Dajte nam "Sever" pa da se razilazimo već jednom!

lima

Aktivan član
Poruka
1.626
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...46/Игре+око+Косова,+део+трећи.html?message=ok

Po meni jedino rešenje za Kosovski problem je podela... Svako ko je bar malo realan vidi da je Kosovo već 11 godina daleko od Srbije kao od Sunca... Ako se ne opametimo i uzmemo i taj mali sever, oko 15% teritorije Kosova, za par godina, biće nam južna granica na pola Kopaonika... Red je da se već jednom podvuče crta, i da se konačno zna šta je naše! Sad će "patriote" da me "rastrgnu", ali i takvi su svesni da je celo Kosovo u Srbiji, davno prošlo vreme!!!
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...46/Игре+око+Косова,+део+трећи.html?message=ok

Po meni jedino rešenje za Kosovski problem je podela... Svako ko je bar malo realan vidi da je Kosovo već 11 godina daleko od Srbije kao od Sunca... Ako se ne opametimo i uzmemo i taj mali sever, oko 15% teritorije Kosova, za par godina, biće nam južna granica na pola Kopaonika... Red je da se već jednom podvuče crta, i da se konačno zna šta je naše! Sad će "patriote" da me "rastrgnu", ali i takvi su svesni da je celo Kosovo u Srbiji, davno prošlo vreme!!!

Sever!
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...46/Игре+око+Косова,+део+трећи.html?message=ok

Po meni jedino rešenje za Kosovski problem je podela... Svako ko je bar malo realan vidi da je Kosovo već 11 godina daleko od Srbije kao od Sunca... Ako se ne opametimo i uzmemo i taj mali sever, oko 15% teritorije Kosova, za par godina, biće nam južna granica na pola Kopaonika... Red je da se već jednom podvuče crta, i da se konačno zna šta je naše! Sad će "patriote" da me "rastrgnu", ali i takvi su svesni da je celo Kosovo u Srbiji, davno prošlo vreme!!!

Јако глупо решење....мислим да чак и кад би добили север народ тамо не би живео јер не би имао о чега....опет би тамо били шипуси....Најбоље решње за проблем Косова по мени јесте замрзнути га...прогласити територију окупираном и чекати да САД пукне...а кад тад хоће...када она пуке неће више бити тако велики проток друге па самим тим аљбанци неће моћи да опстану и вратиће се Србији...

Хрвати и Словенци се око мале превлаке свађају годинама...а ми би смо требали нашу свету земљу да продамо...?!!? За шта да продамо...за обећања да ћемо ући у ЕУ....
 
Ma najgore je to što nemamo šta da prodamo... Samo neko ko je Kosovo video na TV-u i ko se busa kao Kosovo je naša sveta zemlja, a nikad nije dole ni bio, može da priča tako nešto... I da pikne Amerika, i da se desi ne znam šta, Srbija "teško" da može da povrati Kosovo, jer kako naterati 2,000.00 Albanaca da se vrate Srbiji... A Srbi na Severu žive mnogo bolje nego neki u Srbiji... Kriminal cveta, ne plaća se porez, akcize i ostale dažbine... Da se oni pitaju, oni bi da ovako "zaledjeno stanje" ostane još 100 godina... Pa bre svaki drugi stanovnik u S.K.Mitrovici se bavi nekim biznisom i vozi Audija ili eventualno neki BMW...

Evo šta se gradi u Prištini dok se mi zanosimo da ćemo JEDNOG DANA POvratiti našu svetu zemlju:
wtcpr_1.jpg
 
Poslednja izmena:
Јако глупо решење....мислим да чак и кад би добили север народ тамо не би живео јер не би имао о чега....опет би тамо били шипуси....Најбоље решње за проблем Косова по мени јесте замрзнути га...прогласити територију окупираном и чекати да САД пукне...а кад тад хоће...када она пуке неће више бити тако велики проток друге па самим тим аљбанци неће моћи да опстану и вратиће се Србији...

