Da vam vidim kucnog ljubimca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napisala sam sta hocu i koje su mi mogucnosti, svako ko je ikada imao psa i ko je iole odgovoran bira psa prema mogucnostima i uslovima, kako bi pas dobio maksimum i kako taj isti pas ne bi patio

A sa tim forama mali pas je igracka i samo veliki pas je pas me zaobidjite u sirokom luku
Salim se malo,i kazem ti sta ja volim..
Moji rodjaci imaju maltezera,ali neverovatno velikog,skoro je duplo veci od proseka,krupan,energican..Vrlo pametan,ali i ljubomoran kao malo dete,plasi se da ostane sam,plasi se grmljavine,vetra i petradi...Obozava da se vozi autom,i kad mu kazes hajde da se psovozamo,dok si trepnuo je na zadnjem sedistu i uziva...
A svi ti mali psi se inace zovu toy dogs,kod njih su selekcijom najvise udaljeni instinkti i ponasanje od prosecnih pasa.
 
Nas prvi pas je bio avlijaner koje je nas izabrao za svoju porodicu, bio je neka mesavina vucjaka i fox terijera, luda kombinacija i neverovatno pametan pas je bio.
Voleo je da se vozi na onoj zadnjoj polici automobila, kao oni kucici - igracke sto mlate glavom.
I kad njega vise nije bilo, birali smo psa da moze da stane na tu policu, to nam je bas bilo super.
Tako je dosla Gala kod nas, fox terijer, sad puni 13 godina, zdrava, muci je malo artritis povremeno, dobila je sad neki analgetik da pije.
Naravno, Gala nikad nije lezala na toj polici :D
Ali nam je komsiluk kuckarski, vlasnici retriverea i drugih velikih pasa, uzasno zavideo sto mozemo Galu samo da podignemo i unesemo u zgradu...
Sad ni to ne mogu, malo mi je postala teska...
Akela je jedina Galina beba i naravno ostao je kod nas. On ima 9 godina.
Sta posle njih dvoje nemam pojma, necu ni ja biti u cvetu mladosti i ne znam sta bih drugo zelela
Verovatno cu ici u azil i zagledati se psima u oci pa gde klikne...
 
Bili u prirodi sa mm juce, steta sto ne mogu video da vam okacim...
msm, pa sta ako imam 13 godina, ovo je prosto zabavno...

575358


575359


575360
 
Poslednja izmena:
Oni su fantasticni,prepuni energije i jako pametni i odani...
Uopste su terijeri svi takvi.
Kako ste se borili u stanu dok je bila mladja?

ona je super, pametna je i nije stetocina, Akela je problem, alfa muzjak - zapisavac teritorije
ma super su, generalno, nisu problem u stanu
ne osecaju se, ne linjaju se, ne jedu stvari
samo je vazno da idu dosta napolje, da se istrce, a nama je livada za pse ispred zgrade tako da ni to nije problem
 
ona je super, pametna je i nije stetocina, Akela je problem, alfa muzjak - zapisavac teritorije
ma super su, generalno, nisu problem u stanu
ne osecaju se, ne linjaju se, ne jedu stvari
samo je vazno da idu dosta napolje, da se istrce, a nama je livada za pse ispred zgrade tako da ni to nije problem
Da,zbog toga te i pitam,ne da su stetocine,nego su prepuni energije,i kad ih ne istrcis dovoljno...Haos naprave. :)
 
