Dabome

Ово је поприлично површна примедба, јер би онда сви научни радови, теорије психолога пале у воду јер нису познавали сваког чивека на планети лично а усудили се да донесу суд. М?

Znam lično bar troje ljudi koji jednostavno ne žele više od običnog seksa, uživanja. Dakle, nije to jedan čovek u Sibiru, tipa onaj što otvara teme na Krstarici, već ljudi koji su oko nas.

То што беже од односа не значи да га у суштини не желе, само не умеју да га остваре или имају другу врсту трауме.

Znači, ti doslovno negiraš da ima ljudi koji ne žele da razvijaju odnose sa drugim ljudima i koji su sasvim zadovoljni time? Takvi su znači traumirani, poremećeni ili šta već?

Čim čujem prizvuk "svaka osoba", znam da prosto nije tačno.
Свака особа на планети има потребу за храном.
Није тачно?
Капирам да си самопоуздан, али ипак мало размисли о нечему што чујеш. Чак и од најглупљих људи може понешто да се научи.

Mislim da je legitimno i jedno i drugo. Imati seks samo zbog seksa i tražiti nešto više u odnosu.

Mislim da nenamerno mašim. Tj. sta je poenta?
Мало се шалим, али већ три пута напишем да иако се ужива у самом сексу без емоција или дубљег упознавања, та потреба је у сваком од нас да имамо особу блиску и на другом нивоу.
Не нападам успутне сексове нити секс уопште, само појам деградације може да се објасни том потребом.

Мало се шалим, али већ три пута напишем да иако се ужива у самом сексу без емоција или дубљег упознавања, та потреба је у сваком од нас да имамо особу блиску и на другом нивоу.
Не нападам успутне сексове нити секс уопште, само појам деградације може да се објасни том потребом.
Jasno. Samo ja se ne osećam ništa degradirano u usputnom seksu.

Свака особа на планети има потребу за храном.
Није тачно?
Капирам да си самопоуздан, али ипак мало размисли о нечему што чујеш. Чак и од најглупљих људи може понешто да се научи.

Osnovnu ljudsku potrebu si izjednačila sa dubljim povezivanjem?

Ok.

Aha. Pa dobro to jeste. Ja samo kazem da nema ništa loše u seksu samom po sebi. Nikakve degradacije.

Ne mislim da jeste, znam ljude koje to ne zanima i žive jako srećan i ispunjen život, nema trauma, niti bilo kakvih gluposti.

Da li smatrate da su kres šeme i usputni seks degradacija vas kao osobe, jer imate mnogo toga da ponudite mimo koitusa ili se vodite strastima i ne razmišljate o tome uopšte?
Pa ne, ne mislim da me je to degradiralo na bilo koji nacin. To je stvar ukusa i zelja a ne stvar licnosti.
Degradacija licnosti se desava kroz cinjenje losih (da ne kazem zlih) dela, kao sto je varanje, laganje, obmanjivanje, a pogotovo kada covek obmanjuje sebe i nije sa sobom nacisto sta zeli.

Ako neko voli iskljucivo casual sex, i vidi sebe celog svog zivota u tome jer ga to cini srecnim, a pri tom ne daje laznu nadu i obecanja partnerima da mogu ocekivati nesto vise, onda je to sasvim okej - ta osoba je u harmoniji sa sobom, i ne moze se govoriti ni o kakvoj degradaciji.

Svi smo razliciti i od toga prvo treba krenuti.

Pa ne, ne mislim da me je to degradiralo na bilo koji nacin. To je stvar ukusa i zelja a ne stvar licnosti.
Degradacija licnosti se desava kroz cinjenje losih (da ne kazem zlih) dela, kao sto je varanje, laganje, obmanjivanje, a pogotovo kada covek obmanjuje sebe i nije sa sobom nacisto sta zeli.

Ako neko voli iskljucivo casual sex, i vidi sebe celog svog zivota u tome jer ga to cini srecnim, a pri tom ne daje laznu nadu i obecanja partnerima da mogu ocekivati nesto vise, onda je to sasvim okej - ta osoba je u harmoniji sa sobom, i ne moze se govoriti ni o kakvoj degradaciji.

Svi smo razliciti i od toga prvo treba krenuti.

Saglasan sam sa ovim, ali kao što sam naveo gore u jednom od primera, ima i ljudi kojima se neko svidi, neko ne želi baš sve odmah, pristanu i na neko obmanjivanje sebe u nadi da će se nešto promeniti, daju vreme nečemu.

To mi deluje da može ljudima stvoriti malo situaciju u kojoj nisu načisto.

Voleo bih da čujem i tu stranu, neko mora da je imao. :)

Saglasan sam sa ovim, ali kao što sam naveo gore u jednom od primera, ima i ljudi kojima se neko svidi, neko ne želi baš sve odmah, pristanu i na neko obmanjivanje sebe u nadi da će se nešto promeniti, daju vreme nečemu.
Pa ono, to je normalno da nam se u nekom periodu svima desi, tako se i emotivno i socijalno razvijamo, tako upoznajemo sebe i kontamo sta zelimo sta ne, i ucimo da brzo prepoznamo kod partnera da li on/ona zna sta hoce i da vidimo ima li tu buducnosti :)

Nemoguce je odrasti, sazreti, i doci do tacke da skoro nikada ne pravimo greske, ako ne prodjemo takve situacije :)

Da li smatrate da su kres šeme i usputni seks degradacija vas kao osobe, jer imate mnogo toga da ponudite mimo koitusa ili se vodite strastima i ne razmišljate o tome uopšte?
Da, jesu. Najgore je kada čovek potone u svim tim strastima i ne zna kako da se iz njih iščupa već tone sve dublje i dublje.

Back