Da vidimooo...

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
http://2.***************/_wPBXQStFJ8A/SpkAlA2CeiI/AAAAAAAAALA/5MpXGf1pZts/s400/untitled.bmp

IZVOR

Najbitniji deo:

Ako se nešto uradi, slika će biti manje-više ista. Problem je što je najveći deo godine već prošao i malo ima mera koje mogu da daju neki značajan rezultat za tri meseca. Zato će MMF i pristati na deficit od 4,5% ove godine - jednostavno, nema se šta uraditi u narednih par meseci.

Ali, složenije pitanje je - šta se realno može uraditi pa da sledeće godine deficit bude znatno manji. Razočaravajući odgovor, ali nažalost uglavnom tačan je - skoro ništa.

Pogledajte najveće kategorije - penzije, plate, robu i usluge. Kod penzija smanjenje nominalnih penzija praktično ne dolazi u obzir, a svaka parametarska reforma bi dala neke rezultate tek za nekoliko godina. Ozbiljna reforma ka privatnom penzijskom osiguranju tek nema nikakve efekte na budžet sledeće godine.

Bojim se da su u pravu.
 
Mislim da je potpuno jasno da ce nas plate ovim neradnicima zaviti u crno. To je ono shto mogu,ali nece da urade. Sad tu su i penzije,ali one su nuzno zlo, jer je ovo matora nacija,aljudi od neceg moraju da zive. Tu je resenje da se brzo i shto bezbolnije sa sistema doprinosa pay as you go predje na sistem kapitalizacije i dati penzijskim fondovima ovlascenja da ulazu i u rizicnije hartije od vrednosti.
 
Mislim da je potpuno jasno da ce nas plate ovim neradnicima zaviti u crno. To je ono shto mogu,ali nece da urade. Sad tu su i penzije,ali one su nuzno zlo, jer je ovo matora nacija,aljudi od neceg moraju da zive. Tu je resenje da se brzo i shto bezbolnije sa sistema doprinosa pay as you go predje na sistem kapitalizacije i dati penzijskim fondovima ovlascenja da ulazu i u rizicnije hartije od vrednosti.

Ne mora u rizičnije, dovoljno će biti da ulažu. Ipak, nema ulaganja, ako pare odmah moraju da odu u ličnu potrošnju penzionera.
Taj problem ne može da se reši bez jedno 30 godina, nažalost.
 
Ne mora u rizičnije, dovoljno će biti da ulažu. Ipak, nema ulaganja, ako pare odmah moraju da odu u ličnu potrošnju penzionera.
Taj problem ne može da se reši bez jedno 30 godina, nažalost.

Taj sistem kapitalizacije funkcionishe na principu stednjer. Dakle mladi vishe ne placaju doprinose iz kojih se namiruju tekuca dugovanja prema sadasnjim penzionerima vec jednostavno stedis sada za buducnost po odgovarajucoj kamatnoj stopi. Istovremeno fond ima ovlascenja da ulaze i u rizicnije hartije od vrednosti povecavajuci vrednost tvoje ustedjevine( ili je obezvredjivati ukoliko lose posluje). U svakom slucaju rizk snosi stedisha. Ovo je sistem na koji prelaze sve razvijene zemlje sveta kao i one koje to zele da budu,a neke su odavno preshle. Problem je kod ovih nasih sto je to veoma bolan proces( za sadasnje penzionere) cime naravno gube i njihove glasove. Boli ih uvo za buducnost, vazno je ostati u fotelji:(
 
Taj sistem kapitalizacije funkcionishe na principu stednjer. Dakle mladi vishe ne placaju doprinose iz kojih se namiruju tekuca dugovanja prema sadasnjim penzionerima vec jednostavno stedis sada za buducnost po odgovarajucoj kamatnoj stopi. Istovremeno fond ima ovlascenja da ulaze i u rizicnije hartije od vrednosti povecavajuci vrednost tvoje ustedjevine( ili je obezvredjivati ukoliko lose posluje). U svakom slucaju rizk snosi stedisha. Ovo je sistem na koji prelaze sve razvijene zemlje sveta kao i one koje to zele da budu,a neke su odavno preshle. Problem je kod ovih nasih sto je to veoma bolan proces( za sadasnje penzionere) cime naravno gube i njihove glasove. Boli ih uvo za buducnost, vazno je ostati u fotelji:(

Znam, zato kažem 30 godina...
 
ja ipak cenim da bi guzicom u dupe svim rodjacima zaposlenim u drzavnoj administraciji od 5. oktobra pa na ovamo racionalizovalo budzet bar malo...
kako to da se o tome prichalo pa sad opet nishta?
 
ja ipak cenim da bi guzicom u dupe svim rodjacima zaposlenim u drzavnoj administraciji od 5. oktobra pa na ovamo racionalizovalo budzet bar malo...
kako to da se o tome prichalo pa sad opet nishta?

