Da ste musliman da li biste...

Musliman smije ozeniti samo jevrejku ili krsćanku ali ne i bilo koje vjere.Zasto???? Pa zato sto su i krsćanstvo i jevrejstvo prije iskrivljenja bile vjere koje su vjerovale u Allaha (ili bar njihovi narodi ) a nisu se ni zvale tako!!!!! Pa zato:
O SLJEDBENICI KNJIGE DOĐITE DA SE OKUPIMO OKO JEDNE RIJECI VAMA I NAMA ZAJEDNICKE DA PORED ALLAHA DRUGE BOGOVIMA NE SMATRAMO I DA JEDNI DRUGE BOGOVIMA NE DRZIMO A AKO ONI ODBIJU TI RECI :BUDITE SVJEDOCI DA SMO MI MUSLIMANI.
http://www.geocities.com/fukara2/predznaci.html
 
el_fatih:
Musliman smije ozeniti samo jevrejku ili krsćanku ali ne i bilo koje vjere.Zasto???? Pa zato sto su i krsćanstvo i jevrejstvo prije iskrivljenja bile vjere koje su vjerovale u Allaha (ili bar njihovi narodi ) a nisu se ni zvale tako!!!!! Pa zato:
O SLJEDBENICI KNJIGE DOĐITE DA SE OKUPIMO OKO JEDNE RIJECI VAMA I NAMA ZAJEDNICKE DA PORED ALLAHA DRUGE BOGOVIMA NE SMATRAMO I DA JEDNI DRUGE BOGOVIMA NE DRZIMO A AKO ONI ODBIJU TI RECI :BUDITE SVJEDOCI DA SMO MI MUSLIMANI.
http://www.geocities.com/fukara2/predznaci.html



hahaahahaha ti si duhovit dečko moram ti priznati.

Kao prvo ne kaže se Kršćanku nego Hrišćanku,
Kao drugo opšte je poznato da je Islam najmlađa religija, a pričaš o nekim nebulozama da su Hrišćani prvo bili islamisti pa prešli u Hrišćanstvo, haahahahahahahah
 
Zdravo, Saska ili kako se vec zoves

Moja devojka je skoro dve godine razgovarala sa svojim prijateljima o tome sta oni misle o tome (ona je srpkinja a ja musliman) i sve mi pricala i veruj mi da je nailazila na razlicite odgovore a oni su zavisili od toga da li je ta osoba srecna ili ne. Ako ta osoba ne bi imala srece u ljubavi (razvedena ili nema decka ili devojku) onda su odgovori bili vrlo uvredljivi i negativni tako da je moja devojka uvek posle toga plakala. A nasuprot tome oni koji su osetili pravu ljubav u zivotu ili i dalje je imaju za njih stvarno nije uopste bitno ko je kakve vere, boje koze itd. Ja sam cak i manji za neki santimetar od moje devojke ali mi se volimo, nama je lepo. Naravno recicu ti da je i njena majka protiv nase veze...

Ja sam mnogo prosao u zivotu i imao sam (necu da se hvalim) dosta veza sa razlicitim verama cak i sa svojom verom (sa njom nebih mogao da zivim ni dve sekunde), ali devojku sa kojom sam trenutno nebih dao ni za sta na svetu pa ni za samog Alaha.
Naravno moram ti napomenuti da postoji bezbroj primera u svim verama da se dva bracna druga nikako ne slazu iako suiste vere cak sta vise ima i nasilja, razvoda, maltretiranj.

Zato, ako si srecna sa njim nikako ne propustaj priliku, jer ona se coveku ili zeni pruza nijednom ili samo jednom u zivotu jer da li on bio BOG ili ALAH samo je naziv drugaciji ali on je jedan i mi smo svi njegovi bez obzira koje vere bili.

A za sve vernike koji nemaju osecaj za pravu ljubav nemogu ni da veruju jer verovanje je deo ljubavi. Slepo verovanje je ustvari neznanje a sa druge strane mnogo je ljudi izgubilo zivote i mnogi pate sirom sveta zbog razlike u veri, pa ljudi vreme je da se okrenemo coveku, jer smo danas na visem nivou ljudske svesti od pre 200 ili vise godina...

Glasam za ljubav, volim je, i zaprosicu je kad dodje vreme a probleme cemo resavati zajedno onako ili ovako njih ce biti ako su vec tu onda da ih resavamo u pravoj ljubavi a ne da se pretvaramo da se volimo i da je sve uredu samo da smo iste vere (GLUPOSTI ZAOSTALOG COVEKA)

Toliko od mene a now back to work...
 
Anonymous:
saska_bgd:
...ozenili devojku koja je srpkinja.
Ako ne koji su razlozi za to.



Ja postujem svaku vjeru, ali mislim da to vise nece biti tako lako kao nekada. Sada su drugacija vremena i nista vise nije kao prije niti ce ikad biti. Samo kad se sjetim rata......... :?