Salim se malo,i kazem ti sta ja volim..
Moji rodjaci imaju maltezera,ali neverovatno velikog,skoro je duplo veci od proseka,krupan,energican..Vrlo pametan,ali i ljubomoran kao malo dete,plasi se da ostane sam,plasi se grmljavine,vetra i petradi...Obozava da se vozi autom,i kad mu kazes hajde da se psovozamo,dok si trepnuo je na zadnjem sedistu i uziva...
A svi ti mali psi se inace zovu toy dogs,kod njih su selekcijom najvise udaljeni instinkti i ponasanje od prosecnih pasa.
znas kako ja obozavam npr bernandinca ili bob tejla, ali obozavam, ali ne ide u uslovima u kojima sam i da pomisljam na njih

imala sam i mesanca terijera i pudlu i avlijanera ali sam imala i mnogo vise vremena i kucu sa dvoristem
sada u stanu sa dve macke, detetom i zmuom stvarno ne mogu da izmisljam toplu vodu
da si me pre 10 god pitao vrv bih ti se slatko nasmejala uopste na ideju kupovine psa, jer sam ih uvek dovlacila sa ulice, ali sada moram zadovoljiti neke uslove i izbor je suzen
mali psi su obicno lajaviji jer cesto imaju kompleks zbog svoje velicine, mislim na te bas male maltezer/bison, zato naginjem ka patuljastoj pudli opet, ali videcemo..
 
znas kako ja obozavam npr bernandinca ili bob tejla, ali obozavam, ali ne ide u uslovima u kojima sam i da pomisljam na njih

imala sam i mesanca terijera i pudlu i avlijanera ali sam imala i mnogo vise vremena i kucu sa dvoristem
sada u stanu sa dve macke, detetom i zmuom stvarno ne mogu da izmisljam toplu vodu
da si me pre 10 god pitao vrv bih ti se slatko nasmejala uopste na ideju kupovine psa, jer sam ih uvek dovlacila sa ulice, ali sada moram zadovoljiti neke uslove i izbor je suzen
mali psi su obicno lajaviji jer cesto imaju kompleks zbog svoje velicine, mislim na te bas male maltezer/bison, zato naginjem ka patuljastoj pudli opet, ali videcemo..
Jesi li razmisljala o patuljastom snauceru?Deluju mi mnogo pitomiji od pudle (dve rase koje ne volim su pudle i pekinezeri).
 
Ma kakvi, opako gresis kod pudle, one su toliko pitome i dobre, njih prati predrasuda da su svakakve samo ne onakve kakve jesu
Moze ti potvrditi i lunasa koja je vet a i ja sam imala jednu
Pekinezere i civave ni ja nekako ne podnosim bas, def ih ne bih birala ali pudla je druga prica skroz
 
znas kako ja obozavam npr bernandinca ili bob tejla, ali obozavam, ali ne ide u uslovima u kojima sam i da pomisljam na njih

imala sam i mesanca terijera i pudlu i avlijanera ali sam imala i mnogo vise vremena i kucu sa dvoristem
sada u stanu sa dve macke, detetom i zmuom stvarno ne mogu da izmisljam toplu vodu
da si me pre 10 god pitao vrv bih ti se slatko nasmejala uopste na ideju kupovine psa, jer sam ih uvek dovlacila sa ulice, ali sada moram zadovoljiti neke uslove i izbor je suzen
mali psi su obicno lajaviji jer cesto imaju kompleks zbog svoje velicine, mislim na te bas male maltezer/bison, zato naginjem ka patuljastoj pudli opet, ali videcemo..
Da, možeš toy pudlu....

Ša je prob.u tvom sl.
Mačke i to 2 komata....

Troja savetuje da ne uzimaš štene mlađe od 3 mes....ili-da je primio 3 vakcine, što znači posle 3. izašao iz karantina.... To ćeš u Srbiji da nađeš, pa nikad....već posle 1. prodaji pse...
Ovog sad psa nisam uzeo iz odg. nego od žene čija se kuca 1.put parila...tjale mu je iz nekog legla, ali za njega je bitno, čisto da vidiš rodovnik (koji se kod nas infalsifikuje)...ta žena je sve šrence držala po peesu..u kotilici, zasebna soba...video sam mamu psa..uporedio ostale sa ovim mojim brljčom... ja sam dao pola novca, i da ga ne uzmem odmah...svidelo mi se kod te žene što bira kupce, al sam jeeeedva uspeo da ga uzmem posle 2. vakcine..... nije stvar u kinti, nego je najvažnije da dobiješ zdravo štene koje je dugo sisalo

Tebi mace ne smeju da dolaze u kontakt sa psom dok ne izađe iz karantina....moraju da budu odvojene..
 
