Da li zene zloupotrebljavaju

А да можда прво разјаснимо смисао теме, а? :lol:
Ево ја кажем да жене не размишљају као мушкарци... и прије него стигнем објаснити да размишљају другачије (што некад значи и боље) ти скочиш ко опарена да ми ископаш мушкошовинистичкосвињске мизогине очи. Мислим да је тема управо о овоме. ;)

Али би мизогинија била ако кажемо да ВИ жене брбљате? :rotf:
Znala sam da će neko da se uhvati za svaku reč ne shvatajući suštinu. Navela sam neke banalne primere, ne udubljujući se u analiziranje, postavljanje definicija i postavljanje linkova naučnih disertacija o tome i opet ne valja :roll:

То да појам мизогиније форсирају феминисткиње није мишљење него чињеница.
Успут, мизогинија је мржња према женама само зато што су жене, али како се имаче појмовник драстично мијења у овој ери напредних цивилизацијских тековина, и мизогинијом се назива све и свашта...
Ne naziva se sve i svašta, već svaka predrasuda o ženama je takođe jedan vid mizoginije, a ja nigde više predrasuda o ženama ne pročitah nego ovde i na ostalim društvenim mrežama. Prikrivanje takvog mišljenja u realu je izgleda lako, al net trpi sve pa se lagano prosipaju najgore uvrede ženama, iz bezbedno udaljenih foteljica, samo ekran i mizoginije koje isplivaju...

Znala sam da će neko da se uhvati za svaku reč ne shvatajući suštinu. Navela sam neke banalne primere, ne udubljujući se u analiziranje, postavljanje definicija i postavljanje linkova naučnih disertacija o tome i opet ne valja :roll:
Очекујеш да се напецам и закључим да си, типично женски, наводила баналне примјере не удубљујући се? Јок! Напротив, примјећујем да си знала да ће се неко ухватити за сваку ријеч не схватајући суштину јер мислиш да су мушкарци површни и глупи! Мизандрија!!! :lol:

Poslednja izmena:
Очекујеш да се напецам и закључим да си, типично женски, наводила баналне примјере не удубљујући се? Јок! Напротив, примјећујем да си знала да ће се неко ухватити за сваку ријеч не схватајући суштину јер мислиш да су мушкарци површни и глупи? Мизандрија!!! :lol:
Aha, baš sam se toliko udubila i smislila takitiku, sad će da mi daju platu za to :P

Ne naziva se sve i svašta, već svaka predrasuda o ženama je takođe jedan vid mizoginije, a ja nigde više predrasuda o ženama ne pročitah nego ovde i na ostalim društvenim mrežama. Prikrivanje takvog mišljenja u realu je izgleda lako, al net trpi sve pa se lagano prosipaju najgore uvrede ženama, iz bezbedno udaljenih foteljica, samo ekran i mizoginije koje isplivaju...
Мрзи ме да чачкам по нету, али ваљало би провјерити да ли се мизогинија налази на званичном попису поремећаја. Зна ли то неко? Има шифра за мизогинију?

Aha, baš sam se toliko udubila i smislila takitiku, sad će da mi daju platu za to :P
Коначно да се дотакнемо и теме тј. оних које се у јавности баве мизогинијом за плату. Шта се ти аматерски петљаш без хонорара? Препусти ту ствар професионалкама, ионако су плаћене за то. :lol:

Ево замишљам да те неко малтретира на улици и ти се обраћаш свом вољеном:
– Што само стојиш ту кад видиш како ме малтретирају! Пиздо!
– Али мацо, па нећу се ваљда тући? Мени је агресија страшна. :mrgreen:
Tuču sa siledžijama na ulici mu ,svakako, ne bih predložila.Iz prostog razloga, jer im je to i cilj.Nikada nisu goloruki i , po pravilu, ne idu jedan na jedan.

