Da li želite da živite večno?

To su pretpostavke sve dok nema stihova. Daj stih ili stihove pa ćemo videti. Veruješ li ti više tvojoj pretpostavci ili Bibliji?
Ti ne vidis citate koje sam pisala?
To nije pretpostavka.
Nemam sad vremena da ti pepisujem ovde Bibliju.
zato se Biblija izucava da bi se znala.
Ko zna Bibliju ne pita te osnovne stvari.
Otvoris postanje vidis kako je Covek stvoren kolko je ziveo itd.
nadjes sve o otkupnoj zrtvi isusa Hrista pa to izucis.
I to je to.
To je posebna tema Isusova Otkupna zrtva i kompleksna je.
Kada imam vremena mogu opsirnije o tome napisati.
Ali bi iz Biblije trebao znati da je drugaciji zakon za savrsena bica
nego za nesavrsena.
 
Naravno dok Ari traži stihove koji eksplicitno ili implicitno govore ovo što tvrdi evo mi da pogledamo par stihova u Rimljanima 5 koje naša Ari navede. Da vidimo kojom smrti je umro Adam i koja vrsta greha mu je pripisana a koja nama..da li tu ima razlike. E onda ćemo prema tome zaključiti da li se mi razlikujemo nešto od Adama.

"Nego carova smrt od Adama tja do Mojsija i nad onima koji nisu sagrešili prestupivši kao Adam, koji je prilika onoga koji trebaše doći", Rimljanima 5,14

Ovde apostol Pavle govori o "smrti" koja caruje do Mojsija i nad svima koji nisu sagrešili kao Adam. Koja je ovo smrt..sada da pitam? Je li ovo opis druge smrti ili prve? Ovo je opis prve smrti jasno je jer piše da ona caruje nad svima. Poštio caruje nad svima jasno je da nije druga. E sad vidimo onaj deo koji kaže "carova smrt" od ...od koga..od Adama do Mojsija itd....Ovo sam doista morao naglasiti. Šta to znači? Znači da i Adam potpada pod vlast..pod vlast koje smrti? Prve ili druge? Pa prve..da pod vlast prve je i Adam jer govori o "toj smrti" koja caruje i odnosi se na "sve" uključujući i Adama. Kako ovde Adam nije izuzet??? Kkao ovde nije naglašeno da se Adam ne nalazi pod dejstvom ove smrti nego je pod drugom? Ne, smrt koja caruje nad svima tj. prva je "od Adama" a ne "nakon Adama". Da li uviđamo ono što je tako očito?

Ako dakle smo svi izjednačeni po vrsti smrti sa Adamom, a lepo piše da ej ona "od Adama" pa na sve ostale..onda mi i Adam prolazimo kroz prvu smrt..što je logično a pre svega i iznad svega to je nauka Pisma, najočitije. Nema nesaglasnosti.

Sada da zaključimo...ako svi imamo istu smrt onda ili i Adam potpada pod prvu a samim tim ne pod drugu i iz toga proizilazi da i na njega se primenjuju zasluge Hristove krvi(jer one pokrivaju prvu smrt) ili ako je Adam pod drugom smrti nda smo i mi svi pod drugom smrti bez nade u spasenje. Šta mislite..

Ovo je samo jedan stih a nevešću i druge iz iste poslenice i glave..u kontekstu vrste greha..je li naš i Adamov greh drugačiji ili isti.

Voleo bih da mi Ari i ovo pojasni ili odgovori..je li smrt iz Rimljanima 5,14 ista za Adama i ostatak čovečanstva ili različita ali na osnovu ovog stiha? Pa izvolite.
 
Poslednja izmena:
Ok napisacu opsirnije kada imam vremena
kao odgovor na to iznad
Nego jel shvatas razliku izmedju toga sto je Adam Bio savrsen pa dobio smrt
a ljudi nesavrseni pa dobijaju smrt.
ON SAVRSEN
LJUDI NESAVRSENI.
takodje nigde ne pise da je Isus umro za savrsenog coveka nego za nesavrseno covecnastvo.
 
Ok napisacu opsirnije kada imam vremena


Čekam nema žurbe. Kad stigneš.
Nego jel shvatas razliku izmedju toga sto je Adam Bio savrsen pa dobio smrt
a ljudi nesavrseni pa dobijaju smrt.
ON SAVRSEN
LJUDI NESAVRSENI.

