Дали је могућ САВЕЗ ПРАВОСЛАВНИХ ДРЖАВА

УЈЕДИЊЕНЕ ПРАВОСЛАВНЕ ДРЖАВЕ

  • МОГУЋЕ

    glasova: 7 18,9%
  • МОЖДА

    glasova: 7 18,9%
  • НИКАДА

    glasova: 12 32,4%
  • САН

    glasova: 11 29,7%

  • Ukupno glasova
    37
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
22.423
Државе и територије са већинским православним становништвом
Грчка (98%)
Кипар (78%)
Бугарска (85%)
Македонија (67%)
Србија и Црна Гора (86%)
Република Српска (Босна и Херцеговина) (98%)
Румунија (88%)
Молдавија (99%)
Русија (84%)
Белорусија (90%)
Украјина (76%)
Грузија (83%)
Јерменија (94%)
Нагорно-Карабах (Азербејџан) (95%)
Амхара (Етиопија) (82%)
Тиграј (Етиопија) (96%)
Адис Абеба (Етиопија) (82%)

УЈЕДИЊЕНЕ ПРАВОСЛАВНЕ ДРЖАВЕ НАЈ СЛИА У СВЕТУ
 
Најзначајнији аспекти хришћанског живота јесу пост и молитва. И пост и молитва имају за циљ да човеку помогну да лакше савлада све тешкоће које пред њега долазе и да заслужи Царство Небеско.У православној цркви има седам светих тајни које свака за себе ставља печат на заједницу Бога и човека:
 
Ja mislim da nije, jer vera, odnosno religija, nije stvar cele države. Države se ujedinjuju vodeći se ekonomijom jer im od toga mnogo više zavisi život i način života. Šta ćeš, realnost. Verujem da bi se mnogi vernici poput tebe složili sa idejom, ali mislim da nema ništa od toga.
Nego, preciziraj kakva vrsta saveza može biti i iz kojeg interesa.
 
Neke od pravoslavnih crkvi zele da izmene pojedine stvari propisane Vaseljenskim Saborom i prihvate neke stvari iz Rimokatolicke crkve ako se ne varam jer ne poznajem detalje ali mislim da je zato nasa SPC rezervisana i oprezna u vezi bilo kakve saradnje sa takvim pravoslavnim crkvama.
Mislim da tu spadaju Rumunska, Makedonska i jos neke.
Ako neko zna vise neka nas malo obavesti.
 
sanja&darko:
Neke od pravoslavnih crkvi zele da izmene pojedine stvari propisane Vaseljenskim Saborom i prihvate neke stvari iz Rimokatolicke crkve ako se ne varam jer ne poznajem detalje ali mislim da je zato nasa SPC rezervisana i oprezna u vezi bilo kakve saradnje sa takvim pravoslavnim crkvama.
Mislim da tu spadaju Rumunska, Makedonska i jos neke.
Ako neko zna vise neka nas malo obavesti.

ti izgleda josh neznash da je SPC jedna od vodecih u pregovorima oko ekumene?
nije ti chudno ovoliko druzenje nashih i njihovih velikodostojnika u zadnje vreme?

mani ova trabunjanja ubachenih elemenata ovde, ovih par "unijata-od-2013", oni su tu da odvuku paznju, da bi iskreni ortodoxi bili zatecheni kad se proglasi Unija 8)

a onaj BL... on je ubacheni elemenat nekih New Age struktura!!!
vidi glasanje na kultnim stvarima i koliko je ljudi zbog njega, na forumu otpalo od pravoslavlja!!!

(gledao sam Kuchica na TV malopre) 8)
 
crow:
ti izgleda josh neznash da je SPC jedna od vodecih u pregovorima oko ekumene?
nije ti chudno ovoliko druzenje nashih i njihovih velikodostojnika u zadnje vreme?

Njemu čovjek valja nacrtati istinu ili on istinu ne želi videti... :lol: :lol: :lol: .....
Evo upravo čitam da je Rimokatolička Crkva odlučila da novčanim prilogom pomogne obnovu manastira Sv. Arhangela kod Prizrena.... :razz: :razz: :razz: :razz:
Ko ima mozak razumeće... 8-) 8-) 8-) 8-)
 
Elvin:
cemu se vas dvojica veselite,strasno,za pagana me ne cudi njegovi stavovi su poznati,
ali to cuti od nekog ko postiva spc i patrijarha je stvarno u najmanju ruku cudno...:roll:
Odnosi između pravoslavnih Crkava su gori nego pojedinačnih pravoslavnih Crkava prema Katoličkoj...
SPC je u sukobu sa Rumunskom pravoslavnom Crkvom oko nadležnosti nad Vlasima u Istočnoj Srbiji; Grčka Arhiepiskopija je u sukobu sa Carigradskom Patrijaršijom zbog vlasti nad pravoslavnim na Grčkim ostrvima i u Zapadnoj Europi; Ruska Pravoslavna Crkva je u Sukobu sa Ruskom Zagraničnom Crkvom; Ruska Pravoslavna Crkva je u sukobu sa Ukrajinskom Pravoslavnom Crkvom.... :roll: :roll: :roll:
Nasuprot tome imamo ODLIČNE odnose Vaseljenske Patrijaršije, SPC, Rumunske Pravoslavne Crkve sa Rimokatoličkom Crkvom... :razz: :razz: :razz: :razz:
Čak je skoro Katolička Crkva poklonila SPC svoju Crkvu u Liježu za obavljanje vjerskih obreda... :razz: :razz: :razz: :razz:
 
