Dačić: Ako nas Vučić neće, bićemo konstruktivna, patriotska opozicija

čarter rock

Primećen član
Banovan
Poruka
714
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je večeras da je SPS spreman da i dalje učestvuje u Vladi Srbije sa SNS, ali da njegova stranka prihvata mogućnost i da se nađe u opoziciji.

- Iskreno, SPS nikad nije rušio vlast, zašto bi mi rušili vlast u kojoj se nalazimo. Mi smo se uvek borili protiv demonstranata. Ko je protiv Vučića, on je protiv SPS-a. Ako Vučić neće sa nama, to je drugo pitanje, ali ako SPS hoće da napada Vučića, ja u tome neću učestvovati. Ako budemo u opoziciji, bićemo državotvorna, konstruktivna opozicija. Mi izdajnici nikad nismo bili. Biti opozicija ne treba da znači biti protiv svoje države - rekao je Dačić za "Kurir".

On je dodao da je SPS uvek glasao za svaki predlog koji je bio u interesu države.

- Nikad se nismo ponašali po principu ako je što gore po državu, to je bolje za opoziciju. Mi smo podržavali Vladu Koštunice, ali smo uvek glasali za svaki predlog koji je bio u interesu države. Naša stranka je pre svega patriotska, ona jeste nastala iz komunističke partije, ali su u njoj uvek više bili nacionalisti nego komunisti - istakao je Dačić.

---------------
https://www.blic.rs/vesti/politika/...mo-konstruktivna-patriotska-opozicija/sjhhr33
----------------

kakav zaključak možemo da izvedemo iz ovog ?

vućko želi da napravi novu "opoziciju" pošto je ima apsolutnu moć dobivši 'pošteno' višestranačke izbore
vučku treba opozicija radi sebe ili radi evrope ?

uostalom ima li vučko aspolutnu moć ???
 
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je večeras da je SPS spreman da i dalje učestvuje u Vladi Srbije sa SNS, ali da njegova stranka prihvata mogućnost i da se nađe u opoziciji.

- Iskreno, SPS nikad nije rušio vlast, zašto bi mi rušili vlast u kojoj se nalazimo. Mi smo se uvek borili protiv demonstranata. Ko je protiv Vučića, on je protiv SPS-a. Ako Vučić neće sa nama, to je drugo pitanje, ali ako SPS hoće da napada Vučića, ja u tome neću učestvovati. Ako budemo u opoziciji, bićemo državotvorna, konstruktivna opozicija. Mi izdajnici nikad nismo bili. Biti opozicija ne treba da znači biti protiv svoje države - rekao je Dačić za "Kurir".

On je dodao da je SPS uvek glasao za svaki predlog koji je bio u interesu države.

- Nikad se nismo ponašali po principu ako je što gore po državu, to je bolje za opoziciju. Mi smo podržavali Vladu Koštunice, ali smo uvek glasali za svaki predlog koji je bio u interesu države. Naša stranka je pre svega patriotska, ona jeste nastala iz komunističke partije, ali su u njoj uvek više bili nacionalisti nego komunisti - istakao je Dačić.

---------------
https://www.blic.rs/vesti/politika/...mo-konstruktivna-patriotska-opozicija/sjhhr33
----------------

kakav zaključak možemo da izvedemo iz ovog ?

vućko želi da napravi novu "opoziciju" pošto je ima apsolutnu moć dobivši 'pošteno' višestranačke izbore
vučku treba opozicija radi sebe ili radi evrope ?

uostalom ima li vučko aspolutnu moć ???
Dacic je Tipicna komunjarsko prase.
Jadna li je Srbija kad nema nikog boljeg od Dacica i Vucica.
Izgleda da je to nagovestaj kraja postojanja jednog drevnog naroda.
:eek::(:cry:
 
Krme prizrensko je, od Mirinog crvenog pionira
do danas uvek blizu kazana (državnog)
bez obzira ko je na vlasti, to ga ne interesuje.
A i lopurda je.
Privatizacija Poštanske štedionice,
banke.....
Da je Stradija nešto država dobio bi duži odmor u Zabjeli.

Bitno da je tvoj Mile iz poštene kuće.
I sledeći put kad biraš gramatački radni glagol prelistaj malo srpski.
Razumem ko je u tvojoj okolici no to posvje nije razlog izabrati krivo.
 
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je večeras da je SPS spreman da i dalje učestvuje u Vladi Srbije sa SNS, ali da njegova stranka prihvata mogućnost i da se nađe u opoziciji.

