Da poveća natalitet: Francuska vlada šalje pismo svim stanovnicima koji imaju 29 godina

  • Začetnik teme Začetnik teme Zauz
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Хоће ли ово успети?

  • Верујем

  • Не верујем

  • Неутралан сам

  • Неутрална сам

  • Кога брига

  • Не живим тамо

  • Време ће показати то


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Zauz

Legenda
VIP
Poruka
54.275
Francuska vlada planira da pošalje pismo svim građanima starosti 29 godina kao deo plana za povećanje stope nataliteta, saopštilo je Ministarstvo zdravlja te zemlje.

Ova mera je jedna od 16 inicijativa predviđenih planom prevencije neplodnosti, čiji je cilj poboljšanje fertiliteta i smanjenje perinatalnog mortaliteta, preneo je "Le Figaro".

Pismo će sadržati informacije o kontracepciji, seksualnom zdravlju, tehnologijama potpomognute reprodukcije i krioprezervaciji jajnih ćelija i spermatozoida, a biće upućeno i muškarcima i ženama.

Resorno ministarstvo planira i širenje dostupnosti krioprezervacije, sa ciljem povećanja broja centara sa 40 na 70 do 2028. godine, uz razmatranje privatnih kompanija koje bi nudile ovu uslugu bez ugrožavanja principa besplatne donacije.

U okviru plana biće razvijen i registar rođenih, koji će od 2027. godine pratiti perinatalni i majčinski mortalitet, a prvi rezultati kolektivne analize kliničkih slučajeva očekuju se u junu.
Prvi upravljački odbor za implementaciju plana sastaje se ovog četvrtka, a predsedavaće mu stručnjaci iz oblasti reproduktivnog zdravlja.

Ministarstvo ističe da plan uključuje i istraživanja i inovacije u dijagnostici i lečenju neplodnosti, kao i proučavanje endometrioze, PCOS-a i uticaja zagađivača na plodnost.

https://www.021.rs/zivot/magazin/43...-pismo-svim-stanovnicima-koji-imaju-29-godina

Читајте коментаре,како вама ово делује и како би реаговали да млади ви са двадесет девет година живите у Француској а стигне вам такво писмо од надлежних?
 
Ideja sama po sebi nije loša ako se shvati kao informacija ili blagi podsetnik. Problem je što će je većina ljudi doživeti kao pritisak i mešanje države u privatni život. U tom slučaju efekat je kontra, samo se stvara dodatni gnev prema vlastima. Ako stvarno žele veći natalitet, mnogo je pametnije da se bave realnim stvarima: boljim uslovima života, sigurnim poslom, stanovanjem i smanjenjem troškova "imanja dece". Pisma neće rešiti ono što ne nude ekonomija i sistem.
 
Ako stvarno žele veći natalitet, mnogo je pametnije da se bave realnim stvarima: boljim uslovima života, sigurnim poslom, stanovanjem i smanjenjem troškova "imanja dece".



Deca nisu nikakav trošak, bar dok ne napune 14+ godina.
Ja sam više zaradio na njima (mere države + babine) nego što su mi trošak.

Radi se o obavezi.
Naporno je rađati ih i odgajati, jer dok su mali bukvalno ne koštaju ništa ali su zahtevni kao đavo.

Nema novčanih mera koje mogu da povećaju natalitet.
Jednostavno drugačije se živi, ljudi hoće konfor, mir i hedonizam, neće decu.

Mnogo dece se uvek rađa i rađalo u siromaštvu a ne u bogatstvu.
 

Back
Top