Ja bih mogao uzeti u razmatranje ovu tvrdnju kada bih imao konkretan stih koji bi mi to bar indirektno sugerisao. Vrlo rado bih tada to razmatrao. Ovako možemo samo na nivo pretpostavki izvoditi zaključak je li zakon isti za savršene i nesavršene itd...Zaista samo Pismo mi je tu relevantno.
 
Naravno dok Ari traži stihove koji eksplicitno ili implicitno govore ovo što tvrdi evo mi da pogledamo par stihova u Rimljanima 5 koje naša Ari navede. Da vidimo kojom smrti je umro Adam i koja vrsta greha mu je pripisana a koja nama..da li tu ima razlike. E onda ćemo prema tome zaključiti da li se mi razlikujemo nešto od Adama.

"Nego carova smrt od Adama tja do Mojsija i nad onima koji nisu sagrešili prestupivši kao Adam, koji je prilika onoga koji trebaše doći", Rimljanima 5,14

Ovde apostol Pavle govori o "smrti" koja caruje do Mojsija i nad svima koji nisu sagrešili kao Adam. Koja je ovo smrt..sada da pitam? Je li ovo opis druge smrti ili prve? Ovo je opis prve smrti jasno je jer piše da ona caruje nad svima. Poštio caruje nad svima jasno je da nije druga. E sad vidimo onaj deo koji kaže "carova smrt" od ...od koga..od Adama do Mojsija itd....Ovo sam doista morao naglasiti. Šta to znači? Znači da i Adam potpada pod vlast..pod vlast koje smrti? Prve ili druge? Pa prve..da pod vlast prve je i Adam jer govori o "toj smrti" koja caruje i odnosi se na "sve" uključujući i Adama. Kako ovde Adam nije izuzet??? Kkao ovde nije naglašeno da se Adam ne nalazi pod dejstvom ove smrti nego je pod drugom? Ne, smrt koja caruje nad svima tj. prva je "od Adama" a ne "nakon Adama". Da li uviđamo ono što je tako očito?

Ako dakle smo svi izjednačeni po vrsti smrti sa Adamom, a lepo piše da ej ona "od Adama" pa na sve ostale..onda mi i Adam prolazimo kroz prvu smrt..što je logično a pre svega i iznad svega to je nauka Pisma, najočitije. Nema nesaglasnosti.

Sada da zaključimo...ako svi imamo istu smrt onda ili i Adam potpada pod prvu a samim tim ne pod drugu i iz toga proizilazi da i na njega se primenjuju zasluge Hristove krvi(jer one pokrivaju prvu smrt) ili ako je Adam pod drugom smrti nda smo i mi svi pod drugom smrti bez nade u spasenje. Šta mislite..

Ovo je samo jedan stih a nevešću i druge iz iste poslenice i glave..u kontekstu vrste greha..je li naš i Adamov greh drugačiji ili isti.

Voleo bih da mi Ari i ovo pojasni ili odgovori..je li smrt iz Rimljanima 5,14 ista za Adama i ostatak čovečanstva ili različita ali na osnovu ovog stiha? Pa izvolite.
Adamu je dat zakon
po kojem ako zgresi - DOBICE KAZNU SMRT.

Kod nas nema toga, Mi smo po rodjenju nesavrseni - gresni, to znaci podlozni bolesti starenju i smrti.
Rimljanima 5:12...

''Zato, kao što kroz jednog čoveka dođe na svet greh, i kroz greh smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi sagrešiše.''

To je taj nasledjeni greh - nesavrsenost





I samo preko Zrtve Isusa Hrista Mozemo dobiti spasenje - VECNI ZIVOT

DOK ADAM JE PO RODJENJU MOGAO DA ZIVI VECNO i za neposlusnost je dobio KAZNU - SMRT.

dakle to je ta razlika koju ti ne uzimas u obzir.
Ti izjednacavas Adama i nas sto je nemoguce.
ADAM STVOREN SAVRSEN - MI PO RODJENJU NESAVRSENI

ja parafraziram Bibliju znas te stihove.
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno, zasto ti ne shvatas, da je Adam posle konzumiranja ploda postao smrtan, bio je isti kao sto smo mi danas. Svako stvorenje moze da se vrati sa zlog puta i da se pokaje. To vazi za sve ljude(takodje i Adama i Evu) i andjele.
Pa eto to ti nije jasno a ne da pisemo romane.
Sta nije jasno.
Adam BIO JE SAVRSEN - kazna za greh je smrt
NIJE BIO ISTI KAO MI.
MI NISMO NIKADA BILI SAVRSENI.
Mi smo od rodjenja nesavrseni.