Elvin:
cemu se vas dvojica veselite,strasno,za pagana me ne cudi njegovi stavovi su poznati,
ali to cuti od nekog ko postiva spc i patrijarha je stvarno u najmanju ruku cudno...:roll:

nemam ja sta tu da se veselim,opste je poznato da se SPC ne podnosi sa bugarskom,da se makedonska ne podnosi sa srpskom,da se vaseljenska ne podnosi sa ruskom, a da je hilandar grcki i da nam grcka ne dozovljava da ga obnovimo.o cemu uopste da pricamo,kad je stanje stvari takvo
 
jel onako kalko si ti pobegao iz nase diskusije o rkc,jel cu tako da pobegnem?

ej bre medicinski radnik,koji nije u stanju da kaze da je nenormalno da papa ode u zemlju sa 30% hiv pozitivnog stanovnistva i kaze da je koriscenje kondoma greh!!!!!!!!!pa pitaj eremitu i bl-a pa ce ti i najveci klerikalisti reci da to nije normalno.
jel cu tako da pobegnem?
ti si jedan covek pun zlobe i mrznje,ti si se veselio tome sto pravoslavne crkve imaju lose odnose,nisi to konstatovao nego si se veselio.
i jos jednom da podsetim sta si pisao o srbima izbeglicama

citat-analiticar
"Ma, potpuno si u pravu Pagane....izbeglice došle iz Hrvatske, pokupovale kuće, stanove, imanja (loše im je bilo pod Hrvatskom), pa bi iz Beograda da diriguju slanje Srbijanaca da ginu za njihovu nepostojeću državu! E, neće moći... :mad: :mad: :mad:
Vi ste podanici Republike Hrvatske i morate poštivati teritorijalni integritet i ustavni poredak Vaše domovine- Republike Hrvatske :evil: :evil: :evil:"
kraj citata


humanisto



ps

izvinjavam se paganu on se nije veselio nego konstatovao

pps

sad se videlo ko je zec i ko bezi od rasprave
i samo da dodam da sa tobom necu vise nikad raspravljati...znam da sam to vec jednom rekao ali sada nema sanse da to ne ispostujem
ako se jos jednom upustim u raspravu sa tobom sam cu da se banujem
 
Elvin:
jel onako kalko si ti pobegao iz nase diskusije o rkc,jel cu tako da pobegnem?

ej bre medicinski radnik,koji nije u stanju da kaze da je nenormalno da papa ode u zemlju sa 30% hiv pozitivnog stanovnistva i kaze da je koriscenje kondoma greh!!!!!!!!!pa pitaj eremitu i bl-a pa ce ti i najveci klerikalisti reci da to nije normalno.
jel cu tako da pobegnem?
ti si jedan covek pun zlobe i mrznje,ti si se veselio tome sto pravoslavne crkve imaju lose odnose,nisi to konstatovao nego si se veselio.
i jos jednom da podsetim sta si pisao o srbima izbeglicama

citat-analiticar
"Ma, potpuno si u pravu Pagane....izbeglice došle iz Hrvatske, pokupovale kuće, stanove, imanja (loše im je bilo pod Hrvatskom), pa bi iz Beograda da diriguju slanje Srbijanaca da ginu za njihovu nepostojeću državu! E, neće moći... :mad: :mad: :mad:
Vi ste podanici Republike Hrvatske i morate poštivati teritorijalni integritet i ustavni poredak Vaše domovine- Republike Hrvatske :evil: :evil: :evil:"
kraj citata


humanisto



ps

izvinjavam se paganu on se nije veselio nego konstatovao

pps

sad se videlo ko je zec i ko bezi od rasprave
i samo da dodam da sa tobom necu vise nikad raspravljati...znam da sam to vec jednom rekao ali sada nema sanse da to ne ispostujem
ako se jos jednom upustim u raspravu sa tobom sam cu da se banujem


a jel ste ozbiljni za VJEZE :D

od kad je to hrvatska rech???
od kad hrvati imaju taj izraz za to shto je on reko?

vidish da vas pali :D

a neke vala i treba ;)
(ne mislim na tebe elvine)
 
@Elvin

Nista Elvine nemoj da se uzbudjujes, samo nemoj da padas u vatru sa ljudima kojima je to upravo i namera. Samo otpozdravi ujka analiticara sa nekim duhovitim industrijskim proizvodom pod pokroviteljstvom Vatikana, recimo:

image1xl.jpg


Ako niste znali ovoje "papa-sapun za podmazivanje konopaca" made in Vatican :rolleyes:
 
ma Zarathustra bas me je iznervirao pricom o spc i pricom o izbeglicama...
ja imam jedno 30 rodjaka izbeglica i znam kako neki od njih zive,a veruj mi da nisu otisli svojom voljom,svi su bili imucni ljudi,a sad zive bedno
tako sam mogao i ja da se provedem da mi deda nije dosao u srbiju pre 70 godina,i normalno da me sve te teme pogadjaju
proteran sa svoje zemlje,oduzeto stanarsko pravo,kuce spaljene ,zivotinje pobijene...

ma necu vise da pricam o tome sve je to...
 

Back
Top