Da li zene zloupotrebljavaju

Možda da prvo razjasnimo pojam mizoginije pa da onda pričamo dalje ;)
Prost primer : ako kaže neko, žene ne umeju da razmišljaju kao muškarci, imaju plitko razmišljanje, uopštavajući i generalizujući, naravno da će takva izjava biti mizogina. Zašto? Pa samom tom izjavom, pokazuje se mišljenje o svim ženama kao intelektualno inferiornim bićima.
Mizoginija nije ako kažemo, mi žene brbljamo, jer to jesu neke karakteristike i osobenosti. U svakom slučaju, sam sklop izjave ukazuje na mizoginju, što neki očito ne razumeju.

Poslednja izmena:
Pojam mizoginije i svaku kritiku koja im se ne svidi ili svaki zahtev, zelju muskarca koja im se ne svidi podvode pod mizoginiju?

Шалио сам се...

--

Ово је стварно озбиљна тема, која је настала не у модерном већ у постмодерном цивилном друштву!

Možda da prvo razjasnimo pojma mizoginije pa da onda pričamo dalje ;)
Prost primer : ako kaže neko, žene ne umeju da razmišljaju kao muškarci, imaju plitko razmišljanje, uopštavajući i generalizujući, naravno da će takva izjava biti mizogina. Zašto? Pa samom tom izjavom, pokazuje se mišljenje o svim ženama kao intelektualno inferiornim bićima.
Mizoginija nije ako kažemo, mi žene brbljamo, jer to jesu neke karakteristike i osobenosti. U svakom slučaju, sam sklop izjave ukazuje na mizoginju, što neki očito ne razumeju.
a jel mizoginija kao kazem
zeno, idi spremi gibanicu? :kez:

Možda da prvo razjasnimo pojma mizoginije pa da onda pričamo dalje ;)

мјок, има више врста интелигенција ... сваки пол има своју карактеристичну склоност ка некој врсти интелигенције.

Свака физиологија има своју интелигенцију

мјок, има више врста интелигенција ... сваки пол има своју карактеристичну склоност ка некој врсти интелигенције.

Свака физиологија има своју интелигенцију
Naravno, zato i jeste mizoginija reći da žene nisu uopšte inteligentne kao muškarci.

Шалио сам се...

--

Ово је стварно озбиљна тема, која је настала не у модерном већ у постмодерном цивилном друштву!

Јесте, сад кад си видео да ти дошла Лагерта на тему, а ти увек осетиш еротско узбуђење кад видиш њена писанија, и сад као..."шалео сам се", да би испао фин чкоде.

Мислим да ћеш боље да прођеш ако јој напишеш "м'рш у кухињу!!!"

a jel mizoginija kao kazem
zeno, idi spremi gibanicu? :kez:

Јесте !!!

Али пази сад: Ако она каже, торњај се на пијацу и купи коре, јаја и сир, па се извлачи на твоје: "спремај гибаницу" преко мизогиније, онда је таква жена узнапредовала у мизантропа!!!...

:kafa: ... шта вас још интересује ... :mrgreen:

Јесте, сад кад си видео да ти дошла Лагерта на тему, а ти увек осетиш еротско узбуђење кад видиш њена писанија, и сад као..."шалео сам се", да би испао фин чкоде.

Мислим да ћеш боље да прођеш ако јој напишеш "м'рш у кухињу!!!"

Али нисам још био на пијаци... :kafa:

Јесте !!!

Али пази сад: Ако она каже, торњај се на пијацу и купи коре, јаја и сир, па се извлачи на твоје: "спремај гибаницу" преко мизогиније, онда је таква жена узнапредовала у мизантропа!!!...

:kafa: ... шта вас још интересује ... :mrgreen:
E domaćine iz postmodernog civilnog društva. Ako nije pokupila sveža jaja
iz kokošinjca, napravila sir i razvukla časkom kore od mlevene pšenice koju
si ti posejao, onda možeš i po burek da trkneš, a ne ženu da maltretiraš.

Али постмодерне женице цивилно-кретенског друштвањца воле да се извлаче на мизогинију када се критикује слаб и размажен карактер ...
Odličan primer, slab i razmažen karakter, definicija žene, mizogina izjava posebno ako je generalizacija .

Back