Da nismo odbacili litijum, stigli bismo srednje razvijene zemlje Evrope

Vrtiš mantru daleko glupljih od tebe, nemoj da se spuštaš na taj nivo.
Odakle vam taj podatak o rudnoj renti?
Ko je od vas video ugovor o eventualnoj eksploataciji litijuma sa Rio Tintom?
Ko je od vas video ozbiljan projekat sa eventualnim uticajem eksploatacije litijuma na životnu sredinu?
Ko je od vas slušao Vučića kad je rekao da se litijum ne bi izvozio, već bi se prerađivao u Srbiji?
Ko je od vas slušao Vučića kad je rekao da bi se posle javne rasprave održao referendum?


Niko?
Čuli ispred zadruge ili od velikog ekologa Ćute, pa sad vrtite ovde?
Ti se preseli u Nedeljice pa tamo živi.
Vidim da si ekspert za trovanje litijumom.
 
Kakve to veze ima sa onim sto ja pricam.
Ti bi dao zemlju stranoj korporaciji da ti iskopava rudu i zagadjuje zivotnu okolinu za rudnu rentu koja ne moze da doprinese ni 500 miliona godisnje, umesto da unapredis i prosiris poljoprivredu koja ti vec donosi 5 milijardi godisnje, a imas kapacitete 3x vece od zemlje koja ima prihode od poljoprivrede od 50 milijardi dolara, sto je citav godisnji GDP Srbije. Sve to danas kad je zdrava hrana pored vode najbitniji i najprofotabilniji resurs/proizvod.
Da li ste vas dvojica vucicevaca normalni ?

Ma kojih 500 miliona.
Rudna renta je 3%.
To znači da treba da iskopaju rudu u vrednosti od milijardu evra da bi država dobila 30 miliona evra.

Država će dobiti 30 miliona, profit će biti isisan kroz razne ćerke firme i ostaće nam deponije da ih saniramo i zagađenje.
 
Lepo ti je objasnio da Holanđani nisu počeli od nule, već sa bogatstvom opljačkanim iz kolonija.
Vučić je počeo sa opljačkanom zemljom, na ivici bankrota.
Tvoja logika nije ni na nivou Afrike.

Ti si čoveče teška copina.
Nemaš pojma ni od čega živi Holandija ni kakvim tehnologijama raspolažu.

Vučić je unakazio ovu zemlju devedesetih, a sada je zadužio za preko 20 milijardi dolara.
 
Vrtiš mantru daleko glupljih od tebe, nemoj da se spuštaš na taj nivo.
Odakle vam taj podatak o rudnoj renti?
Ko je od vas video ugovor o eventualnoj eksploataciji litijuma sa Rio Tintom?
Ko je od vas video ozbiljan projekat sa eventualnim uticajem eksploatacije litijuma na životnu sredinu?
Ko je od vas slušao Vučića kad je rekao da se litijum ne bi izvozio, već bi se prerađivao u Srbiji?
Ko je od vas slušao Vučića kad je rekao da bi se posle javne rasprave održao referendum?


Niko?
Čuli ispred zadruge ili od velikog ekologa Ćute, pa sad vrtite ovde?
Seces tekst koji sam napisao i odgovaras polovicno.
Dovoljno mi je da pogledam rekord Rio Tinta u drugim drzavama i sta je ostalo za njima i to uporedim sa Holandskom poljoprivredom i potencijalu Srbije u istoj privrednoj grani.
Vec sam napisao da Srbija unapredi postojecu privrednu granu ciji kapacitet 3x nadmasuje Holandske i da opet bude upola uspesna kao nizozemci, to ne moze da zaradi sa eksplotacijom litijuma sve da otvori fabriku Tesla automobila.
SNS degenerici nisu bili u stanju da eksplotisu rudnik bakra i zlata, nego su ga dali Kinezima.
Tu pricu mozes da pricas klimoglavcima u stranci jer su placeni da ne misle.
 
Ma kojih 500 miliona.
Rudna renta je 3%.
To znači da treba da iskopaju rudu u vrednosti od milijardu evra da bi država dobila 30 miliona evra.

Država će dobiti 30 miliona, profit će biti isisan kroz razne ćerke firme i ostaće nam deponije da ih saniramo i zagađenje.
Naravno, ja karikiram cifre koje ne mogu ni da sanjaju a pored postojecih kapaciteta su smesne.
Hebote pa ja ne znam ni jednu reku u Srbiji da je cista i bistra; ne racunajuci neke malo vece potoke.
Dovoljno je videti sta divljaci rade od Drine u parku prirode sa deponijom plastike koja pluta.
Onda budale dodju i porede Srbiju koja je cela 1/100 deo pustinje Australijskog kontinenta i nekih drugih drzava za koje je Srbija patuljak.
Imbecili politicari (ne samo SNS, vec i DS) su prodali strancima (“braci”) pola Vojvodine; sad bi i ostatak da raskopaju i zatruju.
 
