sa njom.

ТНикола:
Ја знам доста муслимана, али нити једног бошњака а ријетко и чујем да се неко тако изјашњава што јасно показује да је то нова конструкција која нема везе са реалношћу. siticentar да ли си ти муслиман или бошњак (мислим на националну припадност), а не на вјерску, и разјасни одговор.

Prvo postavi sebi pitanja:
Dali je u JU ovoj ili onoj postojala mogucnost samoizjasnjavanja po sopstvenoj volji Neopredjeljenih ili ti Muslimana,.

Dali ti to lici na nakradu, Benjamina Kalaja, kad je htjeo da nasilno stvori Bosansku naciju katolicke, pravoslavne i islamske vjere.

Ja sam uvijek znao da nisam niti Hrvat niti Srbin, kako sam se pisao prije nego sto mi je data mogucnost da sam odaberem, iako ne smatram bitnim reci cu ti NEOPREDJELJEN i od 74 MUSLIMAN, iako se u nacionalnom smisli nisam ni tako osjecao.

siticentar:
Prvo postavi sebi pitanja:
Dali je u JU ovoj ili onoj postojala mogucnost samoizjasnjavanja po sopstvenoj volji Neopredjeljenih ili ti Muslimana,.

Dali ti to lici na nakradu, Benjamina Kalaja, kad je htjeo da nasilno stvori Bosansku naciju katolicke, pravoslavne i islamske vjere.

Ja sam uvijek znao da nisam niti Hrvat niti Srbin, kako sam se pisao prije nego sto mi je data mogucnost da sam odaberem, iako ne smatram bitnim reci cu ti NEOPREDJELJEN i od 74 MUSLIMAN, iako se u nacionalnom smisli nisam ni tako osjecao.
Hajde da ne budemo naivni. Ni Srbi ni muslimani ne žele da se vrate na mesta na kojima su živeli, ne svi naravno, ali mladi obično ne žele. Šta je bilo bilo je, nema svrhe vraćati se u '92 i ko je tad živeo gde- vremena su se promenila. Ni u kom slučaju ne govorim da ljudi ne trebaju da se vrate. Moja baka, koja živi u obližnjem selu, rađe ode i ispriča se sa muslimankama koje su se vratile, nego sa nekim bližim komšijama. Mir nije problem, ALI Srpska mora opstati kao jedinstvena teritorijalna i administrativna forma u jednom komadu. Tako ili nikako drugačije. Ovo rešenje je najveći kompromis na koji bih ja bio spreman da prihvatim i moji sugrađani. Zapamti da se Bosna drži na babinom zubu i da u njoj niko nije zadovoljan. Nemoj misliti da Srbi nisu ozbiljni kad se pomene referendum i ujedinjenje sa maticom.

DeteSunca:
Hajde da ne budemo naivni. Ni Srbi ni muslimani ne žele da se vrate na mesta na kojima su živeli, ne svi naravno, ali mladi obično ne žele. Šta je bilo bilo je, nema svrhe vraćati se u '92 i ko je tad živeo gde- vremena su se promenila. Ni u kom slučaju ne govorim da ljudi ne trebaju da se vrate. Moja baka, koja živi u obližnjem selu, rađe ode i ispriča se sa muslimankama koje su se vratile, nego sa nekim bližim komšijama. Mir nije problem, ALI Srpska mora opstati kao jedinstvena teritorijalna i administrativna forma u jednom komadu. Tako ili nikako drugačije. Ovo rešenje je najveći kompromis na koji bih ja bio spreman da prihvatim i moji sugrađani. Zapamti da se Bosna drži na babinom zubu i da u njoj niko nije zadovoljan. Nemoj misliti da Srbi nisu ozbiljni kad se pomene referendum i ujedinjenje sa maticom.

Ne, ja nisam pristalica nasilnog vracanja, bilo koga i bilo gdje ali ako cemo biti objektivni, priznat cemo da bi povratnika na vjekovna ognjista bila znatno vise kada bi se obezbjedio odriv povratak. Donesen je pravni akt po kome se u opstinskim organima vlasti trebaju zaposliti ljudi po nacionalnoj strukturi iz 91 godine, to nigdje nije ispostovano. Da li bi povratak bio masovniji a sigurnost i povjerenje vece da je to ispostovano.
Dali bi po povratku u mjesto ranijeg boravaka, svaki gradjanin trebao imati jednako pravo na zdravstvenu i socijalnu zastitu, sto nije nigdje slucaj. Zbog toga nam gradjani jedni iz Srebrenice idu na lijecenje u Tuzlu a oni drugi iz Tuzle u Bijeljinu.

