Da li živimo u Matriksu?

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.035
Osnovni nedostatak ove teorije mi je samo pitanje da li zivimo u matriksu.
Zar ne bi onaj ko je "programirao"sve ovo,programirao i da se nikad to ne zapitamo?
Jer ako se zapitamo i krenemo da istrazujemo,onda vise ne moze upravljati nama.😀
Doduse,mozda se jednom i roboti "otrgnu"kontroli?
Ljudi nisu roboti, mada su na dobrom putu da se u to pretvore.
Ne svi naravno, nego oni koje mrzi da se zapitaju.

Programa ima raznih. Počelo je od programa gradovi, vladari, vojska,
država, granice robovi, demokratija, monarhija, judaizam, budizam,
hrišćanstvo, islam, komunizam, pa onda su tu sistemi, obrazovni,
zdravstveni, pravni i tako dalje.

4thman

Poznat
Poruka
8.105
A što se tiče teme. Ne.

Iako nije da nije. Univerzum, multiverzum, soloverzum, antiverzum, verzijaverzuma, zververzum...

Geopolitika je ta tegla. I u ovom stadijumu civilizacija teži globalizaciji. A opet, svaki majmunčić ima svoju teglu...
Ispiranje mozga i mentalno razgibavanje je slagalica na nivou kultura i domena vrednosti, kako životnih tako i onih apstraktnijih koje pre ili kasnije od fantastike postanu zbilja.

A taj jedan majmunoliki čovečuljak, pa makar i žena, ima svoj kliker koji naginje kategorizacijama svoje vrste, od inteligencije pa do toga da li vozi ili ga voze...

Jezik i misao se igra sa nama, zmijski karakter prve žene/majke misli i poslednje osobe do sada, da li smo sa drveta pali(kao jabuka i fizika) ili smo konzervirani u tegli? Zar je važno? Odgovor nam nije dostupan...
To je ta nedokučivost Boga...i tu igra glavnu ulogu koliko si ubeđen u ono što (ne)veruješ...

Matriksa vam:
A definitivno smo baterije... ;) teleautomati po Tesli, jer je i on verovao da smo više od onoga što je samo fizičko, a ono što nije fizičko kakvo je? :) možda nas i ubede...
Imamo kolektivnu i individualnu svest...

Tražimo ideje i vadimo žuč drugima tim istim promenama ideje...sve dok nas beda ne potera ka drugim pobedama, ali sve je to transformacija i kakva takva evolucija...

Poslednja izmena:

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.736
Osnovni nedostatak ove teorije mi je samo pitanje da li zivimo u matriksu.
Zar ne bi onaj ko je "programirao"sve ovo,programirao i da se nikad to ne zapitamo?
Jer ako se zapitamo i krenemo da istrazujemo,onda vise ne moze upravljati nama.😀
Doduse,mozda se jednom i roboti "otrgnu"kontroli?
Samo mali broj ljudi ciji mozak radi na stepenicu više zapažaju odredjena ponavljanja u programu ili petlju

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.035
Samo mali broj ljudi ciji mozak radi na stepenicu više zapažaju odredjena ponavljanja u programu ili petlju
Jel možeš u tim ponavljanjima da uočiš koje tvoje uverenje
ih stvara?
A onda možeš da promeniš uverenje i to se više neće ponavljati.
Nema više petlje.

Kolariću, Paniću,

pletemo se samiću.

Sami sebe zaplićemo,

sami sebe otplićemo!

:lol:

Narodna pesma. Čudan neki narod bio, koji je ovakvu pesmicu
znao da ispeva. A mi se sada obrazovani, napredni i savremeni
zapleli ko pilići u kučinu.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.102
Nema nikakvog programa, bar niko nije dokazao. Program znaci da ima i programer, ko je programirao tog programera?
Naivno misljenje da je sve kompjuter, potice iz materijalizma, i to je debelo netacno. Pre svega zato sto
d bi bio programer, ne mozes biti kompjuter niti da razmisljas u okviru programa. Dakle da bi programirao
sam ne mozes biti program.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
285.736
Nema nikakvog programa, bar niko nije dokazao. Program znaci da ima i programer, ko je programirao tog programera?
Naivno misljenje da je sve kompjuter, potice iz materijalizma, i to je debelo netacno. Pre svega zato sto
d bi bio programer, ne mozes biti kompjuter niti da razmisljas u okviru programa. Dakle da bi programirao
sam ne mozes biti program.
to što nije dokazano ne znaci da nije moguce i da treba vreme da se ljudsdka svest popne na visi nivo

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.102
to što nije dokazano ne znaci da nije moguce i da treba vreme da se ljudsdka svest popne na visi nivo
Nema viseg nivoa od ovoga u smislu kreativnosti, jer nismo kompjuteri, ne onakvi kakve materijalisti zamisljaju.
Kompjuter je nesposoban za kreativnost, jer kreativnost se ne moze uprogramirati.
No isto je pogresno misliti sa mi koristimo samo 10% mozga, mi uvek koristimo mozak maks,
razlika je u tome da mozak moze da prosiri kapacitet, onda kada razmisljamo i resavamo
probleme, slicno kao kada idemo u teretanu da povecamo misice...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.