Da vojska napravi coveka?

pa sad...ne napravi muskarca od tebe, ali ako te nauci da ribas za sobom i da namestis krevet, umesto da celog zivota ne znas izvrsavaju prostije radnje jednostavnijih kucnih poslova i da pocistis svoj brlog za sobom, pomislim ponekad da nekima treba nametnuti vojsku i to ne sest mesec,vec tri godine ko u izraelu, pa tako dok ne naucis par stvari, cisto ono da ne ugusis u sopstvenoj prljavstini ako ne daj boze ostanes sam,ili jos gore da ne prouzrokujes neku epidemiju u svojoj sudoperi :neutral: al eto,umesto toga, zivim sa mamlazima od kojih je majka napravila retarde, pa su prljavi i neodgovorni ko da su svinje a ne ljudi i to sa preko trideset godina :( a kad smo kod toga, i pojedini zenski primerci nisu bolji. evo cak bih se dobrovoljno prijavila za vojsku ako to ce doprineti opstem dobru :neutral:

Pa da jasno. "Muko moja roditeljska predji na drugo ga." To je dakle taj fazon.
Jebam ti ja roditelje koji do 18-te godine nisu naucili svoje dete da spermi krevet i svoju sobu i kad se ustaje i da se ne spava do 17:00 posle podne itd itd itd. I koji od njega nisu napravili odgovornu osobu. Nego im sada treba vojska da pravi "ljude" od njihove dece. Puste ih da budu neodgovorni jer zamislite "popravice to vojska".

U mladjim uzrastima su to nastavnici u skoli. Oni treba da im vaspitaju decu. Ili su bar oni to tako zamislili.

pa sad...ne napravi muskarca od tebe, ali ako te nauci da ribas za sobom i da namestis krevet, umesto da celog zivota ne znas izvrsavaju prostije radnje jednostavnijih kucnih poslova i da pocistis svoj brlog za sobom, pomislim ponekad da nekima treba nametnuti vojsku i to ne sest mesec,vec tri godine ko u izraelu, pa tako dok ne naucis par stvari, cisto ono da ne ugusis u sopstvenoj prljavstini ako ne daj boze ostanes sam,ili jos gore da ne prouzrokujes neku epidemiju u svojoj sudoperi :neutral: al eto,umesto toga, zivim sa mamlazima od kojih je majka napravila retarde, pa su prljavi i neodgovorni ko da su svinje a ne ljudi i to sa preko trideset godina :( a kad smo kod toga, i pojedini zenski primerci nisu bolji. evo cak bih se dobrovoljno prijavila za vojsku ako to ce doprineti opstem dobru :neutral:

Sviđa mi se kako rezonuješ....
To je samo manji deo pozitive
koji vojska "usađuje"...
zaslužila si poen,
mislim da je već i "proknjižen"!.

Poslednja izmena:
Pa da jasno. "Muko moja roditeljska predji na drugo ga." To je dakle taj fazon.
Jebam ti ja roditelje koji do 18-te godine nisu naucili svoje dete da spermi krevet i svoju sobu i kad se ustaje i da se ne spava do 17:00 posle podne itd itd itd. I koji od njega nisu napravili odgovornu osobu. Nego im sada treba vojska da pravi "ljude" od njihove dece. Puste ih da budu neodgovorni jer zamisli "popravice to vojska".
pa i ja isto. i koji ostave decu skoli i televiziji da ih vaspita. al jako puno pripadnika novih generacija se tako gaji, pa ja i nisam optimista.

eto recimo juce sam gledala kako kontrolor u metrou vaspita nekog malog debelog koga su roditelji naucili da moze da radi sta mu se hoce. sto mi bilo drago da se bar neko buni protiv divljastva mladjih maloletnika :neutral: mada eto, sramota i za njega i za njegove roditelje.

To je bilo pre .....kad su se vojni rokivi sluzili i po dve godine sa vecom disciplinom,cak i onda je bilo kriticno ali te bar malo "popravi " kao coveka(tako cuh ) .mislim na disciplinu... Sto se tice mene,nista me specijalno nije naucila sem da nije sve prilagodjeno meni u zivotu . a ova vojska sad to je smesno .....to je za devojcice od 12 -18 godina . a po meni da bi nekog debila ili maminu mazu naucio nesto moras ga posaljes barem na tri godine u vojsku ...i to onu staru pretpostavljam ili NAJBOLJE RESENJE ....da ga jednostavno pustis da zivi sam i smatram da je tako . Vojska je sad izlet

Nekada je bilo - ko nije za vojsku nijie ni za zenidbu.
Nisam neki ljubitelj vojske i military stila ali je cinjenica da mnogi 'mamini decaci' tek u vojsci postanu muskarci. Da li ste svesni koliko mamine i tatine dece nikada ne operu WC, ne znaju da ispeglaju svoje stvari, ociste cipele... Da ne govorim o ustajanju u 6, ribanju poda i sl. i da jedu sta im se da u tanjir bez udovoljavanja... Mislim da shvatate o cemu govorim i zasto se ranije smatralo da momak koji nije sluzio vojsku nije za zenidbu - jednostavno nije smatran co'ekom.

