Da vojska napravi coveka?

Nije mi jasno cemu to mistificiranje vojnog roka. Otkad je to vojni rok postao bauk?

Na osnovu cega to ove nove playstation generacije misle da su bolje od onih prije njih?

Ono, uzasavaju se pomisli da provedu koji mjesec u vojnoj odori ali su spremni igrati Call of Duty i Medal of Honor do beskonacnosti :lol: Ma bravo.

Nije mi jasno cemu to mistificiranje vojnog roka. Otkad je to vojni rok postao bauk?

Na osnovu cega to ove nove playstation generacije misle da su bolje od onih prije njih?

Ono, uzasavaju se pomisli da provedu koji mjesec u vojnoj odori ali su spremni igrati Call of Duty i Medal of Honor do beskonacnosti :lol: Ma bravo.

Ееее, у војсци не могу да се сејвују и оду у Мек на дупли чиз ( наравно, од маминог џепарца). Још једна смешна ставка. Теоријски, такви ликови знају сво оружје ( моделе, називе...ма, све) :hahaha:...да им даш праву пушку самоубили би се, гарант.

Brzopleto sam ti pročitao
post,očigledno je posledica toga
jutarnja ošamućenost.....
sada sam ga ponovo pogledao,
i razumeo....
mislio sam da je bio tvoj stav,
ali nije...
ironično si se osvrnuo na "pekmeze"....
ok,moje izvinjenje!!!
:klap::klap::klap:

kažeš da nisu svakoga primali u gardu??? šta si ti imao neku vezu??? :lol:
nas hrvate su slali u pješadiju, nismo bili podobni

Ееее, у војсци не могу да се сејвују и оду у Мек на дупли чиз ( наравно, од маминог џепарца). Још једна смешна ставка. Теоријски, такви ликови знају сво оружје ( моделе, називе...ма, све) :hahaha:...да им даш праву пушку самоубили би се, гарант.

Licemjerje cisto, spike su ono: gadi im se oruzje i vojska i odora i treba to sve ukinuti, peace brother, pacifizam i tralala, a ovamo nabubali napamet svu vojnu tehniku od 1941. pa do danas bolje nego predavaci na vojnoj akademiji.

Мислим да има везе са временом које се проводи у аскари.
Наиме, убрзавајући ритам и постављајући јединку у положај "једи-спавај-заради", година у војсци стварно траје (а камоли више, рецимо 15 месеци...) дуго и непродуктивно. Непродуктивно за корпорације којима треба свеже месо.
Потребно је што пре створити јединку која ће радити шест дана недељно, седми дан ће се обезнанити од алкохола или нечег тежег али ће знати да мора да буде спремна у понедељак да да свој максимум у име фирме. Лобисти великих корпорација са своје стране промовишу непотребност војске у времену технолошког напретка и једино што је њима потребно је јака полиција. У том смислу и пропагирају тезе о "изгубљеном времену" на разне начине.
Јер, ако "јединка" застане, може почети да мисли. А то није добро....

jesam, samo to više nije imalo veze sa armijom

ЗАТО СИ И СЛУЖИО!

a122.gif
a122.gif
a122.gif

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

"Не смијемо ништа започети
што би народ к витештву зажегло,
што би свете кости прађедовске
огрануло, да у гроб играју, -
а ка гуске све нешто ћукамо.
Удри врага, не остав му трага,
али губи обадва свијета
!"

Znas kako, i mi smo kad smo imali 19-20 godina smatrali vojsku obicnim gubljenjem vremena i kako je mnogo bolje da to vrijeme provedemo karajuci srednjoskolke i opijajuci se do besvijesti nego u nekakvom logoru iza zice.

Nesto kasnije ispostavilo se da je to u stvari bilo fantasticno ulozeno vrijeme, a da su srednjoskolke ionako mnogo bolje kad malo odrastu te da je alkohola ostalo sasvim dovoljno za sve.

А када дођеш на одсуство па се изненадиш како су ти другарице из средње порасле...а ти од војске сав затегнут, покидаш то као лудак Политику...

:ok:
замисли с обзиром какво је време данас, нађеш неки нормалан посао, па мораш да га напустиш само због ј.бене војске у којој слушаш титове пионире, класичне задрте комунце и испираче мозгова. а још ако им жена није дала тај дан, так онда си га на.ебао.
заиста једно губљење времена данас.

Pa to je do drzave. Nekada nisi gubio posao ako odes u vojsku. Danas gubis....isto ko sto zene gube posao ako zatrudne.