E sad, da me napadne medved..to je druga priča.. :mrgreen:

Tuču sa siledžijama na ulici mu ,svakako, ne bih predložila.Iz prostog razloga, jer im je to i cilj.Nikada nisu goloruki i , po pravilu, ne idu jedan na jedan.
Предложила би му да стоји и гледа како те малтретирају? Добро, можда ти имаш црни појас, али шта ћемо с онима које имају само црне најлонке? :mrgreen:

E sad, da me napadne medved..to je druga priča.. :mrgreen:
Е за то си већ сама крива. Што чачкаш мечку? :lol:

Предложила би му да стоји и гледа како те малтретирају?
Ne, predložila bih mu da skokne po kokice i sokić. :kez:

Nego, postoje situacije (a to sam i napisala na ovoj temi), gde je samoodbrana neophodna.Ako te neko fizički napada, braniš se.
Ako ti neko dobacuje (jer je pod dejstvom alkohola,narkotika ili je prosto nenormalan),zaobiđeš ga.Ne tučeš se za svaku uvredu, jer cilj te uvrede i jeste da se izazove tuča.Neko voli da se bije, ne kažem, većina ipak ne.

Nisam ja mečku htela da diram...samo sam želela da pomazim mečiće.Ko bi rekao da se tako dobro kamuflirala u žbun.:mrgreen:

Ja ne smem uzivo, da ne dobijem batine od zena . . .

Ne, predložila bih mu da skokne po kokice i sokić. :kez:

Nego, postoje situacije (a to sam i napisala na ovoj temi), gde je samoodbrana neophodna.Ako te neko fizički napada, braniš se.
Ako ti neko dobacuje (jer je pod dejstvom alkohola,narkotika ili je prosto nenormalan),zaobiđeš ga.Ne tučeš se za svaku uvredu, jer cilj te uvrede i jeste da se izazove tuča.Neko voli da se bije, ne kažem, većina ipak ne.
Гледао сам веома спретне и брзомислеће жене/дјевојка које се мудро „ваде” из таквих непријатних ситуација на задивљујуће елегантан начин. Такође, гледао сам и оне које буквално започињу кавгу, направе срање, а онда очекују да то рјешава присутни мужјак. Има ги разни.

Nisam ja mečku htela da diram...samo sam želela da pomazim mečiće.Ko bi rekao da se tako dobro kamuflirala u žbun.:mrgreen:
Многи белај је започео тако што је мушкарац само хтио да помази мацу... :lol:

Такође, гледао сам и оне које буквално започињу кавгу, направе срање, а онда очекују да то рјешава присутни мужјак. Има ги разни.
Ovo je, na žalost, tačno.Ja se, lično, nikada nisam našla u takvoj situaciji, ali ne bih volela da moj čovek ostane bez zuba i slomljene vilice , jer je neki siledžija nervozan(nestalo mu cigareta, izgubio utakmicu omiljeni fudbalski tim).

Многи белај је започео тако што је мушкарац само хтио да помази мацу... :lol:
Kakve sad ovo ima veze sa mečkom iz "Povratnika" :fdlan:

Такође, гледао сам и оне које буквално започињу кавгу, направе срање, а онда очекују да то рјешава присутни мужјак.

А пази сад ово: девојка се обрати непознатом човеку на журци као кмету, човек јој каже да припази мало на речник, она се окрене ка свом дечку и затражи му да је заштити, дечко се умеша, човек га одалами, присутни их раздвоје, дечко инсистира да изађу испред зграде на ферку, девојка му запрети да ће га оставити ако се буде тукао, дечко се усере и одустане.

А пази сад ово: девојка се обрати непознатом човеку на журци као кмету, човек јој каже да припази мало на речник, она се окрене ка свом дечку и затражи му да је заштити, дечко се умеша, човек га одалами, присутни их раздвоје, дечко инсистира да изађу испред зграде на ферку, девојка му запрети да ће га оставити ако се буде тукао, дечко се усере и одустане.

Kakav je to haos od situacije. Prvo, zasto se ona obraca coveku kao kmetu. Drugo, zasto je prisutni muzjak krenuo da je brani -- i kako je to uopste zamisljao. Trece, zasto ga je pomenuti covek odalamio, sta je on to uradio? I cetvrto, kakve su to pretnje raskidom.

Back