BOG JE SAVRSEN
ANDJELI SU SAVRSENI
ADAM I EVA SU STVORENI SAVRSENI
MI SMO OD RODJENJA NESAVRSENI CELO COVECANSTVO
i zato nama treba otkupitelj jer smo samo mi nesavrseni.

SAVRSENO STVORENA BICA IMAJU VECNI ZIVOT

SAVRSENSTVO NE TREBA OTKUPITELJA.
 
Poslednja izmena:
Evo još jedan stih u vezi pojma "greh" iz Rimljanima 5. Dakle, postoji li razlika u Adamovom grehu i našem koji bi implicirao drugačiju sudbinu Adama.

Da vidimo Pismo:

"Zato dakle kao što za greh jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i pravdom jednoga dođe na sve ljude opravdanje života", Rimljanima 5,18

Da li smo primetili koji greh je nama pripisan :)? Greh "jednoga" jel da odnosi se na Adama. Njegov greh a posledica.."osuđenje na sve ljude". Šta Pavle ovde ukazuje? Zbog greha Adamovog mi smo svi osuđeni u Adamu..i posledica je "smrt" ali koja..rekli smo iz gore navedenog da je to prva smrt a ne druga. Dakle, mi smo svi osuđeni zajedno sa Adamom. Njegov greh drugim rečima proizvodi koju smrt?..Prvu ili drugu? Prvu jasno je. Dakle, zapamtimo Adamov greh proizvodi "prvu" smrt. Ako bi Adamov greh njemu donosio drugu smrt onda bi i nama jer smo mi svi osuđeni u Adamu i nama je u startu pripisan Adamov prestup. Onda smo u smrti izjednačeni sa Adamom.

Sad se zapitajmo..ako smo izjednaččeni sa Adamom u smrti jesmo li izjednačenu u "drugoj" ili "prvoj"? Jasno, u prvoj jer je osuđenje kao Adamu a posledica je prva smrt što implicira da je i Adam svojim prestupom zaslužio "prvu" smrt. Inače da je drugačije i mi bismo bili pod istom osudom i pod istom smrću.

Adam je svojim prestupom dakle zaslužio prvu smrt samim tim otvoreno mu je spasenje zahvaljujući Hristovoj krvi koja pokriva prvu smrt.
 
Evo još jedan stih u vezi pojma "greh" iz Rimljanima 5. Dakle, postoji li razlika u Adamovom grehu i našem koji bi implicirao drugačiju sudbinu Adama.

Da vidimo Pismo:

"Zato dakle kao što za greh jednoga dođe osuđenje na sve ljude, tako i pravdom jednoga dođe na sve ljude opravdanje života", Rimljanima 5,18

Da li smo primetili koji greh je nama pripisan :)? Greh "jednoga" jel da odnosi se na Adama. Njegov greh a poeldica.."osuđenje na sve ljude". Šta Pavle ovde ukazuje? Zbog greha Adamovog mi smo svi osuđeni u Adamu..i posledica je "smrt" ali koja..rekli smo iz gore navedenog da je to prva smrt a ne druga. Dakel, mi smo svi osuđeni zajedno sa Adamom. Njegov greh drugim rečima proizvodi koju smrt?..Prvu ili drugu? Prvu jasno je. Dakle, zapamtimo Adamov greh proizvodi "prvu" smrt. Ako bi Adamov greh njemu donosio drugu smrt onda bi i nama jer smo mi svi osuđeni u Adamu i nama je u startu pripisan Adamov prestup. Onda smo u smrti izjednačeni sa Adamom.

Sad se zapitajmo..ako smo izjednaččeni sa Adamom u smrti jesmo li izjednačenu u "drugoj" ili "prvoj"? Jasno, u prvoj jer je osuđenje kao Adamu a posledica je prva smrt što implicira da je i Adam svojim prestupom zaslužio "prvu" smrt. Inače da je drugačije i mi bismo bili pod istom osudom i pod istom smrću.

