da se UBIJEM?

uh....
moj skot od macehe je poseban slucaj, na srecu ne zivim sa njom. ali zena je sve probala da me ogadi kod oca.....i uspela je! od prica da sam narkoman, da me je videla u nekom klubu sa kriminalcima (tad sam imala 14 godina!!!), do maltretiranja telefonom i pricanja najmorbidnijih mogucih prica (tipa " e zdravo, samo da ti kazem da ti se otac umro" ??????? a covek ziv!!!!!! zamisli???????).
doslo je do toga da mi je na kraju zvonila na interfon, histericna, sa istom pricom! pa da, onda pretnje da ce mi poslati kriminalce da me siluju, ubiju....
onda sam ja lepo otisla u miliciju i prijavila je! imali su razumevanja...dobila je prijavu i smirila se!!!
a otac....pa znate sta! ti ocevi koji su u stanju da sve to gledaju i ne odreaguju ne zasluzuju da imaju decu! tu je bitka unapred izgubljena! ja ne znam sta te zene njima rade!! meni je to i dalje nerazresena enigma! sa ocem nemam nikakav kontakt. doslo je cak i do toga da sam sedela u kaficu, usao moj otac sa tom zenom i mojom malom polusestrom (koja me ne poznaje!!!!!) i nije hteo da mi se javi!! ja sam izasla iz kafica ko posrana i okrenula ga na mob da ga pitam o cemu se radi a on "pa ne mogu, znas kakva je ona, napravila bi scenu" !!!!!!!!!!!
drago dete, moj savet je da se sto pre osamostalis i da ne osecas nikakvu krivicu. ne trudi se da razumes izbor tvog oca i nemoj da ga sazaljevas. sam je tako hteo! ti sa tim nemas nista! reci mu da ti je dovoljno tesko sto si izgubila jednog roditelja i da ne zelis da izgubis i drugog. ne ulazi u rat sa njom jer time nista neces dobiti. prosto je ignorisi ali joj daj do znanja da si ti su prva dosla! podsecaj je svaki dan na to! ti u toj kuci imas prava koja ti niko ne moze oduzeti. bitno je da sacuvas zivce do momenta kad ces biti svoj covek i kad neces zavisiti od oca i njegovih zivotnih izbora.
cuvaj se! pisi mi na mail ako hoces!

lena:
MOLIM VAS POMOZITE MI!!!
radi se o mojoj macehi.mama mi je umrla pre god. dana i tata je sad nasao novu zenu. ona njega ni ne voli ,sa njim je samo zbog para,a mene terorise najstrasnije.sve moguce sam pokusavala da uradim da bi ga ona ostavila ali ne. tata vise i ne obraca paznju na mene,neznam sta da radim-poludecu skroz-ne zelim da zivim.po ceo dan je u gradu, kad dojde samo nesto prebacuje ,a pred tatom se pravi fina-sta da radim? pomozite mi!!!!!!

:Stvar je vrlo delikatna i moras biti strpljivo.Tvoj tata ima dvije vrste ljubavi prema vama dvema .Prema tebi kao djetetu koja je bezgranicna i druga prema toj novoj zeni,i te dve stvari nikad nemoj da pomesas.Ne zaboravi te dve stavri su neuporedive.Ona,maceha sutra moze da ode a ti si tu zauvjek.Moja supruga je umrla i ja imam dvije djevojcice i govorim ti iz licnog iskustva.Ti si broj jedan za sva vremena,a Bog je tako htio da tvoja majka sada nije sa tobom.Tako moras prihvatiti stavri.Moras mi apsolutno vjerovati.Iskreno i prijateljski,Sergej

Back