E da znas kako ima vezze i kako ce odkad sveta postoji biti fanatika i zaludjenika!!!
 
saska_bgd:
...ozenili devojku koja je srpkinja.
Ako ne koji su razlozi za to.

Naravno da ce musliman pre uzeti zenu druge vere nebi li tako sirio svoju veru unutar druge.Tako ALAH oce i oni ga pokorno slusaju.Fanatici, idioti.Zato ne daju muslimanke da se udaju za coveka druge vere!!!Takodje to je i veoma pametno!!!Zato preporucujem svim hriscankama da se ne udaju za muslimane,, kako bi hriscani (pravoslavci) opstali.A PRAVOSLAVCI kad god mozete, mulimanku ozenite, i ako vam podari sinove,,, oma u crkvu na krstenje!!!Muslimani to rade odkad postoje!!!
Muslimani su SRBI!!!Pa vi vidite!!!
Vise od pola muslimana drzi kandilo i ikonu na tavanu!!!Pa vi opet vidite!!!
 
Ljudi, Istina je Jedna, ne postoji drug Bog osim Jednog Jedinog kome treba se pokoravati... Hriscani Ovom Bogu su dodali i sudruga, Isusa, sina Marijina, i Svetog Duha...
Na zalost mnogobosca, Bog je Jedan... pogledajte malo bolje Deset Zapovesti...
TO je to...
A muslimani!?
 
SAMO SE PITAM KOJI NEVERNICI MOGU PISATI DA SU PRIPADNICI DRUGIH RELIGIJA IDIOTI,ITD.PA VI DA VERUJETE U BOGA POSTOVALI BISTE I TUDJE RELIGIJE.NIJE BITNO KAKO SE ZOVES JER IME NE CINI COVEKA.
ZAR TI POJEDINCI NE SHVATAJU DA JE VREME NACIONALIZMA I SOVINIZMA PROSLO?I STVARNO JE ZALOSNO DA JEDAN MLAD COVEK KOJI STUDIRA POMINJE TAKVE IZRAZE!PA KO JE IZGUBIO NEKULTURU DA JE TAJ NEKI MORON NADJE??? POSTO NEKI POJEDINCI PUNO POMINJU POLNE ORGANE,VEROVATNO IM MUSKOST NIJE JACA STRANA.
BY THE WAY,KOLIKO JE ISPRAVNO RECI HRISCANKA ISTO TOLIKO JE ISPRAVNO RECI KRSCANKA.
 
klio:
SAMO SE PITAM KOJI NEVERNICI MOGU PISATI DA SU PRIPADNICI DRUGIH RELIGIJA IDIOTI

Dečko, zbunio si se. Rekao sam da su idioti oni koji ljude cene prema ličnoj karti, što je metafora za klasifikaciju ljudi prema rasi, religiji, nacionalnosti i slično. A koliko vidim i ti si isto protiv toga.

Takođe, kompjuteri podržavaju i mala slova, probaj - lepo izgledaju.
 
Sizif:
klio:
SAMO SE PITAM KOJI NEVERNICI MOGU PISATI DA SU PRIPADNICI DRUGIH RELIGIJA IDIOTI

Dečko, zbunio si se. Rekao sam da su idioti oni koji ljude cene prema ličnoj karti, što je metafora za klasifikaciju ljudi prema rasi, religiji, nacionalnosti i slično. A koliko vidim i ti si isto protiv toga.

Takođe, kompjuteri podržavaju i mala slova, probaj - lepo izgledaju.
Hvala na savetu :!:
 
klio:
SAMO SE PITAM KOJI NEVERNICI MOGU PISATI DA SU PRIPADNICI DRUGIH RELIGIJA IDIOTI,ITD.PA VI DA VERUJETE U BOGA POSTOVALI BISTE I TUDJE RELIGIJE.NIJE BITNO KAKO SE ZOVES JER IME NE CINI COVEKA.
ZAR TI POJEDINCI NE SHVATAJU DA JE VREME NACIONALIZMA I SOVINIZMA PROSLO?I STVARNO JE ZALOSNO DA JEDAN MLAD COVEK KOJI STUDIRA POMINJE TAKVE IZRAZE!PA KO JE IZGUBIO NEKULTURU DA JE TAJ NEKI MORON NADJE??? POSTO NEKI POJEDINCI PUNO POMINJU POLNE ORGANE,VEROVATNO IM MUSKOST NIJE JACA STRANA.
BY THE WAY,KOLIKO JE ISPRAVNO RECI HRISCANKA ISTO TOLIKO JE ISPRAVNO RECI KRSCANKA.

