Quantcast

Da ste musliman da li biste...

F

freewill

Gost
freewill:
Sergej:
el_fatih:
Musliman smije ozeniti samo jevrejku ili krsćanku ali ne i bilo koje vjere.Zasto???? Pa zato sto su i krsćanstvo i jevrejstvo prije iskrivljenja bile vjere koje su vjerovale u Allaha (ili bar njihovi narodi ) a nisu se ni zvale tako!!!!! Pa zato:
O SLJEDBENICI KNJIGE DOĐITE DA SE OKUPIMO OKO JEDNE RIJECI VAMA I NAMA ZAJEDNICKE DA PORED ALLAHA DRUGE BOGOVIMA NE SMATRAMO I DA JEDNI DRUGE BOGOVIMA NE DRZIMO A AKO ONI ODBIJU TI RECI :BUDITE SVJEDOCI DA SMO MI MUSLIMANI.
http://www.geocities.com/fukara2/predznaci.html

hahaahahaha ti si duhovit dečko moram ti priznati.

Kao prvo ne kaže se Kršćanku nego Hrišćanku,
Kao drugo opšte je poznato da je Islam najmlađa religija, a pričaš o nekim nebulozama da su Hrišćani prvo bili islamisti pa prešli u Hrišćanstvo, haahahahahahahah

:idea: :arrow: Sergeju brate ne krivim te nisi jedini koji tako misli koji je neupucen pitam se da li ti uopste znas da Isus nije nikada tezio da na zemlji uspostavi Hriscanstvo i nikada sebe nije nazivao Hriscaninom. Rec Hriscanstvo se samo tri puta spominje u danasnjem Novom Zavetu. Prvi put su je upotrebili pagani i jevreji(zidovi) u Antiohiji oko 43. a.d. puno posle nego je Isus napustio zemlju. Pogledaj Djela Apostolska, 11:26
|``...I najpre u Antiohiji nazvase ucenike hriscanima.``
Dalje, upotrebio je kralj Agrippa II uobracanju Pavlu u Delima Apostolskim 26:28 ``A Agrippa rece Pavlu: ``Jos malo pa ces me nagovoriti da budem hriscanin.``
Dakle rec hriscanin su upotrebljavali neprijatelji pre nego li prijatelji. I konacno je upotrebio Petar u svom pismu da utesi(olaksa) vernicima; Petar, 4:16: `` Aako li ko postrada kao hriscanin neka se ne stidi...``
Tako da je zabluda da je prvi musliman na zemlji Muhamed a.s. nego Abraham(Ibrahim) koji je bio potpuno pokoran Allahu. Ali je Islam kao nacin zivota bio objavljen i ostalim poslanicima prije Abrahama, kao Adamu i Nuhu. Od tada se Islam sledi kao nacin zivota za celo covecanstvo.
I ako nisi znao ime Allah nije samo kod muslimana, u arabiji postoje pravoslavci koji Boga isto nazivaju Allah jer to na arapskom to upravo znaci. 8)

K

komsija

Gost
saska_bgd:
...ozenili devojku koja je srpkinja.
Ako ne koji su razlozi za to.
Da musliman sam i bih ozenio srpkinju, jer vera mi nalaze da smem ozeniti zenu koja je vernica i veruje u jednog boga. A vera mi nalaze da je ne smem terati da veruje ono u sta je verujem, u kuci u kojoj zivimo duzan sam kao muz da joj obezbedim sobu u kojoj ce ona drzati (ikone)slike svojih svetaca, ne smem joj braniti njene obicaje, sad ja isto moram sebi obezbediti sobu u kojoj cu ja obavljati svoju molitvu, tako da ostatak kuce mora biti neutralan(ne sme se dati zeni soba a sebi cela kuca nego podjednako), tako vera nalaze pravim muslimanima.

F

freewill

Gost
yugoslav:
saska_bgd:
...ozenili devojku koja je srpkinja.
Ako ne koji su razlozi za to.

Naravno da ce musliman pre uzeti zenu druge vere nebi li tako sirio svoju veru unutar druge.Tako ALAH oce i oni ga pokorno slusaju.Fanatici, idioti.Zato ne daju muslimanke da se udaju za coveka druge vere!!!Takodje to je i veoma pametno!!!Zato preporucujem svim hriscankama da se ne udaju za muslimane,, kako bi hriscani (pravoslavci) opstali.A PRAVOSLAVCI kad god mozete, mulimanku ozenite, i ako vam podari sinove,,, oma u crkvu na krstenje!!!Muslimani to rade odkad postoje!!!
Muslimani su SRBI!!!Pa vi vidite!!!
Vise od pola muslimana drzi kandilo i ikonu na tavanu!!!Pa vi opet vidite!!!
Yugoslave, smanji malo dozivljaj, zar stvarno mislis da se Islam siri tako sto muslimani uzimaju zene druge vere, malo znas o Islamu pun si predrasuda imam osecaj da svaku rec koju si napisao je kao tempirana bomba. Uzmi kur`an pa procitaj knjiga ne ujeda, pravi musliman vjeruje da se vera ne stice radjanje niti brakom itd. Prve reci u kur`anu govore coveku `IKRE` sto znaci uci u ime gospodara svog, svako ima svoj put, kao muslimanu duznost mi je procitati bibliju, tevrat itd. , jer sve su to bozje knjige i shodno svom intelektu ,zeljom za znanjem,traganjem za unutarnjim mirom, covek pronadje negde sebe, moras uvek biti iskren prema sebi. U veru nije dozvoljeno silom nagoniti, pravi put se jasno razlikuje od zablude. Zar mislis da neko moze zabraniti muslimanki da se uda za pripadnika druge vere ako to ona zaista oce, nemoj da budemo toliko naivni :roll: vazi.