- Iskreno, SPS nikad nije rušio vlast, zašto bi mi rušili vlast u kojoj se nalazimo. Mi smo se uvek borili protiv demonstranata. Ko je protiv Vučića, on je protiv SPS-a. Ako Vučić neće sa nama, to je drugo pitanje, ali ako SPS hoće da napada Vučića, ja u tome neću učestvovati. Ako budemo u opoziciji, bićemo državotvorna, konstruktivna opozicija. Mi izdajnici nikad nismo bili. Biti opozicija ne treba da znači biti protiv svoje države - rekao je Dačić za "Kurir".

On je dodao da je SPS uvek glasao za svaki predlog koji je bio u interesu države.

- Nikad se nismo ponašali po principu ako je što gore po državu, to je bolje za opoziciju. Mi smo podržavali Vladu Koštunice, ali smo uvek glasali za svaki predlog koji je bio u interesu države. Naša stranka je pre svega patriotska, ona jeste nastala iz komunističke partije, ali su u njoj uvek više bili nacionalisti nego komunisti - istakao je Dačić.

---------------
https://www.blic.rs/vesti/politika/...mo-konstruktivna-patriotska-opozicija/sjhhr33
----------------

kakav zaključak možemo da izvedemo iz ovog ?

vućko želi da napravi novu "opoziciju" pošto je ima apsolutnu moć dobivši 'pošteno' višestranačke izbore
vučku treba opozicija radi sebe ili radi evrope ?

uostalom ima li vučko aspolutnu moć ???


"patriotska opozicija" ????...........................iz "prakse" je poznato da je automatski svaka opozicija usvetu (osim americke) PRO-AMERICKA................i da radi za americke interese. Ako DACIC nastavi ovako da narusava tu tradiciju, moze da mu "iscuri ulje iz kocnica".

Daklem, odavno na svetu ne postoji nezavisna patriotska opozicija ni u jednoj zemlji. SVET JE PODELJEN NA NJIH I NA NAS.....................nema nista izmedju.
 
"patriotska opozicija" ????...........................iz "prakse" je poznato da je automatski svaka opozicija usvetu (osim americke) PRO-AMERICKA................i da radi za americke interese. Ako DACIC nastavi ovako da narusava tu tradiciju, moze da mu "iscuri ulje iz kocnica".

Daklem, odavno na svetu ne postoji nezavisna patriotska opozicija ni u jednoj zemlji. SVET JE PODELJEN NA NJIH I NA NAS.....................nema nista izmedju.
zato ce srbija da bude prva takva drzava,
i to po svom licnom scenariju,
ni zapadnom ni ruskom,
mogu samo da kazem bravo vucicu i dacicu,
na mudroj politici,
kad se samo setim koliko su se mucili protiv milosevica i seselja,
au, brate, al im ovi sad svima uterase do balcaka,
a za ispustanje ulja su vec zakasnili,
sad moraju da se brinu da neko njima ne ispusti ulje
 
Интересантно како они који позивају на уједињење целокупне опозиције и скупљају све са коца и конопца одједном промене мишљење када том трулом циркусу треба прикључити и Дачића.

Zapravo, ako cemo realno, on sam (Dacic) je SPS svrstao uz vlast bili oni uz vlast ili ne bili. To je rekao, bukvalno. I da nikad nije niti ce rusiti vlast.

Time se jasno odredio. Ne da mi je krivo, ali niko ih nije sutnuo, sami su stali uz Vucica i to, ocigledno, za njih "nema alternativu". Sto je dobro znati.
 
Zapravo, ako cemo realno, on sam (Dacic) je SPS svrstao uz vlast bili oni uz vlast ili ne bili. To je rekao, bukvalno. I da nikad nije niti ce rusiti vlast.

Time se jasno odredio. Ne da mi je krivo, ali niko ih nije sutnuo, sami su stali uz Vucica i to, ocigledno, za njih "nema alternativu". Sto je dobro znati.
Апсолутно си у праву, лукав је он, можда ће напустути СПС и лично прећи код Вучића па можда уз подршку Руса и добије високу функцију.
 
DAČIĆ I SPS I U NOVOJ VLADI Socijalisti ostaju, ali će "za kaznu" imati MANJE RESORA, Trivan među prvima "leti"

Socijalistička partija Srbije je, kako sada stvari stoje, bliže ostanku u Vladi nego odlasku u opoziciju, ali sa oslabljenim uticajem i smanjenim brojem resora, nezvanično saznaje "Blic".
Izvori našeg lista kažu da trenutno 25. avgust figurira kao najverovatniji datum za formiranje Vlade. Kažu da dotad ostaje dovoljno vremena za iscrpne konsultacije o sastavu kabineta u Nemanjinoj 11. Ono što je svima jasno, kažu našu sagovornici, jeste da je startna pregovaračka pozicija SPS slabija nego posle prošlih izbora, što se može, pre svega, pripisati nedavnim učešćem članova u demonstracijama ispred Skupštine Srbije, ali i istupima pojedinih visokih funkcionera.
 

Back
Top