Vreme nacionalizma nikad neće proći dečače! Koju naciju to prođe zaboravlja svoje vrednosti. Sam pojam ``naciolaista`` je sama po sebi POZITIVNA osobina.
A što se tiče ispravnosti u govoru oko toga Hrišćanka ili Kršćanka NIJE isto. I nemoj iznositi gluposti sa kojima nisi upoznat, a time smatraš da veliku pamet prosipaš. :?:
 
Anonymous:
Vreme nacionalizma nikad neće proći dečače! Koju naciju to prođe zaboravlja svoje vrednosti. Sam pojam ``naciolaista`` je sama po sebi POZITIVNA osobina.
A što se tiče ispravnosti u govoru oko toga Hrišćanka ili Kršćanka NIJE isto. I nemoj iznositi gluposti sa kojima nisi upoznat, a time smatraš da veliku pamet prosipaš.
Goste, zaista je divno što si deo tvoje mudrosti podelio sa nama smrtnicima. Još da si i ime ostavio, pa da znamo kome da se zahvaljujemo.

Da ne preteram sa cinizmom nego da pređem na poentu: nacionalizam, država, zakon, moral, itd. su izmišljene kategorije da bi se narodom lakše vladalo i da bi se držao pod kontrolom. Ništa od toga u stvarnosti ne postoji, a takvi kao ti se nažalost seksualno uzbuđuju, znajući da pripadaju jednoj (izmišljenoj) grupi jer su slabići a ovako se osećaju jakima.

Žao mi je, nemam šta drugo da dodam. Ako malo razmisliš ko te pali tim pričama i kome odgovara tvoj patriotizam kad treba da te pošalje u rat dok on sedi u debeloj fotelji, možda ćeš malo doći sebi. Nacionalizam je inače super, čime bi Hitler inače zaludeo onoliki narod nego takvim pričama.

A kršćanka i hrišćanka se razlikuju. Isto kao voz i vlak, kava i kafa, lepo i lijepo, što bi neki rekli "razlika je drastićna".
 
Sergej:
el_fatih:
Musliman smije ozeniti samo jevrejku ili krsćanku ali ne i bilo koje vjere.Zasto???? Pa zato sto su i krsćanstvo i jevrejstvo prije iskrivljenja bile vjere koje su vjerovale u Allaha (ili bar njihovi narodi ) a nisu se ni zvale tako!!!!! Pa zato:
O SLJEDBENICI KNJIGE DOĐITE DA SE OKUPIMO OKO JEDNE RIJECI VAMA I NAMA ZAJEDNICKE DA PORED ALLAHA DRUGE BOGOVIMA NE SMATRAMO I DA JEDNI DRUGE BOGOVIMA NE DRZIMO A AKO ONI ODBIJU TI RECI :BUDITE SVJEDOCI DA SMO MI MUSLIMANI.
http://www.geocities.com/fukara2/predznaci.html
:idea: :arrow: Sergeju brate ne krivim te nisi jedini koji tako misli koji je neupucen pitam se da li ti uopste znas da Isus nije nikada tezio da na zemlji uspostavi Hriscanstvo i nikada sebe nije nazivao Hriscaninom. Rec Hriscanstvo se samo tri puta spominje u danasnjem Novom Zavetu. Prvi put su je upotrebili pagani i jevreji(zidovi) u Antiohiji oko 43. a.d. puno posle nego je Isus napustio zemlju. Pogledaj Djela Apostolska, 11:26
|``...I najpre u Antiohiji nazvase ucenike hriscanima.``
Dalje, upotrebio je kralj Agrippa II uobracanju Pavlu u Delima Apostolskim 26:28 ``A Agrippa rece Pavlu: ``Jos malo pa ces me nagovoriti da budem hriscanin.``
Dakle rec hriscanin su upotrebljavali neprijatelji pre nego li prijatelji. I konacno je upotrebio Petar u svom pismu da utesi(olaksa) vernicima; Petar, 4:16: `` Aako li ko postrada kao hriscanin neka se ne stidi...``
Tako da je zabluda da je prvi musliman na zemlji Muhamed a.s. nego Abraham(Ibrahim) koji je bio potpuno pokoran Allahu. Ali je Islam kao nacin zivota bio objavljen i ostalim poslanicima prije Abrahama, kao Adamu i Nuhu. Od tada se Islam sledi kao nacin zivota za celo covecanstvo.
I ako nisi znao ime Allah nije samo kod muslimana, u arabiji postoje pravoslavci koji Boga isto nazivaju Allah jer to na arapskom to upravo znaci. 8)



hahaahahaha ti si duhovit dečko moram ti priznati.

Kao prvo ne kaže se Kršćanku nego Hrišćanku,
Kao drugo opšte je poznato da je Islam najmlađa religija, a pričaš o nekim nebulozama da su Hrišćani prvo bili islamisti pa prešli u Hrišćanstvo, haahahahahahahah
 

Back
Top