Nekada je bilo - ko nije za vojsku nijie ni za zenidbu.
Nisam neki ljubitelj vojske i military stila ali je cinjenica da mnogi 'mamini decaci' tek u vojsci postanu muskarci. Da li ste svesni koliko mamine i tatine dece nikada ne operu WC, ne znaju da ispeglaju svoje stvari, ociste cipele... Da ne govorim o ustajanju u 6, ribanju poda i sl. i da jedu sta im se da u tanjir bez udovoljavanja... Mislim da shvatate o cemu govorim i zasto se ranije smatralo da momak koji nije sluzio vojsku nije za zenidbu - jednostavno nije smatran co'ekom.
ja znam jednu sto se bukvalno hvali kako nikad u zivotu nije oprala klonju. ej :neutral: a o muskarcima da ne govorim. jednostavno ni ne raspravljaju o tome. ne znam,mene su moji ukljucili u kucne poslove od malih nogu, kad sam radila lakse stvari, posle su mi uvalili usisivac, ribanje kuhinje i kade, a da ne pricam sto sam uvek bila mom starom segrt za popravljanje stvari po kuci,te danas znam da popravim po kuci verovatno vise stvari nego prosecan momak mojih godina :neutral: a da ne pricam koliko su mi zvocali da posle tusiranja kupim dlake od kose dok mi konacno nije uslo u glavu. i sad kad zivim sa drugim ljudima, sta mozes da nadjes iza sebe je haos. carape mozes da istrikas.

Ne znam koliko puta cujem da vojska sluzi tome da od nekog napravi muskarca i coveka i da ga nauci sta je to odgovornost.

Moze li neko to da mi pojasni.

Nauci te hijerarhiji. Nauci te da slusas kad ti se nesto kaze. Nauci te sto je to naredjenje, zadatak, obaveza, postovanje.

Nauci te pazis na svoje stvari, da sklanjas i cistis iza sebe jer mama nece biti uvijek tu da to cini za svog sincica. Da sam si zakrpis hlace i operes carape.

Nauci te kako da se branis ako sutra zapuca. Nauci te da pogines za prijatelja ako je to potrebno, kao i on za tebe. Upoznas ljude van svog sela.

Nauci te da budes zahvalan na hrani, toploj prostoriji i krevetu kad se vratis u objekat gladan, promrznut i iscrpljen. Izraz "vruc caj" dobije novo znacenje.

Ima toga jos dosta, no ako ovo do sada nisi razumio pretpostavljam da je uzaludno dalje nabrajati.

Nauci te hijerarhiji. Nauci te da slusas kad ti se nesto kaze. Nauci te sto je to naredjenje, zadatak, obaveza, postovanje.

Nauci te pazis na svoje stvari, da sklanjas i cistis iza sebe jer mama nece biti uvijek tu da to cini za svog sincica. Da sam si zakrpis hlace i operes carape.

Nauci te kako da se branis ako sutra zapuca. Nauci te da pogines za prijatelja ako je to potrebno, kao i on za tebe. Upoznas ljude van svog sela.

Nauci te da budes zahvalan na hrani, toploj prostoriji i krevetu kad se vratis u objekat gladan, promrznut i iscrpljen. Izraz "vruc caj" dobije novo znacenje.

Ima toga jos dosta, no ako ovo do sada nisi razumio pretpostavljam da je uzaludno dalje nabrajati.
To se ne objašnjava pripadnicima novog srpskog woodstock-a.Za njih je vojska personifikacija agresije i rata,u njoj se ne uči ništa korisno a bezveze i nepotrebno se radi za druge.Spodobe sa činovima su samo viši oblici siledžija,pedofila i raznih drugih kriminalaca koji vređaju visoku inteligenciju srpske omladine.

To se ne objašnjava pripadnicima novog srpskog woodstock-a.Za njih je vojska personifikacija agresije i rata,u njoj se ne uči ništa korisno a bezveze i nepotrebno se radi za druge.Spodobe sa činovima su samo viši oblici siledžija,pedofila i raznih drugih kriminalaca koji vređaju visoku inteligenciju srpske omladine.

Inteligencija nema nikakve veze sa "potati covek"...kakve crne veze ima inteligencija sa ovim sto pricamo ? jednostavno se neslazem nazalost.

Čitam sve tvoje postove,
jer često umeš da pravilno
procenjuješ....
pokatkad se tvoje misli
odlikuju i nešto dubljim,
vrlo tačnim postavkama.....
Ovim komentarom o vojsci
potpuno si me razočarao...
:think:

Inteligencija nema nikakve veze sa "potati covek"...kakve crne veze ima inteligencija sa ovim sto pricamo ? jednostavno se neslazem nazalost.