To stoji. To mora da se uradi.
Vlasnik Swisslion Takova rekao je skoro da bi privreda živnula kad bi 50% zaposlenih u državnoj administraciji bilo poslato kući i bilo im plaćano 60% sadašnje plate. :neutral:
 
To stoji. To mora da se uradi.
Vlasnik Swisslion Takova rekao je skoro da bi privreda živnula kad bi 50% zaposlenih u državnoj administraciji bilo poslato kući i bilo im plaćano 60% sadašnje plate. :neutral:

to mora da se uradi vec 10 godina pa nishta
i tako ce opet biti
haha
pa vec smo chuli te izokola priche da je"skuplje platiti im otpremninu nego ih ostaviti na poslu"
 
Taj sistem kapitalizacije funkcionishe na principu stednjer. Dakle mladi vishe ne placaju doprinose iz kojih se namiruju tekuca dugovanja prema sadasnjim penzionerima vec jednostavno stedis sada za buducnost po odgovarajucoj kamatnoj stopi. Istovremeno fond ima ovlascenja da ulaze i u rizicnije hartije od vrednosti povecavajuci vrednost tvoje ustedjevine( ili je obezvredjivati ukoliko lose posluje). U svakom slucaju rizk snosi stedisha. Ovo je sistem na koji prelaze sve razvijene zemlje sveta kao i one koje to zele da budu,a neke su odavno preshle. Problem je kod ovih nasih sto je to veoma bolan proces( za sadasnje penzionere) cime naravno gube i njihove glasove. Boli ih uvo za buducnost, vazno je ostati u fotelji:(

proces ce da bude bolan i za tebe i takve,, ne sekiraj se. spekulativni kapital polake se smanjuje, i ili ces u pravi kriminal ili ces doci i ti na red za ulicu. vec vidjeno u okolnim zemljama

zasto imas komplex vise vrednosti, kad si i ti buduci pensioner, a privatni pensioni fondovi propadaju-pokradeni su sirom zapada, i u nemackoj, i u engleskoj, i u americi.

osnovno je da nemate odgovore za ovo danas, a krivi ste da krivlji ne mozete da budete

naravno nisi ti dinkic, nisi ti kriv, samo kriritujem to za sta se zlazaes
 
proces ce da bude bolan i za tebe i takve,, ne sekiraj se. spekulativni kapital polake se smanjuje, i ili ces u pravi kriminal ili ces doci i ti na red za ulicu. vec vidjeno u okolnim zemljama

zasto imas komplex vise vrednosti, kad si i ti buduci pensioner, a privatni pensioni fondovi propadaju-pokradeni su sirom zapada, i u nemackoj, i u engleskoj, i u americi.

osnovno je da nemate odgovore za ovo danas, a krivi ste da krivlji ne mozete da budete

naravno nisi ti dinkic, nisi ti kriv, samo kriritujem to za sta se zlazaes

Koliko ja znam privatni penzioni fondovi uopshte ne propadaju. Proshli su kroz krizu,ali se vracaju polako na staro. Hong Kong se 90% zasniva na ovakvom nachinu finansiranja penzija, u SAD i zemljama Evrope je uglavnom mesoviti sistem sa jakom tendencijom dominacije privatnih penzionih fondova. Izvini,a za shta se to zalazesh ti bash bih voleo da znam, s obzirom da novca nema diovoljno da bi se finansirali penzioneri koji ce uskoro biti najbrojniji u nasoj populaciji? Da imamo visok natalitet naravno da bi to bilo u erdu,ali ovako s; obzirom da smo najstariji u Evropi sta ti perdlazesh?
 
OНИ неће и не могу да своју партијску гамад отпусте у име општег добра

И нико неможе ништа да промени. Ово што се догађа је чиста терор "експерата" од 5. октобра. Свака власт краде и има привилегије, али НИЈЕДНА власт није крала као ова. Ови не намеравају да стану
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam privatni penzioni fondovi uopshte ne propadaju. Proshli su kroz krizu,ali se vracaju polako na staro. Hong Kong se 90% zasniva na ovakvom nachinu finansiranja penzija, u SAD i zemljama Evrope je uglavnom mesoviti sistem sa jakom tendencijom dominacije privatnih penzionih fondova. Izvini,a za shta se to zalazesh ti bash bih voleo da znam, s obzirom da novca nema diovoljno da bi se finansirali penzioneri koji ce uskoro biti najbrojniji u nasoj populaciji? Da imamo visok natalitet naravno da bi to bilo u erdu,ali ovako s; obzirom da smo najstariji u Evropi sta ti perdlazesh?

lepo diskutujes - koliko ja znam. cenim to. i ja sam takav, pisem sto znam

ne predlazem ja nista, ali sam protiv da se nesto rusi i razara, a nema spremne adekvatne zamene. posooje doduse neka resenja i kratkotrajna i dugotrajna, al sto da pomazemo rezimu, a i oni sami nece da saslusaju narod

jednu kucu mozes da srusis za par munita, ali ako zivis od plate za koliko mozes da je sagradis? e ja tako vidim srbiju, kao nasu kucu

penzioneri su zloupotrebljeni proslog leta, za dobrobit rezima, i to ce da im se vrati, kako i sam kazes bolno
 
Šta se može uraditi evo ja ću da kažem, odmah prekinuti crno tržište rada, kapitala,roba i usliga i uvesti ih u legalne tokove. Samo te mere će uneti minimum 10 milijardi evra u budžet.

Jeste, i još malo nezaposlenih. Ali, ovoga puta, realno nezaposlenih.

P.S. Ili si ipak mislila na bezuslovnu legalizaciju, odn. veću liberalizaciju i smanjenje poreza?
 

Back
Top