Da Republika Srbija "pozove" u skladu sa Zakonom o odbrani da li biste se odazvali pozivu?

Da Republika Srbija "pozove" u skladu sa Zakonom o odbrani da li biste se odazvali pozivu?

  • Da.

    glasova: 11 52,4%
  • Ne.

    glasova: 10 47,6%

  • Ukupno glasova
    21

Slobodni mislilac

Aktivan član
Poruka
1.941
AUTORSKA TEMA.

Cilj ove teme je da se "razgovara" o onoj vrsti državnog i nacionalnog patriotizma koji se pokazuje na najteži način u najtežim uslovima a plaća se u velikoj meri, ne samo običnim fizičkim i duševnim naporima, već i delovima tela, usled ranjavanja ili čak i životom.

Bez obzira na političko, religijsko ili bilo koje drugo mišljenje o mnogo čemu u životu, u jednoj stvari sam 100 odsto siguran, a ta je da ukoliko Republika Srbija "pozove", odazvao bih se na njen "poziv" i stavio bih svoj život u službu odbrane Republike Srbije. Da, odazvao bih se i branio bi Republiku Srbiju i svojim životom.

Da li biste to učinili i vi forumaši?

Ja bih. Bez razmišljanja, ja bih.
 
AUTORSKA TEMA.

Cilj ove teme je da se "razgovara" o onoj vrsti državnog i nacionalnog patriotizma koji se pokazuje na najteži način u najtežim uslovima a plaća se u velikoj meri, ne samo običnim fizičkim i duševnim naporima, već i delovima tela, usled ranjavanja ili čak i životom.

Bez obzira na političko, religijsko ili bilo koje drugo mišljenje o mnogo čemu u životu, u jednoj stvari sam 100 odsto siguran, a ta je da ukoliko Republika Srbija "pozove", odazvao bih se na njen "poziv" i stavio bih svoj život u službu odbrane Republike Srbije. Da, odazvao bih se i branio bi Republiku Srbiju i svojim životom.

Da li biste to učinili i vi forumaši?

Ja bih. Bez razmišljanja, ja bih.
Pa da nas posle 'žene u crnom' optužuju i blate da smo zločinci, kao one koji su svojevremeno išli očuvati kakvu-takvu Jugoslaviju? :super:
 
Po zakonu o odbrani nisam rezervista sa napunjenih 35 godina,mogu da me pozovu samo u slucaju rata.I imam pravo da odbijem,po zakonu.
Ne bih se odazvao osim u slucaju kopnenog napada neke druge zemlje na Srbiju,u tom slucaju bih se odazvao,ali da ministar nije vulin i vrhovni komandant *******i.To su moji uslovi da ponovo uzmem oruzje u ruke.
 
AUTORSKA TEMA.

Cilj ove teme je da se "razgovara" o onoj vrsti državnog i nacionalnog patriotizma koji se pokazuje na najteži način u najtežim uslovima a plaća se u velikoj meri, ne samo običnim fizičkim i duševnim naporima, već i delovima tela, usled ranjavanja ili čak i životom.

Bez obzira na političko, religijsko ili bilo koje drugo mišljenje o mnogo čemu u životu, u jednoj stvari sam 100 odsto siguran, a ta je da ukoliko Republika Srbija "pozove", odazvao bih se na njen "poziv" i stavio bih svoj život u službu odbrane Republike Srbije. Da, odazvao bih se i branio bi Republiku Srbiju i svojim životom.

Da li biste to učinili i vi forumaši?

Ja bih. Bez razmišljanja, ja bih.

Ти не можеш да браниш Републику Србију, јер она не постоји као Република.

Можеш једино бранити ______ Србију, као деспотију, тиранију, аутаркију и сл., предполитичка друштва.

Можеш бранити једино Србију, без префикса
 
Kolega Bošnjanine dobri, jedino ako me pozovu da krenem na vas u Bazniji.

U svim drugim slučajevima se ne bih odazvao, ili bih se predao mrskom neprijatelju prvom prilikom.

А шта ако нереди ескалирају толико, услед незадовољстава, короне и финансија и дође до слома државе да се војска мора умешати, да ли ћеш прићи Војсци или Полицији?
 
А шта ако нереди ескалирају толико, услед незадовољстава, короне и финансија и дође до слома државе да се војска мора умешати, да ли ћеш прићи Војсци или Полицији?

Vojska, normalno.
 
А шта ако нереди ескалирају толико, услед незадовољстава, короне и финансија и дође до слома државе да се војска мора умешати, да ли ћеш прићи Војсци или Полицији?
Dobro pitanje,slazem se sa kolegom,vojska u svakom slucaju.
 
A ko će mi plati račune?
Državi je lako - ili ti šalje privatne izvršitelje ako ne platiš ili ostaneš invalid ili te proglasi za "izdajnika"
Dalje, zna se koja sorta drži sve u zemlji pa nek brane svoju dedovinu stečenu od prošlog utorka.

Drugim rečima:"ajte vi deco, ionako ste besposleni"

Ne brini, kolega.

Oslobodićemo te imovine, pošto si dobitnik tranzicije, pa nećeš imati računa za plaćanje.

Nećeš biti ni gladan, ni žedan.

Armija će ti sve obezbediti, u dovoljnoj količini, i u pravo vreme.
 

Back
Top