Da sam bogat (a)...

chronacher-fireplace-bandb-builders-img~6ad19b7a0ef0a5e4_14-3644-1-818dd3b.jpg


I za kraj, moja luksuzna kucica od medenjaka, brvnara u zapadnoj Montani s obaveznim jelenjim i krmkovim prepariranim glavurdama iznad kamina, u slucaju da mi zaluta neki hipsterski vegan da ga ne moram tjerati oruzjem van, vec da od straha i gadjenja sam utekne glavom bez obzira.

I to bi bilo to, jedna kuca, jedan auto, kolekcija oruzja, nista spektakularno.
Lepo
 
da sam bogat, toliko da mogi malte ne bilo šta da kupim, šta bih prvo uzeo?

pade mi na pamet - helikopter! TO je vrlo praktično.

A vi?

Да сам богат,

купио бих акције јаких кућа, купио бих обвезнице са добрим годишњим приносом, купио бих уметничка дела којима расте вредност, купио бих инвестиционе јединице инвестиционих фондова, купио бих криптосе кад им је цена ниска, итд..итд...


Само нека се врти лова!!!
 
Od Srbije bi napravio nezavisnu državu, dakle izgradnja svega što jedna nezavisna država treba da ima, a one koji pokušavaju da je ponovo zaduže iz ličnih interesa, skinuo sa pozicije, na ovaj ili onaj način.
Uložio u istraživanje alternativnog goriva, jer ne možemo biti veliki proizvodjači nafte, to ne bi reklamirao, već potajno zbog naftnih giganata, pa kad bude gotovo, bez reklame samo se nadje u prodaji, dok informacija stigne do naftne konkurencije da išta preduzmu da spreče, proizvod se već konzumira u našem narodu.
 
Poslednja izmena:
A ne, kljuse ne bi, kao ni pumicu, iako njih isto cesto drze preparirane.
Pa necu valjda prepariranog mic-mic drzati za ukras.

Pogledajte prilog 1151784

Medvjeda isto ne, ali jelenka i divljih krmaka u Montani i jugoistocnom dijelu SAD-a imas doslovno na bacanje, koliko god lovci odstreljivali, sve ih je vise i vise.
Osim toga divlji krmci brste usjeve samo tako.
Najbolji su kada ih uhvatis kao male, ustrojis i kasnije kada se nadebljaju odstrelis, dobijes fantasticno meso.
Evo kako se to radi, meni je fora za gledati, oni sa slabijim zelucem ne bi trebali, jedino lose u filmicu je to sto se krmak lovcu na kraju osvetio i ugrizao ga za nogu.

:rotf:

ma ne prepariranog. Živog konja, da ga jašeš po Montani tamo vamo
 
ma ne prepariranog. Živog konja, da ga jašeš po Montani tamo vdaamo
Sada me mrzi da kuckam na ovu temu ali jednom ću, možda, opisti negde u nekoj temi naše prvomajsko popdne u šumi u potrazi za čistim cvetovima zove.

Šuma, nisam ni znala da je tako gusta, letnji put širine da auto može da prođe, granje drveća i šiblja nadvijeno kao lijane nad tim putićem i udaraju u šoferšajbnu.

Na mestu suvozača, instiktivno zamahujem rukama štiteći lice od udaraca granja po staklu, svaki čas stajemo da sklonimo porušena stabla koja su lovci postavili, kao zabranu za slučajne automobile, štiteći životinje u šumi.
Nismo imali telefon, nismonimali rezervni točak, auto nepouzdan, niko pojma nema gde smo.

Ni sanjala nisam da takva šuma uopšte postoji ovde.
Hiljdu misli mi proleće kroz glavu. I strah.
Šuma pistaje sve tamnija i tamnija...
Kada je izgledalo da je sasvim pao mrak i bezizlazno, izašli smo na travnjak iza kojeg je bio asfaltirani put.
Sunce u svom zenitu, pukla vojvođanska ravnica sa žutim cvetovima uljane repice.

Na asvaltnom putu, koji deli ovu šumu iz koje smo izašli i polja uljane repice, konjanik obučen u indijansko odelo sve sa onim perjem na glavu.
Konj crn, sjajne dlake, sa kićankama na amovima, lagano kaska.

Prizor koji nikada neću zaboraviti.
Mislila sam da sam ušla u neku drugu dimenziju, ili makar da sanjam.

Ne treba ti konj i Montana, sve to možeš imati i ovde samo ako to volišni uživaš u tome.
Ili barem, kao mi, da se nađeš na pravom mestu u pravo vreme.

Kada sam u oduševljenju pričala o neobičnom konjaniku i prizoru, rekoše mi da taj čovek voli konje i Indijance i da često prolazi tu.
Nikada više nisam otišla na taj put( mada se može doći i bez puta kroz šumu), i gotovo sam sigurna da nikada oduševljenje ne bi bilo kao prvi put.

Bogatstvo nije dobar auto, novac, palate i silni stanovi.
Bogatstvo je videti i doživeti ono što drugi ne može ni da oseti.
Da smo imali dobar auto, čuvali bi ga i nikada ne bi išli kroz šumu.

Eto, Mito, a šta misliš koliko bih pisala da me nije mrzelo i da sam imala volje? :p
Ovo je bilo baš poodavno.
 
mislim da ima neki TV šou o tipu koji živi u divljini Montane? Možda Mountain man?
Nedaj boze.
To je tajno sveto mjesto koje ne smije biti razvikano.
Turisti imaju Colorado.
Montana je povrsinom kao 1,5 bivsa Jugoslavija, a ima tek oko 800.000 stanovnika.
Savrseno mjesto za one koji zele mir.

:heart2::heart2::heart2:

Evo jos jedna prica iz Montane, nazalost je medo pokojni:

 
Da sam enormno bogat, odvojio bih 500.000 na stranu za skolarinu za dete da ima, a ostalo dao laboratorijama koje rade na kreiranju univerzalne vakcine protiv kancera, i laboratorijama koje rade na eksperimentima u vezi kvantne fizike.

Za sebe vec imam dovoljno 🤷‍♂️
 
Prostranu nekretninu u Monte Karlu i njihovo državljanstvo. Posle toga jahtu, da mogu da se vozikam Mediteranom. Zatim kolekciju skupocenih ručnih satova i par skupih automobila. Život bih provodio putujući svetom.
 

Back
Top