Quantcast

Da li živimo?

Grindelwald

Iskusan
Moderator
Poruka
5.228
Došlo je vreme informacionih tehnologija, brzog života, trenutne komunikacije putem društvenih mreža, poziva. Sve je nadohvat ruke, sva znanja ovog sveta kroz jedan monitor. Zapitajmo se, koliko živimo svoj život. Da li vidimo lepote oko nas ili smo postali zombiji, otupeli sa smanjenom empatijom?

Uživamo li punim plućima u svemu što činimo ili smo postali robotizovani? Zar više ne vidimo lepotu sitnih stvari?

Milooos

Zainteresovan član
Poruka
160
Zavisi kako shvatas, ... sta podrazumevas pod zivot ili "zivot" ... nekom dosta parce hleba sa dzemom i osmeh da bude srecan, neko ima milijarde i hoce da se ubije jer je nesrecan zbog ... ni sam ne zna zbog cega je nesrecan ...

Grindelwald

Iskusan
Moderator
Poruka
5.228
Zavisi kako shvatas, ... sta podrazumevas pod zivot ili "zivot" ... nekom dosta parce hleba sa dzemom i osmeh da bude srecan, neko ima milijarde i hoce da se ubije jer je nesrecan zbog ... ni sam ne zna zbog cega je nesrecan ...
Život sam po sebi. Naš unutrašnji osećaj radosti i želje da istražujemo. Nekako smo postali mrtvi iznutra. Materijalisti.

Izadji9321

Zainteresovan član
Poruka
140
Ja mislim da je to zbog ogromne mogucnosti izbora. Od TV gde imas preko 500 kanala, do drustvenih mreza gde ne stignes sve da vidis. Ne mozes da pronadjes svoj mir u nemiru oko nas. Od toliko stvari ne mozes se vise zadovoljiti jednostavnim

georgejune

Starosedelac
Poruka
159.576
Došlo je vreme informacionih tehnologija, brzog života, trenutne komunikacije putem društvenih mreža, poziva. Sve je nadohvat ruke, sva znanja ovog sveta kroz jedan monitor. Zapitajmo se, koliko živimo svoj život. Da li vidimo lepote oko nas ili smo postali zombiji, otupeli sa smanjenom empatijom?

Uživamo li punim plućima u svemu što činimo ili smo postali robotizovani? Zar više ne vidimo lepotu sitnih stvari?
to nije zivot

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.596

pa def smo manje socijalno aktivni, sto u vreme kovid i nije tako lose xD

pesho

Poznat
Poruka
8.891
najpogubnije ti je porediti ovaj ovo onaj ono zivi svoje i preokupiraj se sopstvom

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.