Ti si čoveče teška copina.
Te izraze zadrži za tvoje društvo ispred zadruge.
Vređanjem samo pokazuješ koliko si primitivan i glup.

Nemaš pojma ni od čega živi Holandija ni kakvim tehnologijama raspolažu.
Vidim da tvoje bogato znanje o holandskim tehnologijama crpiš iz verodostojnih izvora ispred zadruge.
Da te malo edukujem:
Holandija je druga u svetu po izvozu poljoprivrednih proizvoda.
Prevedeno na čak i tebi razumljiv jezik:
Po tom pitanju je bolja od svih zemalja na svetu, izuzev amerike.
I vi ste sad našli da upoređujete baš Holandiju sa Srbijom?

Ajd malo upoređujte sa Francuskom, Španijom, Nemačkom...
 
Te izraze zadrži za tvoje društvo ispred zadruge.
Vređanjem samo pokazuješ koliko si primitivan i glup.


Vidim da tvoje bogato znanje o holandskim tehnologijama crpiš iz verodostojnih izvora ispred zadruge.
Da te malo edukujem:
Holandija je druga u svetu po izvozu poljoprivrednih proizvoda.
Prevedeno na čak i tebi razumljiv jezik:
Po tom pitanju je bolja od svih zemalja na svetu, izuzev amerike.
I vi ste sad našli da upoređujete baš Holandiju sa Srbijom?

Ajd malo upoređujte sa Francuskom, Španijom, Nemačkom...
Holandija se uzima kao primer jer je velesila u izvozu poljoprivrednih proizvoda pored svog hendikepa i manjka kapaciteta, tj. povrsine obradive zemlje.
Drzave koje si naveo su teritorijalno vece od Srbije 7-10x; pa nije ni cudo da imaju mnogostruko vecu proizvodnju.
Ne znam ni sto ih navodis kao primer; ne mislis valjda da im je Srbija i blizu.
Ne moram da poredim Useina Bolta sa tobom, ali ako je covek sa jednom nogom 3x brzi od tebe, onda ti nisi normalan.
Jel treba da ti se crta ?
 
Seces tekst koji sam napisao i odgovaras polovicno.
Dovoljno mi je da pogledam rekord Rio Tinta u drugim drzavama i sta je ostalo za njima i to uporedim sa Holandskom poljoprivredom i potencijalu Srbije u istoj privrednoj grani.
Vec sam napisao da Srbija unapredi postojecu privrednu granu ciji kapacitet 3x nadmasuje Holandske i da opet bude upola uspesna kao nizozemci, to ne moze da zaradi sa eksplotacijom litijuma sve da otvori fabriku Tesla automobila.
SNS degenerici nisu bili u stanju da eksplotisu rudnik bakra i zlata, nego su ga dali Kinezima.
Tu pricu mozes da pricas klimoglavcima u stranci jer su placeni da ne misle.

Пуна им СНС уста прогресивизма.

Неваспитани ништаци
 
Nije glup, ali tvoja argumentacija jeste.
Koliko su vaše gazde izgradile autoputeva?
Koliko kilometara železnice?
Koliko bolnica?
Koliko fabrika?
Nula? Pa bravo dečko...

Koliko su fabrika vaše gazde zatvorile?
Koliko državne imovine rasprodali budzašto?
Koliko su para nakrali?
Koliko tenkova su istopili?
Koliko najboljeg kadra naše vojske su otpustili?
Nije vam gazda objasnio? Pa bravo dečko...
Ja nemam gazdu
Sama radim i zaradjujem za sebe .A super sto otvaraju fabrike gde nas narod radi za minimalac.
A te puteve što rade,rade za strance da lakše voze i izvoze naše rudno bogastvo
 
Ja nemam gazdu
Sama radim i zaradjujem za sebe .A super sto otvaraju fabrike gde nas narod radi za minimalac.
A te puteve što rade,rade za strance da lakše voze i izvoze naše rudno bogastvo

И да лакше увозе...салату, пасуљ, парадајз...

Увознички лоби воли аутопутеве
 
Hajde prvo prouči materiju, pa onda ovde brani lopovčine iz SNS.

Zakon o rudarstvu je promenjen 2016 godine.
Po izmenjenom zakonu, dozvola za eksploataciju je samo formalnost koja se dobija po automatizmu nakon dozvole za istraživanje.
Šta misliš ko je izglasao taj zakon?

Uostalom, sam Vučić je pominjao da u slučaju ne otvaranja rudnika treba Rio Tintu vratiti milijardu evra.
Kojih to milijardu evra?
sto je zvalonja uzeo.
 
Smislimo tehnologiju koja nece da utice na prirodnu sredinu i okruzenje, vadimo litijum pravimo litijumska maziva, budemo najveci proizvodjac u Evropi i svaki gradjanin da ima deonice od toga, ne trebaju nam australijski kolonasi niti bilo ko.

И аутопутеви у деонице

И метро

И стране инвеститорске фабрике, на држ.земљишту...

Србија Србима и грађанима!!!
 

Back
Top