Да вас видим сад!

Може, ако нам објасниш зашто је факторијел функција а не унарна операција. ;)
Napisala sam - Faktorijel nije aritmetička operacija, nego funkcija.
Dobro, složena funkcija. Koja se sastoji iz prostih aritmetičkih funkcija.
Opet se hvataš za reč u cilju da dokažeš...šta. U širem smislu svaka operacija je neka funkcija. U užem smislu aritmetičke i logičke funkcije se zovu operacije. Ne kažeš trigonometrijske operacije nego trigonometrijske funkcije.
Dakle pravilo s leva važi za aritmetičke operacije.
Ne piše se 3*(x^2) nego 3*x^2
Ti kao oni profani koji cede đake i hvataju za reč da pokažu kako pojma nemaju, a ne kažu jasno šta je tačno, šta pogrešno i kako treba.
E pa profo Pilipenda, ako hoćeš da se tako igraš- sa mnom ne može. Reci šta imaš ili ćuti zauvek. Ili ću ja da ućutim. :)

Napisala sam - Faktorijel nije aritmetička operacija, nego funkcija.
Dobro, složena funkcija. Koja se sastoji iz prostih aritmetičkih funkcija.
Opet se hvataš za reč u cilju da dokažeš...šta. U širem smislu svaka operacija je neka funkcija. U užem smislu aritmetičke i logičke funkcije se zovu operacije. Ne kažeš trigonometrijske operacije nego trigonometrijske funkcije.
Видим да брљкаш крпећи непостојеће правило па се мало распитујем, шале ради. ;)
Математика је изузетно прецизна и у њој нема мјеста за углавном, мање-више, скоро исто и сл. Но, на страну сад операције и функције, нису оне тема.

Dakle pravilo s leva važi za aritmetičke operacije.
Јако би ме занимало како ТАЧНО гласи то правило „с лијева на десно”, али прецизно и у потпуности.

Ti kao oni profani koji cede đake i hvataju za reč da pokažu kako pojma nemaju, a ne kažu jasno šta je tačno, šta pogrešno i kako treba.
E pa profo Pilipenda, ako hoćeš da se tako igraš- sa mnom ne može. Reci šta imaš ili ćuti zauvek. Ili ću ja da ućutim. :)
Давно сам рекао веома јасно шта је тачно, а шта погрешно. Израз се мора записати исправно да би га се могло израчунавати. Непрописно записан израз се не израчунава, исто као што се не може прочитати „столица” ако то неко запише као „социлат”.

Znači opet si reko ništa.
Niti si potvrdio niti opovrgao ovo npr.
Давно сам рекао
Da, da, ko oni profani što pre 79 časova kažu nešto, a i to po principu zaključi sam, a onda mrcvare đake kako ništa numu i ne razumu. :mrgreen:
E pa, profo, nastavi da vučeš za kikice naivnu decu, ja palim s tvojih časova.
Aj zdravo
:metla:

Back