Čitam sve tvoje postove,
jer često umeš da pravilno
procenjuješ....
pokatkad se tvoje misli
odlikuju i nešto dubljim,
vrlo tačnim postavkama.....
Ovim komentarom o vojsci
potpuno si me razočarao...
:think:
Postavljač pita da li vojska može da napravi muškarca od dečaka.Vojska nije mesto za to a doskora nije bila mesto ni za pedere.Muškarce stvaraju žene a ne ******.
Što se tiče navika,smatram da je Zapadni napisao dobar post,dobar opis onog šta nekoga čeka u vojsci.Tamo nema mesta za parazite.

Znas kako, i mi smo kad smo imali 19-20 godina smatrali vojsku obicnim gubljenjem vremena i kako je mnogo bolje da to vrijeme provedemo karajuci srednjoskolke i opijajuci se do besvijesti nego u nekakvom logoru iza zice.

Nesto kasnije ispostavilo se da je to u stvari bilo fantasticno ulozeno vrijeme, a da su srednjoskolke ionako mnogo bolje kad malo odrastu te da je alkohola ostalo sasvim dovoljno za sve.

То, комшија. :ok:

Postavljač pita da li vojska može da napravi muškarca od dečaka.Vojska nije mesto za to a doskora nije bila mesto ni za pedere.Muškarce stvaraju žene a ne ******.
Što se tiče navika,smatram da je Zapadni napisao dobar post,dobar opis onog šta nekoga čeka u vojsci.Tamo nema mesta za parazite.

Prijatelju samo rekoh da inteligencija nema veze sa "postati covek " nista drugo. Moguce da sam i pogresno razumeo tvoju postavku .... ali to je to u sustini .

Sto se tice Zapadnog ...slazem se ....lepo je srocio.

Poslednja izmena:
ajde sine ustani--sad ce rucak...sine predji u drugu sobu treba majka da ti sredi sobu---vidis na sta lici....pobogu dete sta si radio u kupatilu kad je onako...??...spremi majci stvari koje treba da ti popegla kad budes nocas izlazio....molim te ujutro se vrati pre nego sto tata podje na posao--znas da se ljuti....kazi mami sta da ti spremi da rucas sutra kad se probudis---VOJSKA SLUZI DA OVE NAVIKE PROMENI..
-sluzi da mladog coveka natera da shvati koliko znaci i sta znaci kolektiv...koliko je on bitan kolektivu i kolektiv njemu....nauci ga da zaboravi na egoizam i da je biti timski igrac mnogo bolja osobina...shvati da solidarnost sa drugom do tebe moze biti toliko izrazena da vodi do zalaganja sopstvenog zivota za druga...nauci da ima autoritet iznad sebe...taj autoritet mora da slusa---ali ne mora uvek i da postuje--zavisi od osobina koje ima taj autoritet....vidi na licu mesta kakvih sve ljudi ima..u vojsci se najbolje vide karakteri i vojnika i staresina---tu se uci kako se posle kroz zivot prepoznaju ljudske vrline..
-vojnik nauci i da koristi naoruzanje i specijalna sredstva ratne tehnike...nauci da puca .... nauci i nesto od vojnickih vestina...ima mnogo toga korisnog ko zeli da vidi i prizna..

Brzopleto sam ti pročitao
post,očigledno je posledica toga
jutarnja ošamućenost.....
sada sam ga ponovo pogledao,
i razumeo....
mislio sam da je bio tvoj stav,
ali nije...
ironično si se osvrnuo na "pekmeze"....
ok,moje izvinjenje!!!
:klap::klap::klap:

Oh, that's ******* poetic.:mrgreen::rotf::rotf::rotf:

Poštovanje se zaslužuje, both ways. Odgovornost nema nikakve veze sa naređenjima i tupavom slepom poslušnošću.

Jadan i bedan onaj koji mora da sačeka punoletstvo i vojsku da to nauči.

Nekima je vojska jedina prilika i razlog da odu van svog sela. Vojska da me nauči kako se koristi oružje? Batice, ja sam rastao u blokovima.:mrgreen::lol:

Ko nije zahvalan za to sam po sebi, neće ga vojska naučiti.
Sve u svemu, trt.

Oвде се геледа из само једног угла и то угла младог човека који би требао својих годину дана да потроши служећи свом народу.
Клима је овде одавно таква, да је војска нешто негативно и сматра се губљењем времена али није таква и у другим земљама.

Oвде се геледа из само једног угла и то угла младог човека који би требао својих годину дана да потроши служећи свом народу.
Клима је овде одавно таква, да је војска нешто негативно и сматра се губљењем времена али није таква и у другим земљама.

egoizam zavladao kao korov na njivi..

egoizam zavladao kao korov na njivi..

Не вреди им причати. Није давно била 99-та. Ја сам се цепао од смеха како до тада ''храбри'' људи почну да паниче кад чују сирену за ваздушну опасност. Зенице им се рашире ко диње, о некаквом активном деловању не смем ни да мислим. :lol:

Poslednja izmena:
Не вреди им причати. Није давно била 99-та. Ја сам се цепао од смеха како до тада ''храбри'' људи почну да паниче кад чују сирену за ваздушну опасност. А о каквом активном деловању не смем ни да мислим. :lol:

preci nam se prevrcu po grobovima i stide se svojih pokolenja...

Back