Da, znam sve to munjo, zato sam i mislila da na vreme trazim kako bi se sve uklopilo i trazila bih tako kao ti, ta ideja mi se jos vise svidja i verujem da cu to koliko toliko lakse naci kod vlasnika nego kod odgajivaca, tj da su vece sanse da vlasnik pristane da stene uzmem kasnije, odgajivaci su mi svi redom nekako odbojni, bar ovde kod nas,mada sve je to stvar srece... i sam pedigre kao pedigre mi je bitan samo u smisu provere ukrstanja... kontaktirala bih i par ozbiljnijih odgajivaca i pitala za uslove pa cemo videti... svakako ne zurim i necu da brzam ali da ce biti potrebno da se sklope kockice bice i da nece biti lako -nece
 
Ja sam to hteo, ali je žena već poludela od štenaca i obaveza oko njih, tako da sam odlično prošao....

Optimista sam što se pudli tiče, da možeš da nađeš dobro štene....što se njih i romanjolaca tiče, mislim da štanceraj i da postoji, msm postoji, ali nije uzeo maha...sve što viđam su odlični primerci...Imaš vremena, imaš i iskusvto sa psima, biće to ok (:
 
scena sada na kalenicu - neko je ostavio malog psa, ispred dela za sira i jaja, ja izlazim i vidim unezvernog psa kako bezi levo desno, jure ga bake i deke sa pijace, prolaznici poksavaju da ga uhvate, on spustio rep, uplasio se i bezi pogubljeno ka ulici
izmaknem se iz guzve, cucnem i krenem polako da ga dozivam i pruzam ruku da mi onjusi, jedva mi pridje, uhvatim ga i sacekam gospoju koja ga je ostavila, pa cekala sam je sigurno 5-10 min, vec sam razmisljala da zovem veta da proverimo da li je cipovan, tako da eto spasen je jedan pas, garant bi pobegao ko zna gde jer sto ga vise jure da ga uhvate on jadnicko sve vise bezi...
 
Neodgovorna osoba........Na pijacama je zabranjeno, al nije ni higijenski, nepristojno je voditi pse...ja sam jednom, ae kao skoknem sa Lakišom i do pijace...video ja, vode drugi, aj mi napravimo presedan... tad jedan jedini put dočepa ga se mačka ispod neke tezge...imala je mačiće...ogrebala ga po slabini, raskrvarila, urnisala.. odmah kod veta...i umesto da sam ostao tad 45min sve ukupno, dođoh kući popodne...(:
 
Ma kakvi, opako gresis kod pudle, one su toliko pitome i dobre, njih prati predrasuda da su svakakve samo ne onakve kakve jesu
Moze ti potvrditi i lunasa koja je vet a i ja sam imala jednu
Pekinezere i civave ni ja nekako ne podnosim bas, def ih ne bih birala ali pudla je druga prica skroz
Prema pudlama postoji odbojnost , pre svega mislim zbog onog idiotskog šišanja..ja sam moju šišala normalno takozvanu sportsku frizuru
Inace si u pravu za pudle.ko hoce da ima kucnog ljubimca za stan koji je pametan, ne smrdi, ne linja se, odan je. dobar je , poslušan, ako se vaspita na vreme to je idealan mali pas za suzivot sa covekom..
Imala sam pudlu do skoro :( i ako bih se odlucila ponovo za psa opet bi to bila pudla i to samo patuljasta ili srednja pudla
toj pudle su sklone bolestinama, lajave su i histericne onako malecne..velike kraljevske pudle u prelepe ali su zaista velike , osim ako se nema velika kuca sa dvorištem..za stan su patuljaste i srednje pudle
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top