Da mozete da birate, u kojem bi se vremenu periodu rodili?

Ili ce izgledati ovako ili nece ni izgledati.

Baš tako i ja osećam. Ili totalna propast, ovako kako oziman kaže (što je s obzirom na trenutno stanje lakše zamisliti) ili neki radikalni preokret, do tehnološke i eko utopije.

U onom gde nema ljudi

U Černobilju nema ljudi, pa ne deluje nešto utopijski. Kako tako kliše i lenjo razmišljate, nije mi jasno.
 
Baš tako i ja osećam. Ili totalna propast, ovako kako oziman kaže (što je s obzirom na trenutno stanje lakše zamisliti) ili neki radikalni preokret, do tehnološke i eko utopije.

Moжда ће та технолошка земља Дембелија и настати овде на Земљи, али за "елиту", сигурно не за нас сужње који ћемо бити, као вишак, уклоњени .

Међутим, и у тој њиховој утопији, када је једном успоставе, та врла "елита" неби дуго уживала већ би се врло брзо суочила са овим о чему је писао Шопенхауер:

Претпоставимо да је људска раса премештена у Утопију где би све аутоматски расло из земље а печени голубови летели около;,где би свако истог трена нашао своју драгу и не би имао потешкоћа да је задржи; онда би људи умирали од досаде или обесили сами себе, или би се борили, давили и убијали једни друге и тако себи изазвали више патње него што су им сада намењене по природи. Тако да за овакву расу, ниједна другачија егзистенција није погодна.

Парегра и палипомена
 
Ne, moguća utopija (a ne nemoguća infantilna karikatura iste) o kojoj ja govorim podrazumeva i zahteva pad elite - kapitalističke klase, iliti 1%.

Ako razmotriš utopijske spekulacije o budućnosti, bilo naučne, bilo književne, sve se zanivaju na radikalnoj izmeni kapitalizma, jer isti postaje neodrživ, ne samo ekološki (iako je to najurgentnije, s obzirom na resurse), već i etički (veliki disparitet između klasa, gde neko umire jer nema zdravstveno osiguranje, a neko prima 10. transplant srca po redu).

U suprotnom, približno 2050. je predviđena za kraj ovakvog sveta.
 
Bilo kad, pod uslovom da budem bezobrazno bogat :D

Život u prošlosti je imao svojih prednosti u vidu manje buke i stresa.

Tako da bi mi prijalo da budem neki engleski lord iz 18-19. veka ili tako nešto. Danju bih jahao konje dok sluge rade na mom imanju. Onda malo skoknem do Parlamenta da održim neko predavanje... I tako celog života :D

Uf milina, onda dodjes kuci, popijes caj, cinicno prokomentarises politicku situaciju sa sve izvestacenim aristokratskim akcentom, procitas neku knjigu pored kamina i lwgnes da spavas.
 
Baš tako i ja osećam. Ili totalna propast, ovako kako oziman kaže (što je s obzirom na trenutno stanje lakše zamisliti) ili neki radikalni preokret, do tehnološke i eko utopije.



U Černobilju nema ljudi, pa ne deluje nešto utopijski. Kako tako kliše i lenjo razmišljate, nije mi jasno.
oko ljudi danasnjice ne treda trositi vreme i reci a ni ranije u vreme ratova
 

Back
Top