Nemam ja nista niti protiv entiteta ma kako se oni zvali po jednim uslovom da i u njima nema preglasavanja naroda kako je to sadasnja praksa. Znaci potrebno je definisati koja su to pitanja od nacionalnog interesa i po njima nesmije biti preglasavanja kako na drzavnom tako ni na entitetskom nivou, to je neophodno rjesavati koncenzusom ili ti pregovorima.

U Bosni moraju biti svi podjednako zadovoljni ili nezadovoljni ili prijeti mogucnost ponovnih sukoba, sto je najgora moguca varijanta.

siticentar:
Odgovorit cu ti protiv pitanjima, zar je trebalo cekati da SM ukine RBiH, kao i AP Kosovo i Vojvodinu?
Zar se umjesto Kardjica nije mogao podrzati Mirko Pejanovic ili Bogic Bogicevic?
Zar sa njima, Nijazom Durakovicem i Zlatkom Lagumdjijom bez Alje, Slobe i Tudmanovih jurisnika, obzira na rasplet nije se mogao izbjeci rat.

Ocito je da nacionalizam SM, nije ostavio imunim na nacionalizam ni ostale narode, sto je ukupno gledano izazvalo katastrofu.

....i to je bio razlog da ljudi uzmu puske i da pucaju jedni na druge? ...zasto ste pucali na JNA - Srbi nisu a ta vojska je bila i vasa i nasa...zasto ste odlucili da vam bude neprijatelj?
Kako bi to bilo da npr. u USA Afroamerikanci, Latinoamerikanci, Indijanci... proglase NATO okupatorskom vojskom i pocnu da beze iz nje i formiraju neke svoje vojske zato sto se npr. ne slazu sa Bushom....naravno to je nemoguce ali ne zato sto mozda oni to ne bi uradili nego zato sto ih u svetu pri ovakvom odnosu snaga niko ne bi naoruzavao i podrzavao...i vidis cime je to rezultiralo: narod je danas podeljen vise nego pre a politicarima je i danas vise stalo do teritorije nego do naroda - da nije tako Srbima, Muslimanima, Hrvatima u Bosni niko ne bi branio da naprave svoje drzave makar bile manje i od Monaca...ne moze to tako...cas moze, cas ne moze

svetolik trpkovic:
Te price o komunjarskim ustavima su gluposti jer ih svako tumaci selektivno i kako njemu odgovara .

...more tebi je sve glupost sto ne podrzava tvoju pricu...zakon kakav god da je mora da se postuje...problemi pocinju kada se oni nepostuju...tako su valjda i komunisti govorili da priznaju samo sud svoje partije...ako volis revolucije pusku u ruke i ne teoretisi :)

Andreavk:
....i to je bio razlog da ljudi uzmu puske i da pucaju jedni na druge? ...zasto ste pucali na JNA - Srbi nisu a ta vojska je bila i vasa i nasa...zasto ste odlucili da vam bude neprijatelj?
Kako bi to bilo da npr. u USA Afroamerikanci, Latinoamerikanci, Indijanci... proglase NATO okupatorskom vojskom i pocnu da beze iz nje i formiraju neke svoje vojske zato sto se npr. ne slazu sa Bushom....naravno to je nemoguce ali ne zato sto mozda oni to ne bi uradili nego zato sto ih u svetu pri ovakvom odnosu snaga niko ne bi naoruzavao i podrzavao...i vidis cime je to rezultiralo: narod je danas podeljen vise nego pre a politicarima je i danas vise stalo do teritorije nego do naroda - da nije tako Srbima, Muslimanima, Hrvatima u Bosni niko ne bi branio da naprave svoje drzave makar bile manje i od Monaca...ne moze to tako...cas moze, cas ne moze

Kazes JNA bila i nasa, da je bila i nasa onda bi svo naoruzanje pod svojom kontrolom podjelila i nama onda bi strajesinski kadar bio otprilike po procentu stanocnistva pa bi iz svojih redova izbacila i sve koji su bili zeljni rata i nebi se stavila iskljucivo na srpsku stranu itd. itd.

Kontra pitanj uvjek ima.

Kako bi bilo da USA Americka vojska stavi, grad gdje Angloamerikanci nisu vecina, i pocnu garanatirati civile, bibilioteke, novinske kuce TV emitere, bolnice, obdanista, igralista itd. naravno to je nemoguce ne zato sto to vojnici izvrsili naredbu vec zato sto politika Amerike nije takva kao sto je bila politika SM, Srbije i bosanskih Srba.