A to je za pandure?:think: I hoces da kazes da si u tih 6 meseci vise ucio o vojnim stvarima, nego glupirao se sa ciscenjem kruga i cucavaca?:think:

Inace, koliko je doticna besmisleno gubljenje vremena govori to da ce neke staresine u poverenju da ti priznaju da je za njih veci stres kada idu na posao u miru, nego kada su isli po ratistima. Institucija jebanja i seksanja oko toliko debilnih, besmislenih i nebitnih stvari za koje bi i vaspitacice u vrticu rekle da je to oko cega se toliko cimate u vojsci potpuno detinja glupost, samo govori u prilog da je sluzenje vojnog roka potpuni gubitak vremena.

Pa kod vecine VES-ova ti obuka traje 6 meseci.

A to sto neki oficiri ne vole svoj posao.....pa 90% zaposlenih bilo gde ne vole svoj posao.

Takodje ko sto neko rece vojska u zadnjih 10-15 godina nema veze sa onom vojskom kakva je nekad bila....a posebno vojska bas u zadnjih 10 godina.

Nauci te hijerarhiji. Nauci te da slusas kad ti se nesto kaze. Nauci te sto je to naredjenje, zadatak, obaveza, postovanje.

Nauci te pazis na svoje stvari, da sklanjas i cistis iza sebe jer mama nece biti uvijek tu da to cini za svog sincica. Da sam si zakrpis hlace i operes carape.

Nauci te kako da se branis ako sutra zapuca. Nauci te da pogines za prijatelja ako je to potrebno, kao i on za tebe. Upoznas ljude van svog sela.

Nauci te da budes zahvalan na hrani, toploj prostoriji i krevetu kad se vratis u objekat gladan, promrznut i iscrpljen. Izraz "vruc caj" dobije novo znacenje.

Ima toga jos dosta, no ako ovo do sada nisi razumio pretpostavljam da je uzaludno dalje nabrajati.

Jako lepo objašnjenje....govori li ovo neko ko je ''služio u JNA'' ili mi se čini...?Šta god ko sada mislio o tome ja i neki moji prijatelji smo zaključili da je ipak korisno-bez obzira na sve...kad sam krenuo kući komandir me počastio rakijicom i rekao...:''imaš jake živce-sad si pravi čovek''...šta god to značilo setim se često...

Jako lepo objašnjenje....govori li ovo neko ko je ''služio u JNA'' ili mi se čini...?Šta god ko sada mislio o tome ja i neki moji prijatelji smo zaključili da je ipak korisno-bez obzira na sve...kad sam krenuo kući komandir me počastio rakijicom i rekao...:''imaš jake živce-sad si pravi čovek''...šta god to značilo setim se često...

Ja kad sam bio...i sad ove "dzombe " pocele da se skidaju iz vojske...ljudi placu.......ja reko ..koje su ovo budaletine.....medjutim posle kad je moja klasa isto zavrsavala ista prica....pola ih plakalo...

U principu sluzenje vojske treba da postoji......ali da se reformise malo.......takodje zene treba da sluze ali civilno....po obdanistima,porodilistima,starackim domovim...itd..itd....

Znas kako, i mi smo kad smo imali 19-20 godina smatrali vojsku obicnim gubljenjem vremena i kako je mnogo bolje da to vrijeme provedemo karajuci srednjoskolke i opijajuci se do besvijesti nego u nekakvom logoru iza zice.

Nesto kasnije ispostavilo se da je to u stvari bilo fantasticno ulozeno vrijeme, a da su srednjoskolke ionako mnogo bolje kad malo odrastu te da je alkohola ostalo sasvim dovoljno za sve.

Suva istina...a dan koji se pamti za života je kad posle 15 ili 18 meseci obučeš ''civilku''...ko nije doživeo ne vredi mu objašnjavati...!

Ja kad sam bio...i sad ove "dzombe " pocele da se skidaju iz vojske...ljudi placu.......ja reko ..koje su ovo budaletine.....medjutim posle kad je moja klasa isto zavrsavala ista prica....pola ih plakalo...

U principu sluzenje vojske treba da postoji......ali da se reformise malo.......takodje zene treba da sluze ali civilno....po obdanistima,porodilistima,starackim domovim...itd..itd....

Ah,žene...kad posle dužeg vremena ''na terenu'' dođeš u grad-ma svaka dobro izgleda...lajali smo za njima...

Back