Хрвати и Словенци се око мале превлаке свађају годинама...а ми би смо требали нашу свету земљу да продамо...?!!? За шта да продамо...за обећања да ћемо ући у ЕУ....

To je jedno glupo razmisljanje i cisto kockanje ! Ko zna kada ce i da li ce ikada puci Amerika. Mozda pukne za 2 a mozda i za 200 godina. Neka se spasi severni deo Kosmeta gde idalje zive Srbi,i neka se spase manastiri na Kosmetu. Ovako kako je danas je sve izgubljeno...
 
Ma najgore je to što nemamo šta da prodamo... Samo neko ko je Kosovo video na TV-u i ko se busa kao Kosovo je naša sveta zemlja, a nikad nije dole ni bio, može da priča tako nešto... I da pikne Amerika, i da se desi ne znam šta, Srbija "teško" da može da povrati Kosovo, jer kako naterati 2,000.00 Albanaca da se vrate Srbiji... A Srbi na Severu žive mnogo bolje nego neki u Srbiji... Kriminal cveta, ne plaća se porez, akcize i ostale dažbine... Da se oni pitaju, oni bi da ovako "zaledjeno stanje" ostane još 100 godina... Pa bre svaki drugi stanovnik u S.K.Mitrovici se bavi nekim biznisom i vozi Audija ili eventualno neki BMW...

Evo šta se gradi u Prištini dok se mi zanosimo da ćemo JEDNOG DANA POvratiti našu svetu zemlju:
wtcpr_1.jpg

Niko ni ne namerava da shiptare vraca u Srbiju nego u shiptariju.

A neka grade i treba da grade,vise ce da zale kada gledaju sta ostavljaju.
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...46/Игре+око+Косова,+део+трећи.html?message=ok

Po meni jedino rešenje za Kosovski problem je podela... Svako ko je bar malo realan vidi da je Kosovo već 11 godina daleko od Srbije kao od Sunca... Ako se ne opametimo i uzmemo i taj mali sever, oko 15% teritorije Kosova, za par godina, biće nam južna granica na pola Kopaonika... Red je da se već jednom podvuče crta, i da se konačno zna šta je naše! Sad će "patriote" da me "rastrgnu", ali i takvi su svesni da je celo Kosovo u Srbiji, davno prošlo vreme!!!

Nema od tog nista.
 
Јако глупо решење....мислим да чак и кад би добили север народ тамо не би живео јер не би имао о чега....опет би тамо били шипуси....Најбоље решње за проблем Косова по мени јесте замрзнути га...прогласити територију окупираном и чекати да САД пукне...а кад тад хоће...када она пуке неће више бити тако велики проток друге па самим тим аљбанци неће моћи да опстану и вратиће се Србији...

Хрвати и Словенци се око мале превлаке свађају годинама...а ми би смо требали нашу свету земљу да продамо...?!!? За шта да продамо...за обећања да ћемо ући у ЕУ....
:klap::super:
Kada bi smo ZADRZALI samo Sever shta bi NAMA OSTALO od Srbije. Onda bi tzv. "Vojvodjani" na trenutak postali Srbi i rekli: Pa cekaj kada se Albancima daje 85% Kosova a nama Srbima se neda republika(citaj drzava) a onda bi i Pastor rekao:Pa cekaj Albancima se daje 80%Kosova a valjda smo i mi Madjari tu neki klinac majku mu?!, nama da se da takodje Sever ali Vojvodine a u isto vreme bi i Zukorlic rekao:Pa cekaj...bla bla...Sandzak Dzamahirija......i na kraju bi i ovi iz Nisha rekli: Pa cekaj mi sve dadosmo u Beograd a nishta nam se ne vrati hocemo i mi nashu drzavu i na kraju bi se Srbija svela na Beograd i Kragujevac i okolinu...a onda bi Siptari krenuli masovno da se sele na Sever i za 50 godina bi opet bila prica: Dajte nam Sever pa da se razilazimo...misli se naravno na Beograd...a kada bolje razmislim za 50 godina ce Srbija bilo kako biti Beograd ili ce bar cela Srbija biti u Beogradu.....eventualno Novom Sadu. Prema tome kao shto chovek reche gore, treba biti strpljiv, odrzavati pitanje Kosova aktuelnim, drzati status kvo i sto je vise moguce navijati tocak na srpsku stranu pa kada kolapsiraju Ameri kolapsirace i albanska mafija i nece vise ni Evropa da im pomaze.......Neko ce reci shta ce nam teritorija punu siptara, pa 2,5 miliona puta 20000 poreza(a ima mnogo vise, droga radi svoje..) pa vidite kolke su to pare.
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...46/Игре+око+Косова,+део+трећи.html?message=ok

