Da nismo odbacili litijum, stigli bismo srednje razvijene zemlje Evrope

Ти прво у главу да постанеш способан и још једно 2мил. И ето нама слободе и суверенитета...
Tako je, presposobni i preslobodni u glavu.
Ja sam apolitičan, ne glasam i nisam član nijedne stranke.
Ali me nervira kad neko pljuje po nečemu o čemu nema pojma, samo da bi pljuvao po Srbiji.

Niko od vas nema pojma da li je i šta je to Vučić ukrao, ali je Vučić "lopov".

Srbija je za zadnjih 10 godina (otkako su vaše gazde oterane sa vlasti) izgradila više puteva, pruga i bolnica nego
za zadnjih 40 godina zajedno, ali je Vučić "nesposoban".

Vaše gazde su izmestile pitanje KiM iz UN, postavile ono idiotsko pitanje MSP-u, uništile vojsku i industriju,
postavile granične prelaze ka KiM, ali je Vučić "izdajnik"?

Vučić je odustao od eksploatacije litijuma zbog "protesta ekologa", ali je Vučić "diktator"?

Daj bre, smešni ste više sa tim glupostima.
 
Tako je, presposobni i preslobodni u glavu.
Ja sam apolitičan, ne glasam i nisam član nijedne stranke.
Ali me nervira kad neko pljuje po nečemu o čemu nema pojma, samo da bi pljuvao po Srbiji.

Niko od vas nema pojma da li je i šta je to Vučić ukrao, ali je Vučić "lopov".

Srbija je za zadnjih 10 godina (otkako su vaše gazde oterane sa vlasti) izgradila više puteva, pruga i bolnica nego
za zadnjih 40 godina zajedno, ali je Vučić "nesposoban".

Vaše gazde su izmestile pitanje KiM iz UN, postavile ono idiotsko pitanje MSP-u, uništile vojsku i industriju,
postavile granične prelaze ka KiM, ali je Vučić "izdajnik"?

Vučić je odustao od eksploatacije litijuma zbog "protesta ekologa", ali je Vučić "diktator"?

Daj bre, smešni ste više sa tim glupostima.

Вучић није диктатор.

За диктатора треба да напише озбиљан програм.

Он је лелемуд од 1990-2012 окренуо се програмски за 180°
 
Ajde, malo se prosetaj po Boru i Majdanpeku pa vidi o kakom se napredku radi. Bogata Kina ubire zlatni kajmak nemilice razrajuci i zagadujuci nase vjekovne posjede, rijeke i sume. Za uzvrat mi (budjet) dobijemo neku sicu.
Siću?
Koliko tačno siće, preobavešteni?
Da li znaš koji grad je po proseku plata treći u Srbiji, samo malo iza Novog Sada?
Ne znaš?
E, pa to je Bor, gde su Kinezi robovlasnici, ako je verovati vašim gazdama.

A da li znaš koliko su Kinezi uložili u novo postrojenje za smanjenje zagađivanja vazduha i prečišćavanje otpadnih voda?
Ne znaš?
E, pa to je sića od preko 220 miliona evra, samo u prvoj fazi.
 
Poslednja izmena:
Te izraze zadrži za tvoje društvo ispred zadruge.
Vređanjem samo pokazuješ koliko si primitivan i glup.


Vidim da tvoje bogato znanje o holandskim tehnologijama crpiš iz verodostojnih izvora ispred zadruge.
Da te malo edukujem:
Holandija je druga u svetu po izvozu poljoprivrednih proizvoda.
Prevedeno na čak i tebi razumljiv jezik:
Po tom pitanju je bolja od svih zemalja na svetu, izuzev amerike.
I vi ste sad našli da upoređujete baš Holandiju sa Srbijom?

Ajd malo upoređujte sa Francuskom, Španijom, Nemačkom...
Holandija samo 5,4% bdp ostvaruje od poljoprivrede. I tih 5,4% je ogromno u apsolutnom iznosu jer im je bdp velik.
Pošto si napisao kako je osnov Holanskog bogatstva pljačka od kolonija, napisao sam da se bazira na novim tehnologijama. Dodao bih i uslugama.
Holandiji niti ijednoj normalnoj zemlji ne bi palo na pamet da otvori rudnik litijuma.
To je namenjeno diktatorskim pripi..ama gde se plati diktatoru da pogura prljave tehnologije koje truju narod.
 
Siću?
Koliko tačno siće, preobavešteni?
Da li znaš koji grad je po proseku plata treći u Srbiji, samo malo iza Novog Sada?
Ne znaš?
E, pa to je Bor, gde su Kinezi robovlasnici, ako je verovati vašim gazdama.

A da li znaš koliko su Kinezi uložili u novo postrojenje za smanjenje zagađivanja vazduha i prečišćavanje otpadnih voda?
Ne znaš?
E, pa to je sića od preko 220 miliona evra, samo u prvoj fazi.
Koliki je prosjek platau Boru? EU 400? Jako bajno. 220Mil EU za postrojenja za preciscavanje: SNS propaganda. Cisto sumnjam, ali recimo da jeste. Koji grad ima najveci procenat kancera u Srbiji?
Koliko milijardi EU Kina iznosi iz Srbije za 3% rudne rente. Kave su poslijedice po okolinu?
Zar sposobni Aca ne nadje u celoj Srbiji nikoga da kopa najbogatiju rudu, kao sto se to radilo i do sada. Od koga kupujemo zlato?
 
Koliki je prosjek platau Boru? EU 400? Jako bajno.
750 evrića prosek, lako proverljivo (za pismene, naravno).

220Mil EU za postrojenja za preciscavanje: SNS propaganda. Cisto sumnjam, ali recimo da jeste. Koji grad ima najveci procenat kancera u Srbiji?
Koliko milijardi EU Kina iznosi iz Srbije za 3% rudne rente. Kave su poslijedice po okolinu?
Rudna renta nije 3%, nego 5% od prihoda koje firma ostvari, lažu vas gazde.
Zijin je uložio preko 600 miliona evra u RTB Bor (bez ulaganja u prozvodne pogone za prečišćavanje, to je plus 220 mio)
Zapošljavaju više od 5500 radnika.

Zar sposobni Aca ne nadje u celoj Srbiji nikoga da kopa najbogatiju rudu, kao sto se to radilo i do sada. Od koga kupujemo zlato?
Šta ti misliš, pošalješ desetak seljaka iz okoline sa lopatama i ašovima da kopaju čist bakar i još čistije zlato iz zemlje?
Pa nije RTB Bor prodat Kinezima zato što je poslovao sa dobitkom, nego zato što je država gubila i pare i radna mesta.

A ako nisi znao, amerikanci su prodali železaru Smederevo za 1 (i slovima jedan) dolar državi Srbiji.
I to su kupili Kinezi.
Pa šta su, po vašem, i amerikanci nesposobni?
 
FsO1p1TXwAEQsOP.jpeg
 
Ne vredi objašnjavanje.
Nije Vučić rekao da ćemo da živimo od litijuma, nego da bi uz eksploataciju litijuma išle i fabrike za proizvodnju baterija,
verovatno čak i električnih automobila.
A to što im onaj vlasnik mini hidroelektrane u pokušaju, koji je ceo svoj bedni život prijavljen na birou, prodaje kao činjenice,
mogu samo neobrazovani (da ne upotrebim drugu reč) da progutaju.

Тачно ...Ћута је 'проговорио' када га нису 'укључили' у систем

Систем 'литијумске фрознице' гдетрговина туђим власништвом је најпрофитабинија
 

Back
Top