Gost
gospodine freewill, ja mislim da ti mnogo filozofiraš, imam utisak da dok to pišeš što pišeš stojiš u nekoj velikoj prostoriji gde svaku reč koju izgovoriš čuješ još po nekoliko puta(eho), i misliš da si uvatio Allaha dž.s. za *uda svojim mudrovanjem!
A kad čovek malo bolje pričita šta pišeš vidi da se, da se i sam gubiš u tom tvom svetu, svojim poimanjem, verovanjem i religijom uopšte.
Dok ti drugima savetuješ šta da rade, ja ću ti reći samo jedno, nemoj sve da gledaš kroz prizmu religije i tvog Islama. Ostavi to malo na stranu da pogledaj na svet normalnim očima onakav kakav jeste, ne zanosi se idejom kako je samo Islam spas i ostale gluposti o kojima pričaš. :?:
Ovo bi trebao da shvatiš kao dobronameran savet, za tvoje dobro.
I na kraju, mnogi muslimani da ne kažem svi, bar ovi kod nas što su, a verovatno i ti veoma često ako ne i svaki put kažu Bog, a ne Alah.
Primer koji si naveo ne potkrepljuje nikakvu tvrdnju i neznam čemu je oslonac, ili to čisto da nešto kažeš pa možda ti i prođe?
Još jednu grešku koju praviš to je ono što ne praviš razliku od onog što je napisano i ono što stvarno jeste, ono što nas okružuje, a veruj mi velika je razlika između to dvoje.

F

freewill

Gost
Anonymous:
gospodine freewill, ja mislim da ti mnogo filozofiraš, imam utisak da dok to pišeš što pišeš stojiš u nekoj velikoj prostoriji gde svaku reč koju izgovoriš čuješ još po nekoliko puta(eho), i misliš da si uvatio Allaha dž.s. za *uda svojim mudrovanjem!
A kad čovek malo bolje pričita šta pišeš vidi da se, da se i sam gubiš u tom tvom svetu, svojim poimanjem, verovanjem i religijom uopšte.
Dok ti drugima savetuješ šta da rade, ja ću ti reći samo jedno, nemoj sve da gledaš kroz prizmu religije i tvog Islama. Ostavi to malo na stranu da pogledaj na svet normalnim očima onakav kakav jeste, ne zanosi se idejom kako je samo Islam spas i ostale gluposti o kojima pričaš. :?:
Ovo bi trebao da shvatiš kao dobronameran savet, za tvoje dobro.
I na kraju, mnogi muslimani da ne kažem svi, bar ovi kod nas što su, a verovatno i ti veoma često ako ne i svaki put kažu Bog, a ne Alah.
Primer koji si naveo ne potkrepljuje nikakvu tvrdnju i neznam čemu je oslonac, ili to čisto da nešto kažeš pa možda ti i prođe?
Još jednu grešku koju praviš to je ono što ne praviš razliku od onog što je napisano i ono što stvarno jeste, ono što nas okružuje, a veruj mi velika je razlika između to dvoje.

Na forumu nisam sreo originalijeg lika od tebe :!:
Ali biti toliko u pravu je nepristojno :!:
Ti naviko da citas izmedju redova a sam red slabo zakacis to ti je moj savet onako sa srca :lol:

G

goust

Gost
Sergej:
el_fatih:
Musliman smije ozeniti samo jevrejku ili krsćanku ali ne i bilo koje vjere.Zasto???? Pa zato sto su i krsćanstvo i jevrejstvo prije iskrivljenja bile vjere koje su vjerovale u Allaha (ili bar njihovi narodi ) a nisu se ni zvale tako!!!!! Pa zato:
O SLJEDBENICI KNJIGE DOĐITE DA SE OKUPIMO OKO JEDNE RIJECI VAMA I NAMA ZAJEDNICKE DA PORED ALLAHA DRUGE BOGOVIMA NE SMATRAMO I DA JEDNI DRUGE BOGOVIMA NE DRZIMO A AKO ONI ODBIJU TI RECI :BUDITE SVJEDOCI DA SMO MI MUSLIMANI.
http://www.geocities.com/fukara2/predznaci.html

E, do danas mislih da znam sve o Davidovoj veri, o svim praznicima( PeSAH ili Pasha, Jom kipuru, Purimu, Savuotu,o tome kako se slavi Bar micva etc...) ali da danas napustih ovaj svet, o ovome ne bih IMAO POJMA! Po Hebrejskim knjigama : Talmudu i Tori ne pise bas tako. Da li negde postoji neka novija verzija, voleo bih da procitam!Pozdrav forumu! :( :(

hahaahahaha ti si duhovit dečko moram ti priznati.

Kao prvo ne kaže se Kršćanku nego Hrišćanku,
Kao drugo opšte je poznato da je Islam najmlađa religija, a pričaš o nekim nebulozama da su Hrišćani prvo bili islamisti pa prešli u Hrišćanstvo, haahahahahahahah

S

saladin

Gost
e ja stvarno ne razumem chemu takva mrznja prema nama muslimanima od strane vas pojedinih i prema nasoj veri...veruj te mi da nema razloga za to jer je nasa vera ISLAM vera mira zasto ne prichitash KURAN pa da i sami da vidite...a i samo pokusajte da zamislite kakav bi bio zivot kad bi isli po KURANU mozda dok chitash ti izglrda teshko ali chim pochnesh da se pridrzavash toga veruj mi da ti jezivot lakshi bar 10 puta...ali za to je potrebno da se samo malo zamislish...i zamisli, ali na zalost neki ni za to nisu sposobni :(

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.