Да су демонстранти 9. марта 1991 године успели сменити Слободана Милошевића и његов СПС с власти, како би се развијала ситуација у СФР Југославији?

Са су демонстранти 9. марта 1991 године успели сменити Слободана Милошевића и његов СПС с власти, ка

  • Словенија, Хрватска и БиХ би се осамосталиле без рата.

    glasova: 10 52,6%
  • Био би још жешћи рат са директним учешћем Србије и пуном мобилизацијом војних обвезника.

    glasova: 5 26,3%
  • Југославија би се одржала као конфедерација и рат би се избегао или барем одгодио за неких 10 година

    glasova: 4 21,1%

  • Ukupno glasova
    19

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Управо сам гледао снимке демонстрација од 9. марта 1991 године и размишљам да су демонстрације тада "одувале Слободана Милошевића и његов СПС с власти" како би се ситуација развијала у СФР Југославији, како би све то имало утицаја на даље односе у Словенији, Хрватској, БиХ, да ли би нешто било другачије? Основно питање које ми се намеће је, да ли би било рата или би нешто кренуло у другом смеру и шта? Да ли би Словенија, Хрватска и БиХ добиле "независност" од СФР Југославије без рата или би нове власти у Београду биле са много више српске националне свести (не треба заборавити да је Вук Драшковић у то време био најтврђи националиста и четник по политичкој линији) и да би увеле Србију у директан рат "без рукавица" и фолирања типа "ми нисмо у рату" и мобилисали милион војних обвезника из Србије и Црне Горе да се бране границе српских земаља. Можда би управо та опција донела много бржи српску победу него мрцварење са ограниченом војном силом и људским потенцијалом који се користио са српске стране од 1991 до 1995 године. Или би све то имало за последицу војну интервенцију НАТО пакта још током 1991 евентуално 1992 године. Можда иста не би чекала 1995 у Српској и 1999 години у Србији? Шта ви мислите о томе?
 
Poslednja izmena:
Управо сам гледао снимке демонстрација од 9. марта 1991 године и размишљам да су демонстрације тада "одувале Слободана Милошевића и његов СПС с власти" како би се ситуација развијала у СФР Југославији, како би све то имало утицаја на даље односе у Словенији, Хрватској, БиХ, да ли би нешто било другачије? Основно питање које ми се намеће је, да ли би било рата или би нешто кренуло у другом смеру и шта? Да ли би Словенија, Хрватска и БиХ добиле "независност" од СФР Југославије без рата или би нове власти у Београду биле са много више српске националне свести (не треба заборавити да је Вук Драшковић у то време био најтврђи националиста и четник по политичкој линији) и да би увеле Србију у директан рат "без рукавица" и фолирања типа "ми нисмо у рату" и мобилисали милион војних обвезника из Србије и Црне Горе да се бране границе српских земаља. Можда би управо та опција донела много бржи српску победу него мрцварење са ограниченом војном силом и људским потенцијалом који се користио са српске стране од 1991 до 1995 године. Или би све то имало за последицу војну интервенцију НАТО пакта још током 1991 евентуално 1992 године. Можда иста не би чекала 1995 у Српској и 1999 години у Србији? Шта ви мислите о томе?

 
Moja teorija je da je te demostracije organizovala vojna služba jer je htela da izbije haos i da vojska preuzme vlast u državi
Војни удар? А што су у корист Слободана Милошевића изашли са тенковима на улице наспрам демонстраната? То нису чинили 5 октобра 2000 године.
 
Jos gore, onaj bradati manijak trtljao da ce seci svakog ko ponese zelenu zastavu.

шта лупаш.
спомињао је албанску заставу ако уз њу није српска,или тако нешто...
 
Управо сам гледао снимке демонстрација од 9. марта 1991 године и размишљам да су демонстрације тада "одувале Слободана Милошевића и његов СПС с власти" како би се ситуација развијала у СФР Југославији, како би све то имало утицаја на даље односе у Словенији, Хрватској, БиХ, да ли би нешто било другачије? Основно питање које ми се намеће је, да ли би било рата или би нешто кренуло у другом смеру и шта? Да ли би Словенија, Хрватска и БиХ добиле "независност" од СФР Југославије без рата или би нове власти у Београду биле са много више српске националне свести (не треба заборавити да је Вук Драшковић у то време био најтврђи националиста и четник по политичкој линији) и да би увеле Србију у директан рат "без рукавица" и фолирања типа "ми нисмо у рату" и мобилисали милион војних обвезника из Србије и Црне Горе да се бране границе српских земаља. Можда би управо та опција донела много бржи српску победу него мрцварење са ограниченом војном силом и људским потенцијалом који се користио са српске стране од 1991 до 1995 године. Или би све то имало за последицу војну интервенцију НАТО пакта још током 1991 евентуално 1992 године. Можда иста не би чекала 1995 у Српској и 1999 години у Србији? Шта ви мислите о томе?
 
Rat je bio neizbežan ja mislim jer je Tuđman hteo da se otarasi 12% Srba to mu je bilo mnogo u Hrvatskoj,Sloba se tu nadovezao jer je mislio da zaigra na tu nacionalističku kartu kad je već komuizam propao i da bude novi Tito makar za Srbe ako ne i za ostale.Možda bi bilo manje mrcvarenja nego što smo imali tu čitavu deceniju jer bi Drašković činio velike ustupke zapadu i njihovim interesima i pitanje je šta bi na kraju u toj situaciji bilo sa njim da li bi ga roknuio neko Obilić patriota jer je izdajnik sl. teško je to šta bi bilo da je bilo
 

Back
Top