Daleko vise promene pola iz muskog u zenski, zasto...

Nije tema za ovde, ali nešto razmišljam kako je žensko telo vezano uz bol.
Mislim, prirodno žensko.
-sa 11 počinju sise da rastu- boli
-sa 12 dobiješ menstruaciju- boli (i ne samo prvi put nego ceo život svaki mesec)
-sa 17 gubiš nevinost- boli
-porađaš se- boli u pi-ku materinu

I to ako je sve u redu.
Ne računam migrene , dojenje, bol u sisama u PMSu i još svašta nešto.
E pa nije pošteno, a kile kod muškaraca, to ništa?:cool:
 
  • Haha
Reactions: DUH
@Ulični Hodač brak su izmislili muskarci da bi dobili besplatnu sluskinju I radovan seks.
U stvari, sve sto se dogaďalo kroz istoriju je sve volja muskaraca. I emancipacjja zena je pokrenuta od strane muskaraca (valjda onih kojima je dopizzdelo da zive sa tupavim stvorenjima, zelja da prozbore koju I u kući...)
U suštini, sta god da su zene bile, taj polozaj je diktirao muskarac.
E, sad- postoje razliciti muskarci- malobrojni koji zele nekoga sa mozgom kraj sebe, I oni drugi, u vecini- koji bi zenu tretirali kao stoku koju bi tukli I apsolutno gazdovali I gospodarili nad njima.

Meni je zao zena poput Virdzinije Vulf koje nisu shvatale da postoje muskarci potpumo razliciti (iako je "ispred nosa" imala muza koji je u svemu podrzavao) I ubila se :(

Mada, meni nije jasna ta zenska pasivnost.
Radite nam sta hocete, ajde sad ih zatvori u pećjnu- pa vam dosadi
Onda "Aj sad neka idu u skolu"- pa vam I to dosadi.
Sada ste doveli neke bukvalno odvratne zenturače I isprobavate "radikalni feminizam", aj da vidimo ako poživimo kako ce I to da se završi...
Kako ne kapirate...zene cak j onda kada deluje da su na vlasti, tu su jer su muskarci to dozvolili/hteli, iz nekog razloga.
Ja koliko znam istorijski dokazi upućuju da su žene oduvek mogle da daju glas samo na drugačiji način nego sada.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Koliko ja znam promena pola je o trosku drzave.....
A, znaci zato...oni zapravo (psihijatri državni zaduženi za trans osobe) nisu nikoga odbili, ali vešto razvlače, prvo ti kažu 2 godine ne znam 2 ili čak 3 puta sedmicno, e retko ko i to može, a ako izdrži onda produže na "još 6 meseci", pa kad to prođe "još 6 meseci ", tako da devojke same odustaju.
A ovi što menjaju pol u ženski, to rade po privatnim klinikama. Prvo stave sise, to je negde oko 40 hiljada maraka u Bosni i Hercegovini, ne znam koliko je u Srbiji, e posle za dalje ne znam tačno...uglavnom u startu daju oko 20 hiljada eura (rekoh nisam sigurna koliko je eura 1 bosanska marka, ali otprilike pola eura)
 
A, znaci zato...oni zapravo (psihijatri državni zaduženi za trans osobe) nisu nikoga odbili, ali vešto razvlače, prvo ti kažu 2 godine ne znam 2 ili čak 3 puta sedmicno, e retko ko i to može, a ako izdrži onda produže na "još 6 meseci", pa kad to prođe "još 6 meseci ", tako da devojke same odustaju.
A ovi što menjaju pol u ženski, to rade po privatnim klinikama. Prvo stave sise, to je negde oko 40 hiljada maraka u Bosni i Hercegovini, ne znam koliko je u Srbiji, e posle za dalje ne znam tačno...uglavnom u startu daju oko 20 hiljada eura (rekoh nisam sigurna koliko je eura 1 bosanska marka, ali otprilike pola eura)
Nisu samo psihijatri u pitanju. Mislim da analize obuhvataju i endokrinologe jer telo ne mora da reaguje na nove hormone, tako da je sav posao džabe.
PS nisam znao da je stavljanje sisa tako skupo. Kolko znam kod žena je 2 do 4 hiljade evra. Za muškarce ne znam.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
A, znaci zato...oni zapravo (psihijatri državni zaduženi za trans osobe) nisu nikoga odbili, ali vešto razvlače, prvo ti kažu 2 godine ne znam 2 ili čak 3 puta sedmicno, e retko ko i to može, a ako izdrži onda produže na "još 6 meseci", pa kad to prođe "još 6 meseci ", tako da devojke same odustaju.
A ovi što menjaju pol u ženski, to rade po privatnim klinikama. Prvo stave sise, to je negde oko 40 hiljada maraka u Bosni i Hercegovini, ne znam koliko je u Srbiji, e posle za dalje ne znam tačno...uglavnom u startu daju oko 20 hiljada eura (rekoh nisam sigurna koliko je eura 1 bosanska marka, ali otprilike pola eura)
Ja mislim da je promena pola o trosku drzave finansirana vec nekih 8-10god. Al to ne znaci da samo u drzavnim amnulantama/klinikama vec i u privatnim.
A mislim da je ugranja sisa jedno 5-10x manja.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ja:
ni ja ne bih kukala što sam žensko da:
-nema matericu
-nema jajnike
-nema menzis
-ne može da zatrudni
-silikonske sise ne bole
-ne mogu da dobiju ciste na sisama, jajnicima
-nikad se neće porađati
Itd.

@.Gogilli. : sta fali materici, jajnicima, porodjaju? tebi je to neki problem?


Ne da sam jasno rekla, već samo što nisam što se kaže figurativno "nacrtala".
Ali, dobro, DA, Gogili, jeste mi problem...🙄

 

Back
Top