Francuska vlada planira da pošalje pismo svim građanima starosti 29 godina kao deo plana za povećanje stope nataliteta, saopštilo je Ministarstvo zdravlja te zemlje.
Ova mera je jedna od 16 inicijativa predviđenih planom prevencije neplodnosti, čiji je cilj poboljšanje fertiliteta i smanjenje perinatalnog mortaliteta, preneo je "Le Figaro".
Pismo će sadržati informacije o kontracepciji, seksualnom zdravlju, tehnologijama potpomognute reprodukcije i krioprezervaciji jajnih ćelija i spermatozoida, a biće upućeno i muškarcima i ženama.
Resorno ministarstvo planira i širenje dostupnosti krioprezervacije, sa ciljem povećanja broja centara sa 40 na 70 do 2028. godine, uz razmatranje privatnih kompanija koje bi nudile ovu uslugu bez ugrožavanja principa besplatne donacije.
U okviru plana biće razvijen i registar rođenih, koji će od 2027. godine pratiti perinatalni i majčinski mortalitet, a prvi rezultati kolektivne analize kliničkih slučajeva očekuju se u junu.
Prvi upravljački odbor za implementaciju plana sastaje se ovog četvrtka, a predsedavaće mu stručnjaci iz oblasti reproduktivnog zdravlja.
Ministarstvo ističe da plan uključuje i istraživanja i inovacije u dijagnostici i lečenju neplodnosti, kao i proučavanje endometrioze, PCOS-a i uticaja zagađivača na plodnost.
https://www.021.rs/zivot/magazin/43...-pismo-svim-stanovnicima-koji-imaju-29-godina
Читајте коментаре,како вама ово делује и како би реаговали да млади ви са двадесет девет година живите у Француској а стигне вам такво писмо од надлежних?
Ova mera je jedna od 16 inicijativa predviđenih planom prevencije neplodnosti, čiji je cilj poboljšanje fertiliteta i smanjenje perinatalnog mortaliteta, preneo je "Le Figaro".
Pismo će sadržati informacije o kontracepciji, seksualnom zdravlju, tehnologijama potpomognute reprodukcije i krioprezervaciji jajnih ćelija i spermatozoida, a biće upućeno i muškarcima i ženama.
Resorno ministarstvo planira i širenje dostupnosti krioprezervacije, sa ciljem povećanja broja centara sa 40 na 70 do 2028. godine, uz razmatranje privatnih kompanija koje bi nudile ovu uslugu bez ugrožavanja principa besplatne donacije.
U okviru plana biće razvijen i registar rođenih, koji će od 2027. godine pratiti perinatalni i majčinski mortalitet, a prvi rezultati kolektivne analize kliničkih slučajeva očekuju se u junu.
Prvi upravljački odbor za implementaciju plana sastaje se ovog četvrtka, a predsedavaće mu stručnjaci iz oblasti reproduktivnog zdravlja.
Ministarstvo ističe da plan uključuje i istraživanja i inovacije u dijagnostici i lečenju neplodnosti, kao i proučavanje endometrioze, PCOS-a i uticaja zagađivača na plodnost.
https://www.021.rs/zivot/magazin/43...-pismo-svim-stanovnicima-koji-imaju-29-godina
Читајте коментаре,како вама ово делује и како би реаговали да млади ви са двадесет девет година живите у Француској а стигне вам такво писмо од надлежних?