Po meni jedino rešenje za Kosovski problem je podela... Svako ko je bar malo realan vidi da je Kosovo već 11 godina daleko od Srbije kao od Sunca... Ako se ne opametimo i uzmemo i taj mali sever, oko 15% teritorije Kosova, za par godina, biće nam južna granica na pola Kopaonika... Red je da se već jednom podvuče crta, i da se konačno zna šta je naše! Sad će "patriote" da me "rastrgnu", ali i takvi su svesni da je celo Kosovo u Srbiji, davno prošlo vreme!!!

Neće patriote da te rastrgnu .... ja sam patriota pa već 10 godina smatram da je podela Kosova jedino održivo rešenje , i najmanje loše rešenje za Srbiju od svih onih rešenja koja su Moguća ...

Mislim međutim da je ova tema mnogo puta ispričana , čak i na ovom forumu ......

I na kraju , bojim se samo da i u ovih 10 godina svakim danom su i za podelu sve manje šanse , i sutra će biti manje nego danas ... a naša vlast je kao po običaju preterano spora i " bojažljiva"
 
:klap::super:
Kada bi smo ZADRZALI samo Sever shta bi NAMA OSTALO od Srbije. Onda bi tzv. "Vojvodjani" na trenutak postali Srbi i rekli: Pa cekaj kada se Albancima daje 85% Kosova a nama Srbima se neda republika(citaj drzava) a onda bi i Pastor rekao:Pa cekaj Albancima se daje 80%Kosova a valjda smo i mi Madjari tu neki klinac majku mu?!, nama da se da takodje Sever ali Vojvodine a u isto vreme bi i Zukorlic rekao:Pa cekaj...bla bla...Sandzak Dzamahirija......i na kraju bi i ovi iz Nisha rekli: Pa cekaj mi sve dadosmo u Beograd a nishta nam se ne vrati hocemo i mi nashu drzavu i na kraju bi se Srbija svela na Beograd i Kragujevac i okolinu...a onda bi Siptari krenuli masovno da se sele na Sever i za 50 godina bi opet bila prica: Dajte nam Sever pa da se razilazimo...misli se naravno na Beograd...a kada bolje razmislim za 50 godina ce Srbija bilo kako biti Beograd ili ce bar cela Srbija biti u Beogradu.....eventualno Novom Sadu. Prema tome kao shto chovek reche gore, treba biti strpljiv, odrzavati pitanje Kosova aktuelnim, drzati status kvo i sto je vise moguce navijati tocak na srpsku stranu pa kada kolapsiraju Ameri kolapsirace i albanska mafija i nece vise ni Evropa da im pomaze.......Neko ce reci shta ce nam teritorija punu siptara, pa 2,5 miliona puta 20000 poreza(a ima mnogo vise, droga radi svoje..) pa vidite kolke su to pare.

Svako poređenje Kosova sa bilo kojim drugim delom teritorije bilo gde u svetu je neodrživo .... to je stav koji zastupaju one sile koje su priznale Kosovo , kada bi smo podelili Kosovo , mi i oni koji nas podržavaju prešli bi smo na takav stav i to je to ....
 
