Damian Elves

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
341.536
Damien-Elwes-950x1024.jpg

Damijan Keri Elves (rođen 10. avgusta 1960.) je britanski umetnik sa studijima u Los Anđelesu i kolumbijskoj prašumi. Njegove slike istražuju teme kao što su ciklus života i kreativnosti. Ova umetnička dela mogu biti monumentalna i trodimenzionalna, kao što je slika na kojoj posetioci šetaju od sobe do sobe u prizemlju „Vile La Kalifornije“ (2006–2018), da bi svedočili o obimu kreativnosti Pabla Pikasa u aprilu, 1956. ili ogromna pejzažna slika na zemlji, Amazon (1999), na kojoj posetioci mogu da šetaju iznad egzotičnih, cvetnih biljaka oblačne šume i traže izvor reke.

Godine 2018, Musee en Herbe u Parizu je bio domaćin „Tajne ateljea, od Kloda Monea do Aj Vejveja“, retrospektivu slika Elvesovog umetničkog studija. Ove slike prenose gledaoce direktno u svetove kreativnih genija od 19. veka do danas. Više od sto hiljada ljudi prisustvovalo je njegovoj impresivnoj i interaktivnoj izložbi. Posetioci su mogli da prošetaju Pikasovom vilom u Kanu ili da lutaju u VR slici originalne Brankuzijeve radionice na Montparnasu
images.jpg

254507460_10159093950968525_547990325829545451_n.jpg

Matisov studio u Collioure 2,

„Godine 2005. otišao sam u Collioure na jugu Francuske da tražim Matisov fovistički studio. Imao sam dve fotografije i kopiju Matisove slike pod nazivom „Otvori prozor, Kolijure.“ Pitao sam muškarce koji su igrali bal na plaži da li postoji zgrada sa prozorima iznad vrata. Pokazali su na malu kancelariju za nekretnine. Pitao sam ženu u kancelariji da li je moguće videti sobu iznad nas. Bila je oduševljena jer ga je upravo preuredila. (Srce mi se stisnulo.) Čim sam otvorio jedan od prozora znao sam iz pogleda da je to Matisov atelje iz 1905. godine. Pitao sam za Matiseov poster pored njenih ulaznih vrata. Otišli smo da vidimo poster i to je bilo „Otvori prozor, Collioure“.

Objasnila je da je bila u odboru Muzeja Koliur i da je slala postere cele nedelje. Bila je srećna što poseduje njegov studio, ali sramota što to nikada nije shvatila. Ovo je prva slika koju sam napravio u ovom studiju.”

Back