Ova kontra pitanja nisu postavljna sa ciljem prebacivanja krivnje za sva zla na Srbe, vec da neki shvate da nikog ne treba iskljuciti u doprinosu istom.

Једини могући исход ове агоније под именом БиХ је да Република Српска и званично добије своју државност,а да се Хрвати и Муслимани договоре који ће део коме припасти од дела Федерације.

siticentar:
Kazes JNA bila i nasa, da je bila i nasa onda bi svo naoruzanje pod svojom kontrolom podjelila i nama onda bi strajesinski kadar bio otprilike po procentu stanocnistva pa bi iz svojih redova izbacila i sve koji su bili zeljni rata i nebi se stavila iskljucivo na srpsku stranu itd. itd.

idi bre siticentar kako da vam podeli oruzje....da pucate u nju ili da pucate u Srbe?
.....vas su i tako neki drugi naoruzavali da bi "sredili" JNA i bivsu yu

siticentar:
Kako bi bilo da USA Americka vojska stavi, grad gdje Angloamerikanci nisu vecina, i pocnu garanatirati civile, bibilioteke, novinske kuce TV emitere, bolnice, obdanista, igralista itd. naravno to je nemoguce ne zato sto to vojnici izvrsili naredbu vec zato sto politika Amerike nije takva kao sto je bila politika SM, Srbije i bosanskih Srba.

Ova kontra pitanja nisu postavljna sa ciljem prebacivanja krivnje za sva zla na Srbe, vec da neki shvate da nikog ne treba iskljuciti u doprinosu istom.

...jesi cuo sta se desilo u Texasu pre par godina - hteli da se otcepe...kao dosta im Afroamerikanaca, Meksikanaca i ostalih Indijanaca, neoruzali se, zabarikadirali....a onda im dosla vojska i niko od onih koji su imali pusku nije preziveo...lako je vama bilo...vas su podrzavali razni a njih niko

jedite_kod_Joa:
Једини могући исход ове агоније под именом БиХ је да Република Српска и званично добије своју државност,а да се Хрвати и Муслимани договоре који ће део коме припасти од дела Федерације.

Teško.
U međunarodnoj zajednici vlada uverenje (koje i ja, priznajem, delim) da bi se u slučaju da se bilo kojoj strani u Bosni ispune sve želje, tamo vrlo brzo opet zaratilo. A njima se ne dovode nove snage u Bosnu, trebaće u Iraku. Zato će se još veoma dugo održavati stanje u kom ni RS neće biti nezavisna, niti će vlasti u Sarajevu dobiti unitarnu državu. Znači, svakome pomalo ništa.

Andreavk:
idi bre siticentar kako da vam podeli oruzje....da pucate u nju ili da pucate u Srbe?
.....vas su i tako neki drugi naoruzavali da bi "sredili" JNA i bivsu yu

...jesi cuo sta se desilo u Texasu pre par godina - hteli da se otcepe...kao dosta im Afroamerikanaca, Meksikanaca i ostalih Indijanaca, neoruzali se, zabarikadirali....a onda im dosla vojska i niko od onih koji su imali pusku nije preziveo...lako je vama bilo...vas su podrzavali razni a njih niko

Znaci nisu im dali da po nacionalnom rasnom i vjerskom principu dijele teitoriju nekih od republika sto je suprotno od nastojanja svih nasih nacionalista, a jednoj od nacionalne strane pridruzila se JNA..

SAD ne postoje kao srednjovjekovna drzava sto je neuporediva razlika.

siticentar:
Znaci nisu im dali da po nacionalnom rasnom i vjerskom principu dijele teitoriju nekih od republika sto je suprotno od nastojanja svih nasih nacionalista, a jednoj od nacionalne strane pridruzila se JNA..

SAD ne postoje kao srednjovjekovna drzava sto je neuporediva razlika.