Adam je svojim prestupom dakle zaslužio prvu smrt samim tim otvoreno mu je spasenje zahvaljujući Hristovoj krvi koja pokriva prvu smrt.
Molim te necemo vise mozemo do sutra ovako.
Ti ne razumes i ok
Molim te prouci ovo sto sam napisal i pokusaj shvatiti.

Novi zavet je zakon dat nesavrsenim ljudima.

ADAM JE BIO SAVRSEN NJEMU JE BOG PRESUDIO I TO JE GOTOVO STARIM ZAVETOM

sve sto citiras u novom zavetu je za nesavrsenog coveka zakon.


I sta sad ja da tu komentarisem kada ti pogresno to tumacis.

Zna se sta je otkupna zrtva.
Otkupljuje od greha i smrti koje smo nasledili kao nesavrsena bica.
SAVRSENSTVU NE TREBA OTRKUP, nema ga se od cega otkupiti.
jer je savrseno.

iSUSOVA otkupna zrtva je mogucnost da NESAVRSEN COVEK DOBIJE SPASENJE - VECNI ZIVOT.

SAVRSENA BICA PO TOME KAKO SU STVORENA DOBIJAJU VECNI ZIVOT I ZATO IM NIJE POTREBAN OTKUPITELJ.

Pa tacno mi po rodjenju zasluzujemo smrt a samo Otkupnom zrtvom isusa Hrista mozemo ponovo dobiti vecni zivot od Boga.
Zato je Bog i morao da da Isusa Kao zrtvu da bi smo mogli dobiti vecni zivot.
Inace nam nista ne ostaje nego smrt.

To prva druga smrt tu se kacis bukvalno.
Smrt je smrt.
Otkrivenje tek otkriva sta je druga smrt.
Smrt iz koje nema vaskrsenja.
i ko nju dobija.
 
Poslednja izmena:
Samo stihove Ari...samo stihove koji to tvrde..da je Adam pod drugom smrti...gde su stihovi koji to govore?
Novi zavet da ti stavim ovde ceo jel :)
Znas za koga vazi novi zavet?
kad je uspostavljen novi savez,
znaci racunaj od Hrista.
Sta si se zakacio za tu drugu smrt samo nadji sta znaci pojam druga smrt u Bibliji.
Znaci smrt iz koje nema vaskrsenja.
 
Kod nas nema toga, Mi smo po rodjenju nesavrseni - gresni, to znaci podlozni bolesti starenju i smrti.
Rimljanima 5:12...

''Zato, kao što kroz jednog čoveka dođe na svet greh, i kroz greh smrt, i tako smrt uđe u sve ljude, jer svi sagrešiše.''

To je taj nasledjeni greh - nesavrsenost

Da li si videla kroz ove stihove koje si navela a mogao sam i ja..nego ne znam od kog da počnem...a ove bih i ja naveo..evo navedoh dva..šta kažeš za to? Nego, da li si videla da ovi stihovi koje si navela takođe izjednačavaju nas i Adama po smrti..vidi šta kaže:"kroz jednog dođe greh"..ok..koje su posledice tog greha mi se pitamo?. Apostol Pavle nam dalje pojašnjava.."kroz "taj" greh je došla "smrt"..odlično..sada se pitamo koja je to smrt a apostol će nam lepo reći:" (ta) smrt uđe u sve ljude"..jesi li primetila i povezala? Ova smrt kroz koju svi prolazimo je posledica čega? Ona je posledica Adamovog prestupa...Ako je ona posledica Adamovog prestupa onda taj greh Adamov vodi u koju smrt? Prvu li drugu? Pa pošto je posledica smrt koja uđe u sve ljude to je dakle prva smrt.

Dakle, Adam je zgrešio grehom koji vodi u prvu smrt i svi smo izjednačeni sa njime u tome. I ovaj stih iz Rimljana 5,12 nas izjednačava sa Adamom po prestupu i po posledicama tj. smrti :). Da li to vidiš?
 
Može samo jedan stih:)
Evo ovaj jednostavan citat
Jovan 3:16

16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen. nego da ima večni život.


