Da vidimo ko ima duži, uptime...

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.239
Ovu temu pokrenuh na hardveru, mada podjednako može i na operativne sisteme - razlog: i jedno i drugo je ekstremno bitno da bi ste dobili ekstremne dužine uptimea - vremena bez restartovanja kompa. Evo moj jedan server je prevalio već dve godine bez gašenja, pa čisto da se pohvalim. Inače, veoma je opterećen, dnevno kreira po par hiljada izveštaja i namerno sam otvorio onaj prozor da vidite veličinu log fajlova od preko 15 megabajta dnevno.

Server je inače Dell PowerEdge 2950, Quad Xeon 5160@3GHz, OS je Windows Server 2003 SP2.

uptime2y.png
 
tačno ,sa druge strane gledano, ne valja ni non stop da se škljoca :eek:

ako nema neki hw konfikt može da se stavi u
hibernaciju(to je slično kao ugašeno ali kontroverzno)
ili sleep/stby tačan termin ? suspend to RAM da li je to ?
(nije skroz ugašeno a nije ni upaljeno na kraće intervale ,kao kod laptopa)

power saving itd. :cool:
 
tačno ,sa druge strane gledano, ne valja ni non stop da se škljoca :eek:

ako nema neki hw konfikt može da se stavi u
hibernaciju(to je slično kao ugašeno ali kontroverzno)
ili sleep/stby tačan termin ? suspend to RAM da li je to ?
(nije skroz ugašeno a nije ni upaljeno na kraće intervale ,kao kod laptopa)

power saving itd. :cool:

Pa nece mu biti nista ako ga ostavis ukljucenog.;)
Mislis na stand by?Saving power mod?
 
kako da znam dal je napajanje kinez ili nije? meni na napajanju pise frontier 400W nisam gasio komp nesto vise od 3meseca i za sada mu nista nefali i neplaniram da ga gasim jos neko vreme...zanima me dali to napanjanje moze da izdrzi ili ga mnogo opterecujem?
 
kako da znam dal je napajanje kinez ili nije? meni na napajanju pise frontier 400W nisam gasio komp nesto vise od 3meseca i za sada mu nista nefali i neplaniram da ga gasim jos neko vreme...zanima me dali to napanjanje moze da izdrzi ili ga mnogo opterecujem?

Jeste kinez.
Pa vidis po oznaci,Frontier je kinesko napajanje.
A to da li moze da izdrzi zavisi od konfiguracije i koliko je staro,jer napajanje vremenom slabi.
Koja ti je konfa?
 
Nemojte da se zavaravate, svako napajanje koje postoji na tržištu (i 90% elektronskih komponenti uopšte, uključujući laptope, desktope i servere) se pravi u Kini. To, naravno ne znači da su svi loši, nego naprotiv - ima i odličnih, ali i onih koji ne vrede ničemu. Čak se i komponente mog Della koji se nije gasio 2 godine prave u Xiamenu u Kini, i Penangu u Maleziji, a sklapaju se u US. Za Evropsko tržište se sklapaju uglavnom u Irskoj.

Šta ti je globalno tržište... bilo kako bilo, Kina mora da bude odgovorna za barem deo proizvodnog procesa, ako ništa drugo ima da stave kineske kondenzatore...
 
Nemojte da se zavaravate, svako napajanje koje postoji na tržištu (i 90% elektronskih komponenti uopšte, uključujući laptope, desktope i servere) se pravi u Kini. To, naravno ne znači da su svi loši, nego naprotiv - ima i odličnih, ali i onih koji ne vrede ničemu. Čak se i komponente mog Della koji se nije gasio 2 godine prave u Xiamenu u Kini, i Penangu u Maleziji, a sklapaju se u US. Za Evropsko tržište se sklapaju uglavnom u Irskoj.

Šta ti je globalno tržište... bilo kako bilo, Kina mora da bude odgovorna za barem deo proizvodnog procesa, ako ništa drugo ima da stave kineske kondenzatore...

cuj, zna se sta znaci kad se kaze kinez, znaci no name, i jeftine najcecsce ne kvalitetno..
a dao bog 90 % stvari se danas pravi u kini..al mi ne pricamo o brendiranoj robi iz kine nego o onom drugom ;)
 
Nemojte da se zavaravate, svako napajanje koje postoji na tržištu (i 90% elektronskih komponenti uopšte, uključujući laptope, desktope i servere) se pravi u Kini. To, naravno ne znači da su svi loši, nego naprotiv - ima i odličnih, ali i onih koji ne vrede ničemu. Čak se i komponente mog Della koji se nije gasio 2 godine prave u Xiamenu u Kini, i Penangu u Maleziji, a sklapaju se u US. Za Evropsko tržište se sklapaju uglavnom u Irskoj.

Šta ti je globalno tržište... bilo kako bilo, Kina mora da bude odgovorna za barem deo proizvodnog procesa, ako ništa drugo ima da stave kineske kondenzatore...
Na ovo sam mislio:
cuj, zna se sta znaci kad se kaze kinez, znaci no name, i jeftine najcecsce ne kvalitetno..
a dao bog 90 % stvari se danas pravi u kini..al mi ne pricamo o brendiranoj robi iz kine nego o onom drugom ;)

ma znam ja da ne valja, al ak ce da rikne, nek rikne ionako ima 100 godina..:)
a i dosta sam ga ja budzio tu nes i star je, plasim se da ne izazove pozar dok nisam tu il tak nes :lol:

:mrgreen:
 
Jeste kinez.
Pa vidis po oznaci,Frontier je kinesko napajanje.
A to da li moze da izdrzi zavisi od konfiguracije i koliko je staro,jer napajanje vremenom slabi.
Koja ti je konfa?

kao sto sam rekao napajanje je frontier 400W
CPU: AMD Athlon64 X2 5000+ OC 3GHZ
Ram: 2GB DDR2 800MHz
Hard:80G
Graficka: MSI RX3850-T2D256E-OC SM4.1 DX10.1 (OC Core na 750 a mem na 1059)
a ploca je neki Biostar NF520-A2 SE valjda...znam da je matora bas...
 
Ovu temu pokrenuh na hardveru, mada podjednako može i na operativne sisteme - razlog: i jedno i drugo je ekstremno bitno da bi ste dobili ekstremne dužine uptimea - vremena bez restartovanja kompa. Evo moj jedan server je prevalio već dve godine bez gašenja, pa čisto da se pohvalim. Inače, veoma je opterećen, dnevno kreira po par hiljada izveštaja i namerno sam otvorio onaj prozor da vidite veličinu log fajlova od preko 15 megabajta dnevno.

Server je inače Dell PowerEdge 2950, Quad Xeon 5160@3GHz, OS je Windows Server 2003 SP2.

uptime2y.png

A jesi li ga cistio za te 2 godine?Mislim otvorio kuciste i ono....znas kako to ide!
 
Tema ti je bas za komentarisanje pogotovo sto pojedinci brkaju kucne varijante kompjutera i firmine koje zavise od toga cime se bave tako i drze ukljucene racunare-servere. Kad to razgranice mozes odgovor na ovo pitanje

Realno, server dok ne radi gubis pare, i normalno je da se neki serveri ne gase 3-5 godina sve dok su na lizingu, kad istekne lizing uzimaju uzimaju se novi i rade tih 3-5 godina..
a ima i ljudi koji kucne komve ne gase dok ne crknu, opet cemu to..
 

Back
Top