Da vojska napravi coveka?

Ne znam koliko puta cujem da vojska sluzi tome da od nekog napravi muskarca i coveka i da ga nauci sta je to odgovornost.

Moze li neko to da mi pojasni.

можда је то некад било тако.
у последњих 20 година се доста тога променило.
ја нисам служио војску. хвала Богу и нећу, уф баш имам среће.
познајем пар момака који су били проблематични, неки навучени на доп. родитељи их шаљу у војску са циљем да се смире и доведу у ред.
они не само да се нису смирили, него су се вратили 300 пута гори пре него што су отишли.
то је реалност.
 
Naucis da funkcionises u svetu koji se razlikuje od tvog. Naucis da prihvatis pravila koja u pocetku ne razumes. Naucis da nisi vazniji od tima. Naucis da mozes fizicki i psihicki da podneses mnogo vise nego sto si mislio.

E vidis,neki to ne bi voleli....lepse je sedeti kod kuce i kuckati na kompu,a ako ne daj boze nekad dodje do rata...nek ginu drugi :bljak:
 
Zavisno od roda vojske. Za moj VES je trebalo 6 meseci.

A to je za pandure?:think: I hoces da kazes da si u tih 6 meseci vise ucio o vojnim stvarima, nego glupirao se sa ciscenjem kruga i cucavaca?:think:

Inace, koliko je doticna besmisleno gubljenje vremena govori to da ce neke staresine u poverenju da ti priznaju da je za njih veci stres kada idu na posao u miru, nego kada su isli po ratistima. Institucija jebanja i seksanja oko toliko debilnih, besmislenih i nebitnih stvari za koje bi i vaspitacice u vrticu rekle da je to oko cega se toliko cimate u vojsci potpuno detinja glupost, samo govori u prilog da je sluzenje vojnog roka potpuni gubitak vremena.
 
A to je za pandure?:think: I hoces da kazes da si u tih 6 meseci vise ucio o vojnim stvarima, nego glupirao se sa ciscenjem kruga i cucavaca?:think:

Inace, koliko je doticna besmisleno gubljenje vremena govori to da ce neke staresine u poverenju da ti priznaju da je za njih veci stres kada idu na posao u miru, nego kada su isli po ratistima. Institucija jebanja i seksanja oko toliko debilnih, besmislenih i nebitnih stvari za koje bi i vaspitacice u vrticu rekle da je to oko cega se toliko cimate u vojsci potpuno detinja glupost, samo govori u prilog da je sluzenje vojnog roka potpuni gubitak vremena.

Ne. U pitanju je nesto drugo. 6 meseci obuke i onda 6 meseci terena, tako sam ja odsluzio.

Sto se tice ciscenja kruga i ribanja cucavca, zar to ne radis kod svoje kuce?

Seks u vojsci sleduje malom broju ljudi i uvek je zasluzen.
 
=kami83]A to je za pandure?:think: I hoces da kazes da si u tih 6 meseci vise ucio o vojnim stvarima, nego glupirao se sa ciscenjem kruga i cucavaca?:think:

Inace, koliko je doticna besmisleno gubljenje vremena govori to da ce neke staresine u poverenju da ti priznaju da je za njih veci stres kada idu na posao u miru, nego kada su isli po ratistima. Institucija jebanja i seksanja oko toliko debilnih, besmislenih i nebitnih stvari za koje bi i vaspitacice u vrticu rekle da je to oko cega se toliko cimate u vojsci potpuno detinja glupost, samo govori u prilog da je sluzenje vojnog roka potpuni gubitak vremena.

:ok:
замисли с обзиром какво је време данас, нађеш неки нормалан посао, па мораш да га напустиш само због ј.бене војске у којој слушаш титове пионире, класичне задрте комунце и испираче мозгова. а још ако им жена није дала тај дан, так онда си га на.ебао.
заиста једно губљење времена данас.
 
То није тачно да војска "прави човека",али за некога ко је одрастао у бетону и пластици, алкохолисао се,дрогирао и научио да беспосличи војска може да делује превентивно да се научени дебилизам искорени.
Наравно, то је важило док је било војске...

Штета је што је восјка сведена на ловачко друштво, јер овако добијамо све више исфеминизираних мушких нараштаја,који се могу видети на сваком ћошку.Све "способни" мушкарци... јад до јада...
 
Poslednja izmena:

Pitanje nije da li vojska čeliči ili ne čeliči, nego je poenta da 1 građanin nema pravo da šalje 2. građanina u logor za prinudni rad (kasarnu).

Neka ti smradovi koji misle da čeliči, idu pa nek se čeliče, a druge nek ostave na miru.

Mi inače kao društvo imamo problem da razni glupaci i navijači misle da mogu da određuju drugima šta da rade.
 