A zasto komplikujes:
- republike bivse yu mogle su se teoretski u miru rastati kao neke druge na istoku da nije bilo SM (to ne znamo jer se nije dogodilo)
- bivsa yu je bila drzava u kojoj smo svi ziveli manje - vise ok (uvek ima nezadovoljnih i uvek ce ih i biti)
- onda je neko narode u bivsoj yu prevario da ce im biti bolje ako se otcepe (Srbi i Crnogorci su vecinom bili protiv toga, ostali narodi su na referendumima u vecini bili za otcepljenje)
- Iza SM i Srba stajao je Ustav i zakon zemlje u kojoj smo zajedno ziveli a iza vase zelje da se otcepite samo podrska nekih politickih krugova na zapadu
- Posto SM nije hteo da popusti a svet nije mogao da vas prizna bez toga lepo su vam dali puske u ruke i rekli izborite se sami svoju slobodu
...e sad posto je JNA stala na stranu onih koji su hteli da sacuvaju drzavu a ne na stranu onih koji su hteli da je nema ona postaje vas neprijatelj
...bolje bi bilo da nije bilo rata svima nama ali oni koji su nas tada vodili ili su bili glupi, ili su tako morali da rade i na njih ne treba mnogo trositi reci - zalosno je ali i za ocekivati da i danas na Balkanu postoji mrznja a to je valjda i bio cilj onih koji su nas onako lepo "razvalili" - kako bi nas inace ovako jeftino kupovali

nesha taxista:
A da nisi ponešto zaboravio?
Recimo, da je Srbija te iste 1990. usvojila kompletan ustav koji je suprotan saveznom. Ili, da je još pre toga, 1989, ukinuvši pokrajinske autonomije dovela ostale republike u neravnopravan položaj time što je automatski dobila 3 puta više predstavnika u saveznim organima od svih ostalih.

Ustav Srbije iz 1990 je bio neustavan, medjutim raspustanje Skupstine Kosova i ostalih organa vlasti Kosova je bilo ustavno posto je taj potez dobio podrsku Predsjednistva SFRJ na sjednici od 11 Jula 1990. Ipak ono sto meni nije jasno je veza ovoga sa secesijama Slovenije, Hrvatske i BiH? To je bio kontekst u kojem sam pisao i prema tome ne vidim razlog zasto bi u to ukljucivao nesto sto nema direktne veze sa ustavnoscu ovih secesija? Nisi mi odgovorio ni na jedan argument koji sam iznjio. Nisi mi objasnio gdje to pise da su republike nosioci drzavnosti. Nisi odgovorio ni na post u kojem sam ti objasnio legalnost secesije u kontekstu pravila uti possidetis... :roll:

nesha taxista:
Ko sad onda selektivno tumači ustav?

Gdje sam ja to selektivno tumacio Ustav? :?

siticentar:

Mozda ste o tome trebali razmisljati prije nego sto ste poceli napadati JNA po Sarajevu, u Capljini, Mostaru, Tuzli itd. U ogromnoj vecini slucajeva JNA je prva napadnuta. Od karaula po Sloveniji pa do kasarni i luka u Hrvatskoj i Bosni. Nisu valjda opkoljeni vojnici JNA trebali da pucaju i na one koji se pridruzuju rezervnom sastavu da ih izvlace iz okruzenja samo da bi Hrvati, Slovenci i Muslimani mogli da JNA prihvate kao svoju...Dok na nju pucaju...? Ma logika ti je na nivou! Oficirski kadar je bio sastavljen od onih koji su htjeli da idu u vojsku a to sto neke nacije JNA nikad nisu prihvatile kao svoju nije problem Srba. Uostalom SSNO (Savezni Sekretarijat za Narodnu Odranu) je bio sastavljen od 8 Hrvata, 2 Srbina, 2 Slovenca, 2 Makedonca, 1 Muslimana i 1 Jugoslovena. Dakle sam vrh JNA je bio dominiran od strane Hrvata, zajedno sa vazduhoplovstvom i mornaricom. zato su se i desavale stvari kao sto je bilo slanje cjelih jedinica u borbu bez municije; Dejstvo aviona JRV po vojnicima JNA itd.

siticentar:

Podji ubijati americke vojnike, opkoljavati njihove baze, ispaljivati na njih granate i uskoro ces imati nad glavom nekoliko desetina B52 bombardera koji ce taj grad sravniti sa zemljom. Izraelci su za nekoliko pobijenih vojnika sravnili ne grad, vec drzavu. Amerikanci su zbog, cini mi se, 6 placenika unistili Faludzu...

nesha taxista:
Teško.
U međunarodnoj zajednici vlada uverenje (koje i ja, priznajem, delim) da bi se u slučaju da se bilo kojoj strani u Bosni ispune sve želje, tamo vrlo brzo opet zaratilo. A njima se ne dovode nove snage u Bosnu, trebaće u Iraku. Zato će se još veoma dugo održavati stanje u kom ni RS neće biti nezavisna, niti će vlasti u Sarajevu dobiti unitarnu državu. Znači, svakome pomalo ništa.

To nije sprecavanje vec samo odgodjavanje rata.

Back