I gde ovde pise da ce svi dobiti vecni zivot?
Dakle potrebna je vera u Isusa, njegovu zrtvu i ta vera podrazumeva mnogo toga
i moralan nacin zivota...

dalje
hoces citat za drugu smrt?
Pa imas o tome u Otkrivenju sta ona predstavlja.

A za Adama ne vazi niti novi zavet
jER JE osudjen daleko U STAROZAVETNO VREME.
niti zakon koji je za nesavrsenog coveka
jer je Adam bio SAVRSEN.
 
Da li si videla kroz ove stihove koje si navela a mogao sam i ja..nego ne znam od kog da počnem...a ove bih i ja naveo..evo navedoh dva..šta kažeš za to? Nego, da li si videla da ovi stihovi koje si navela takođe izjednačavaju nas i Adama po smrti..vidi šta kaže:"kroz jednog dođe greh"..ok..koje su posledice tog greha mi se pitamo?. Apostol Pavle nam dalje pojašnjava.."kroz "taj" greh je došla "smrt"..odlično..sada se pitamo koja je to smrt a apostol će nam lepo reći:" (ta) smrt uđe u sve ljude"..jesi li primetila i povezala? Ova smrt kroz koju svi prolazimo je posledica čega? Ona je posledica Adamovog prestupa...Ako je ona posledica Adamovog prestupa onda taj greh Adamov vodi u koju smrt? Prvu li drugu? Pa pošto je posledica smrt koja uđe u sve ljude to je dakle prva smrt.

Dakle, Adam je zgrešio grehom koji vodi u prvu smrt i svi smo izjednačeni sa njime u tome. I ovaj stih iz Rimljana 5,12 nas izjednačava sa Adamom po prestupu i po posledicama tj. smrti :). Da li to vidiš?
ne vredi ti pogresno to tumacis
NE MOZEMO MI BITI ISTI JER NISMO SAVRSENI
ON JE BIO SAVRSEN
MI SMO PO RODJENJU NESAVRSENI.
to je to
zavrsila sam na ovu temu
ako ti se svidja otvori svoju pa pisi o tome
to su osnovne stvari iz Biblije.
 
Evo ovaj jednostavan citat
Jovan 3:16

16 „Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina,
da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen. nego da ima večni život.


Ari, Ari..hajde da vidimo je li taj stih pominje negde da ovo ne važi za Adama? Ja sam upravo taj stih na početku citirao..ovde je jasno da je Sin Božiji došao da spase sve ljude...dakle gde vidiš u ovom stihu da su Adam i Eva izuzeti? Jer ti trebaš da pokažeš stihove gde su Adam i Eva izuzeti iz plana spasenja a ne da tražiš gde stoji da su i oni uračunati jer izraz "svi" se ne može razumeti sa izuzećem. Gde ti vidiš izuzeće za Adama i Evu?

No, nadam se da ćeš uzeti u razmatranje ono što sam naveo u Rimljanima 5,14 i 18 :)..Adamov prestup koji implicira prvu smrt..jasno kao dan.
 
Ari, Ari..hajde da vidmno je li taj stih pominje negde da ovo ne važi za Adama? Ja sam upravo taj stih na početku citirao..ovde je jasno da je Sin Božiji došao da spase sve ljude...dakle gde vidiš u ovom stihu da su Adam i Eva izuzeti? Jer ti trebaš da pokažeš stihove gde su Adam i Eva izuzeti iz plana spasenja a ne da tražiš gde stoji da su i oni uračunati jer izraz "svi" se ne može razumeti sa izuzećem. Gde ti vidiš izuzeće za Adama i Evu?
Izvini necu ovde otvori svoju temu pa pisi o tome.
Ponovila sam hiljadu puta,
U Novom zAvetu se Adam i Eva ne spominju u tom kontekstu.
jer se zna da su BILI SAVRSENI
A DA JE OTKUPNA ZRTVA ZA NESAVRSENOG COVEKA.
OTKUPNA ZRTVA POKRIVA SAMO NESAVRSENOST
novi zavet je zakon za nesavrsenog coveka od Hrista 1 vek
on ne vazi za Adama i Evu koji su bili savrseni.

ne vredi da pisem kad ne citas
necu vise na ovu temu ovde
ti neces da sagledas te osnovne cinjenice
pozdrav
 

Back
Top