Da ste znali...

Da li se isplatilo?


  • Ukupno glasova
    36
  • Anketa je zatvorena .

ljubo001

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.575
Da ste znali 1991. da će ratovi koji slijede biti tako krvavi i da će koštati stotine hiljada života i da će stotine hiljada ljudi ostati bez svojih domova, biste li podržali bilo koju zaraćenu stranu?
Da li se isplatilo?
 
Могло се предпоставити због искључивости у дијалогу свих политчких фактора у Југославији, а и Југославија је земља која је била трн у оку многима, исто имала је највише у Европи екстремних емиграната како по броју екстремних организација тако и по броју људства у њима .
Vaterpolo_savez.jpg
 
Nije samo za Hrvate i Slovence.
Bio je rat i u BiH.

I malo ozbiljnosti molim! Kakav nametnut rat ?? :D

Ja sm ozbiljan, a i ti to znaš...

"Da mi nismo htjeli rat, ne bi ga ni bilo..."

Jer ste vi imali logistiku, podršku, sva čudesa neka.
A naši branitelji tek ozračenog kalaša sa par metaka, malo gudre i rakije da im je lakše i naravno da su prolupali! :cool:

Ne bi ja tek tako olako "spočitavo" braniteljima, bilo je tu mnogo poštenih i hrabrih ljudi...
 
Ja sm ozbiljan, a i ti to znaš...

"Da mi nismo htjeli rat, ne bi ga ni bilo..."



Ne bi ja tek tako olako "spočitavo" braniteljima, bilo je tu mnogo poštenih i hrabrih ljudi...

Naravno da je bilo.
Ali mene zanima kakav je profil ljudi na Krstarici.
Da li je više onih koji gledaju svoja posla i pjevaju "za ideale ginu budale", ili ima i onih idealista kojima životi ljudi ne znače ništa kad su u pitanju "viši" ciljevi, ili pak su možda najzastupljeniji humanisti kojima je čovjek centar svega.
 
Da ste znali 1991. da će ratovi koji slijede biti tako krvavi i da će koštati stotine hiljada života i da će stotine hiljada ljudi ostati bez svojih domova, biste li podržali bilo koju zaraćenu stranu?
Da li se isplatilo?

Nemoj sad tu da vam je krivo. Osetili ste da nema vece ladovine nego u Yugi i da vas zapad samo koristi (kao i nas). Nikad vise YU... Ne bih podrzao nikoga, sta su dobili svi ti ljudi koji su dali zivote za svoju zemlju? Da se danas opet trpamo u isti kos i neka kao pomirenja ovo ono? Za sta su oni poginuli???
 
Не могу се изјаснити јер понуда одговора је лимитирајућа. Из ове дистанце гледано није вриједило јер се није много тога постигло, а много људи је унесрећено. Међутим, ако је овај рат смањио могућност будућег рата, ако је хомогенизација етничког простора спријечила нека будућа трвења која се неће десити јер једноставно комшија више није друге вјере, онда је можда и вриједило. Све је релативно, мој Алберте!
 
Nemoj sad tu da vam je krivo. Osetili ste da nema vece ladovine nego u Yugi i da vas zapad samo koristi (kao i nas). Nikad vise YU... Ne bih podrzao nikoga, sta su dobili svi ti ljudi koji su dali zivote za svoju zemlju? Da se danas opet trpamo u isti kos i neka kao pomirenja ovo ono? Za sta su oni poginuli???

Ma nema veze s Yu.
Činjenica je da ćemo za par godina opet biti svi zajedno u EU.
I za koji krasni je toliko ljudi platilo životom?
Jesmo bili baš toliki idioti po prirodi, ili nas je neko toliko izmanipulirao da ni dan-danas ne vidimo jasnu sliku svijeta?
Zašto baš mi, najveća sirotinja Europe, moramo najskuplje plaćati sve ono što drugi podrazumijevaju kao gratis?
 

Back
Top