Pitanje nije da li vojska čeliči ili ne čeliči, nego je poenta da 1 građanin nema pravo da šalje 2. građanina u logor za prinudni rad (kasarnu).

Neka ti smradovi koji misle da čeliči, idu pa nek se čeliče, a druge nek ostave na miru.

Mi inače kao društvo imamo problem da razni glupaci i navijači misle da mogu da određuju drugima šta da rade.

Naravno da ima:hahaha:

tema-Vojska je kul:)
 
Najveći problem u vojsci nije ni gubljenje vremena, ni prinudni rad, ni dosada, nego potpuno besmisleno opstajanje u kasarni nakon završene obuke. Obuka je sasvim u redu, to bi trebalo svako da prođe, iz bezbednosnih, državnih, socioloških razloga, ali nikakvog smisla nema bivstvovati 3 ili 6 meseci gledajući desetare i zastavnike i najomraženije likove, mlađe vodnike, čovekolike spodobe koje su sišle sa rodnih planina sa paklenom namerom da bar jednom u životu budu bilo kakva vlast. Zanimljivije im je da naređuju grupi vojnika nego krdu ovaca.
 
Nema veze sa vezom.

Vojska te nauci kako da oribas cucavac sa kiseinom, i da vidis stepen komplesa i debilizma pojedinih staresina, od kojih ogromna vecina ne podnosi svoj posao.

Ti si zaštićen ko
polarna mečka...
i da nisu ukinuli služenje vojske
ti bi bio trajno oslobođen.
Jer,regruti imaju sistematski pregled,
primaju se samo zdravi,
psiho-fizički.....
Kako se exponiraš na forumu,
ne bi prošao te preglede.....
garant.....!!!
:hahaha::hahaha::eek:
 
Ne znam koliko puta cujem da vojska sluzi tome da od nekog napravi muskarca i coveka i da ga nauci sta je to odgovornost.

Moze li neko to da mi pojasni.

Šta ti nije jasno?
Pre vojske čučiš kad pišaš,
po neki put se i našminkaš,
onako diskretno....
glasić ti tanušan,ko detetu na noši.....
Posle vojske stojiš,
"bacaš" mlaz k'o iz vatrogasnog creva,
brada ti uvek stara 3-4 dana....
Šminku daš sestri ili kevi....
Više ličiš na Ramba nego na ćaleta....
Eto,dovoljno sam ti rek'o da uporediš
stanja "pre" i "posle"....
:whistling::whistling::whistling:
 

Provalio sam te....
Služio si Gardu,
na Topčideru ili u Valjevu,a ?
Možda,Požarevac.....
to su bile lokacije elitne Titine
lične vojske....
Ti i ja znamo ko je regrutovan
u te formacije....!!!
Samo najčvršći,najstameniji,
najodlučniji......i najlepši!!!
Jesam li u pravu?
Ne može svaka šuša da u
počasnom stroju,utegnut ko mlada
pred venčanje,da sačekuje strane državnike.....
:ok::ok::ok:
 
:hahaha::hahaha:

Pitanje nije da li vojska čeliči ili ne čeliči, nego je poenta da 1 građanin nema pravo da šalje 2. građanina u logor za prinudni rad (kasarnu).

Neka ti smradovi koji misle da čeliči, idu pa nek se čeliče, a druge nek ostave na miru.

Mi inače kao društvo imamo problem da razni glupaci i navijači misle da mogu da određuju drugima šta da rade.

Tebi ne vredi
objašnjavati,
nikad ne bi shvatila....
Prvo,ne pišaš stojećke,
Drugo,plavuša si.....
:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ne znam koliko puta cujem da vojska sluzi tome da od nekog napravi muskarca i coveka i da ga nauci sta je to odgovornost.

Moze li neko to da mi pojasni.
pa sad...ne napravi muskarca od tebe, ali ako te nauci da ribas za sobom i da namestis krevet, umesto da celog zivota ne znas izvrsavaju prostije radnje jednostavnijih kucnih poslova i da pocistis svoj brlog za sobom, pomislim ponekad da nekima treba nametnuti vojsku i to ne sest mesec,vec tri godine ko u izraelu, pa tako dok ne naucis par stvari, cisto ono da ne ugusis u sopstvenoj prljavstini ako ne daj boze ostanes sam,ili jos gore da ne prouzrokujes neku epidemiju u svojoj sudoperi :neutral: al eto,umesto toga, zivim sa mamlazima od kojih je majka napravila retarde, pa su prljavi i neodgovorni ko da su svinje a ne ljudi i to sa preko trideset godina :( a kad smo kod toga, i pojedini zenski primerci nisu bolji. evo cak bih se dobrovoljno prijavila za vojsku ako to ce doprineti opstem dobru :neutral:
 

Back
Top