Dali je izvodljivo

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
imam USB externi disk od 80 Gb koji mi duže vremena stoji i neće da radi na USB kablu komp ga prepozna ali se ne otvara prvo je počeo da zeza nekad se učita nekad neće i na kraju je prestao da učitava otvaro sam ga iz dva je dela gornji deo se skida nešto malo elektronike i konektor poput onog na ide kablu sa rupicama kad se skine ostanu oni pipci isti broj kao na običnom hardu ali raspored nije isti dabi se nakačio na običan IDE kabal(malo je manji razmak pipaka) postojili neki kabal i na koji bi mogo ovo povezati da ispitam dali je disk ispravan šteta bi bilo baciti ga.
 
Imam ja takav adapter,IDE 2.5" na 3.5" ,moze da se nadje po prodavnicama koje prodaju racunarsku opremu i izgleda ovako:

HM81FRzeJ0zpTySbvyzztMsjtxdxAlk7YopsK38jlGzGkUEmffh7NgyPENTMMNf2RBCZRdw7G2XBULEYQi-qzxM-J3d4OuK2l1B9Mq7yGzHz5qisnOp57kQ8Iny-LVq3uV93BWMObOoal2GlbQhPfWe1g5mqm8dKcGBPAGVYOJjJX24fo6XkSBSj7rghBFnxTpm8


sa jedne strane stavis obican IDE kabal a drugu ukljucis u HDD od laptopa
 
meni bi ta prva varijantta odgovarala sigurno je jevtinija inače danas sam obišojoš neke servise i u jednom mi vlasnik nudi HDD za komp od 512Mb da zamenemo da dopatim 2000 dinara pa nisam baš nešto sa lovom al verujem dabi mogo da se uzme polovan od 512 sata pa da se menja jedan vs jedan.
 
Ne moze da se iskoristi napajanje od racunara za punjenje akumulatora na automobilu jer se akumulator puni naponom od oko 14.2-14.4 V (upalite auto i dok motor radi izmerite voltmetrom koji je napon na akumulatoru).
Moglo bi uz malu prepravku da se dobije napon od 14V ali to bi ponovo bio " ïspeglan" napon koji bas i nije dobar za punjenje olovnih akumulatora
 
Ne moze da se iskoristi napajanje od racunara za punjenje akumulatora na automobilu jer se akumulator puni naponom od oko 14.2-14.4 V (upalite auto i dok motor radi izmerite voltmetrom koji je napon na akumulatoru).
Moglo bi uz malu prepravku da se dobije napon od 14V ali to bi ponovo bio " ïspeglan" napon koji bas i nije dobar za punjenje olovnih akumulatora

KO TI JE TO NAPRIČAO......:hahaha:

Kombinovani akumulatorski punjač
http://forum.krstarica.com/showthre...LEKTRONIKA?p=15886044&viewfull=1#post15886044

NAPON JE ISPEGLAN " SAMO TAKO "...:)

A...MOŽEŠ I DA REGULIŠEŠ STRUJU PUNJENJA ...:ok:....( ako želiš )
 
Koliko se ja malo razumem u elektroniku,na ovoj semi koju si postavio za punjenje akumulatora od 12V i 6V,to je standardni sistem punjenja sa mreznim transformatorom (KOJI NE POSTOJI U NAPAJANJU ZA KOMPJUTER),standardnim gretz-om ili 4 diode u gretz spoju i el.kondenzatorom za filtriranje napona na izlazu,sto ni u kom slucaju nije stabilizovani napon itd,itd....Po tebi moze da se iskoristi napajanje iz kompjutera za punjenje akumulatora ali ti uz njega treba i trafo,diode tj.jos jedan punjac akumulatora...

iskljucujem se iz ove teme
pozz
 
Koliko se ja malo razumem u elektroniku,na ovoj semi koju si postavio za punjenje akumulatora od 12V i 6V,to je standardni sistem punjenja sa mreznim transformatorom (KOJI NE POSTOJI U NAPAJANJU ZA KOMPJUTER),standardnim gretz-om ili 4 diode u gretz spoju i el.kondenzatorom za filtriranje napona na izlazu,sto ni u kom slucaju nije stabilizovani napon itd,itd....Po tebi moze da se iskoristi napajanje iz kompjutera za punjenje akumulatora ali ti uz njega treba i trafo,diode tj.jos jedan punjac akumulatora...

iskljucujem se iz ove teme
pozz

NE TREBA....IMA SVE...:).

Zar....ne želiš da saznaš...? :think:
 
A zašto nebi moglo napajanje za punjač svojevremeno sam na otpadu našao neku spravu rusku neznam čemu je služila mislim za neku stvar u zubotehnici imala je napone izlazne 13V i još jedan jedan izlaz sa potencimetrom na sebi za štelovanje od 0 do 13V neizmenične struje.U kutiji je bio ugradjen jedan jak ventilator koji je bio bučan pa sam skino jedan od napajanja i ubacio uradio greco od od dve jake diode od nekog auto alternatora i danas danji mi radi bez problema izlaz mu je nekih 12.3V a amperaža se kreće u zavisnosti od toga koliko je prazan akumulator nekad kad je dosta prazan merio sam vuče oko 7-8A i to polako opada stime kako se puni.Nikad nisam ubacivo neke sklopove da bi sam isključivo sebe kad se napuni jer to dobrim delom odradjuje akumulator što god je puniji on sve manje potražuje i nema nikakve opasnosti.Možda jedino kad bi bio dilea pa uključim i ostavim 3 dana na punjaču.
 
Poslednja izmena:

Back
Top