EVO KAKVO JE GLEDIŠTE "BOLJE SRBIJE" NA PITANJE KOSOVA :


KOSOVO ...... Zaležemo se za brzo rešenje Kosovskog problema. Međutim svesni smo složenosti problema oko Kosova danas i postojanja izvesnog statusa KVO. Takav status međutim po našem mišljenju po Srbiju je najpogubniji i zato smatramo da pitanje Kosova mora biti što pre rešeno. Kako vidoviti nismo a ni svemoćni, nećemo reći da u rukavu imamo spremljeno rešenje ali iznećemo naše poglede na ovaj problem.

scenario 1. Povratak Kosova u pravni poredak Srbije i stanje pre 99te godine.
Voleli bi smo da se tako što dogodi. Ipak shvatajući realnost svesni smo da su šanse male. Evropska Unija i SAD kao veoma bitni svetski igrači već su prihvatili Kosovo kao nezavisnu državu. Nakon takvog razvoja situacije smo svesni da je gotovo nemoguća misija stvari vratiti u 99tu. Po nama ovo je željen ali NEMOGUĆ scenario.

scenario 2. Prihvatanje „realnosti“ da je Kosovo nezavisno i priznanje Kosova ( de jure ili de facto).
Smatramo da Srbija nezavisnost Kosova ni DE JURE ( putem pravnog dokumenta ) ni DE FACTO ( činjenjem, stupanjem u dobrosusedske odnose ili stupanjem u odnose kakve imamo sa nekom drugom državom) ..... NE TREBA DA PRIHVATI. Istina je da SAD i EU stoje iza tog projekta ali zemlje BRIK-a ( Brazil , Rusija , Indija , Kina ) ne priznaju nezavisnost Kosova. Brazil je zemlja čija je ekonomija u izuzetnom usponu i apsolutni su lider u Južnoj Americi i bitan svetski igrač . Rusija, je najveća (teritorijalno zemlja sveta ) i jedan od članova Saveta Bezbednosti. Kina je najmnogoljudnija zemlja sveta i jedan od članova Saveta bezbednosti. Indija je posle Kine najmnogoljudnija zemlja sveta. Zemlje BRIK-a su nuklearne sile. Srbija ima podršku u zastupanju svog stava oko Kosova u zemljama Brika. Bez njihovog pristanka projekat nezavisnosti nikada neće biti sproveden do kraja. Srbija to treba da koristi.

scenario 3. Održavanje postojećeg stanja .....................................................................................
Srbija bi dugo mogla da održi postojeće stanje pošto je evidentno iz prethodna dva scenarija da je to moguće. Međutim da li Srbija treba to da radi? Naše mišljenje je da ne treba ..... Ovakva situacija nikako nije dobra pre svega po ekonomiju. Srbija se prepoznaje kao nestabilna zemlja sa veoma važnim pitanjem koje nije rešeno. To pitanje stoji ispred ostalih i onemogućava njihova rešavanja. Po nama Srbija statusom KVO ne dobija ništa a mnogo gubi.

scenario 4. Podela Kosova ........................................................................................................
Smatramo da je ovo „ najmanje loš od svih mogućih scenarija“ . Albanci naravno načelno nisu za ovu opciju a načelno nismo ni mi međutim mislimo da bi Srbija mogla o ovome ozbiljno da razmisli ako već nije kasno. Naime iluzorno je očekivata da Priština, Prizren , Peć gotovo sto posto Albanski posle svega što se dogodilo ikada više budu Srbija onako kako bi smo mi to želeli. To je naravno bolno ali je istina. Po našem mišljenju treba spašavati ono što se da spasiti .... srpske opštine ,pre svega na severu Kosova, moraju ostati u Srbiji. Takođe Srbija mora da zaštiti svoje kulturno istorijske spomenike i potrebu Srba iz Srbije da svoje svetinje na Kosovu doživljavaju i dalje kao svoje. Manastiri na Kosovu moraju dobiti autonomiju poput one koju ima Hilandar. Albanci neće pristati na ovo tek tako ali neće tu ponudu ni dugo odbijati. Naime njihov cilj je da se sjadine sa Albanijom. Dokle god ih Srbija ne priznaje kao nezavisne i zemlje Brika ih neće priznavati a to znači da im od ujedinjenja nema ništa. Napravimo dogovor i podelimo Kosovo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top