..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost ..

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..
 
pa kao i sve ostalo zavisi od svesti coveka..ako ima 1 problem resice ga i ne mora znaciti da ce tripovati kako mu jos nesto fali..ja se recimo oslanjam na recepte od davnina pre nego li lekove i moderne tehnologije..ne mislim da kinezi ovise o zelenom caju..prosto im je svakodnevna rutina koja cini zivot kvalitetnijim verovatno i duzim
 
Razmišljao sam skoro o ideji zdravlja...
Pošto ja lično imam nekih problema sa alergijama koje su mi se pojavile pre oko 3,4 godine...Na neke opšte stvari, prašinu, polen svega i svačega, grinje...Stalno rokam neke tablete, sprejeve da bi istero dan, a i moram jer ako pustim da mnogo vremena imam disajnih problema zbog toga, dobijam upalu sinusa koju onda moram da lečim (jednom mi se ta upala proširila na sve moguće u glavi, jezivo)...
I sad, prvo što se to naprasno pojavilo, nikad kao dete ja to nisam imao, odjednom sam morao da kupujem te tabletčine, sprejeve, gluposti...Doktori svi kažu nema lečenja za alergije, samo uzimaj to kad te udari...A ordinacije im oblepljene reklamama za te iste lekove...
I eto, pod uticajem svega toga krenuo sam da razmišljam o manipulaciji stanovništva...Kroz hranu, kroz vazduh, vodu, izazivaš bolest...Razbolimo se da bismo kupovali zdravlje...Dok kupuješ, zdrav si...Onaj ko nema para, neće imati ni zdravlje...
 
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..

genska terapija, u ovom momentu, tek je u ravni simptomatske, jos uvek smo predaleko od pozicije uticaja na evolutivne tokove.
 
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..

кад се промаши смисао и не разуме сврха завист и зависност су ту.

п.с. крептоману се може помоћи без званичне медицине,
 
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..


sve ovo gore navedeno nema mnogo veze sa zdravljem, nego sa teznjom da produzimo zivot , duze trajemo pa svaku cenu... i naravno, u shto kompaktnijoj varijanti , bar naizgled ....
zdravlje ne podrazumeva ovisnost, ovisnost je bolest , kakva god je u pitanju... a svaka ovisnost ima svoj mali centar negde u glavi...zdravlje je dar koji umemo ili ne da chuvamo ukoliko smo rodjeni zdravi, ukoliko nismo, onda pricha o pomagalima ima nekog smisla, zarad opstanka jer nismo svojom voljom doshli na ovaj svet, pa ne zelimo ni da odemo jer ne znamo gde stizemo posle :lol:
evolucija choveka se krece ka shto komercijalnijem putu, a zdravlje je dobar izvor prihoda :lol:
 
Poslednja izmena:
genska terapija, u ovom momentu, tek je u ravni simptomatske, jos uvek smo predaleko od pozicije uticaja na evolutivne tokove.

Genska terapija već leči neke kancere,a mislim da uz nanorobote koje pominje Navar,za koju stotinu godina čovek i neće
ličiti na današnjem...
Što se tiče zavisnosti od medicine-sve ukazuje da medicine kao nauke i neće biti-poput mašinstva će biti završena teoretski
(u mašinstvu ničeg novog decenijama...) te će postati rutinska praksa...Farmacija će sasvim izgubiti značaj...Nadam se...:cool:
 
pa sve je o nečemu ovisno
schatten.jpg


Mala sjena reče velikoj sjeni: „Malo prije još si se kretala, a sada stojiš mirno. Malo prije si sjela, a sada ustaješ. Zašto ova neodlučnost?“
Velika sjena odgovori: “Nisam li ovisna od drugih da bi mogla biti što jesam? Nisu li i drugi o nečemu ovisni da bi mogli biti što jesu? Meni ide isto kao zmiji ovisnoj o svojoj koži ili velikom cvrčku (cikadi) ovisnom od svojih krila. Kako bi sada mogla reći zašto činim ovo ili ono?“

 
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..
A inače su mi poznati slični razgovori medikusa...
Vuku na tehnokratske priče obućara koji su mislili zavladati svetom...Stara priča...
Tu se malo oporavljaju,u senci takvih priča,kompleksi inferiori i sitne (ili krupne)nesigurnosti...:mrgreen:
Pa i mi inženjeri bismo mogli ,uz malo truda,tehnološkim dizajniranjem,konačno napraviti skoro
savršeno biće...:mrgreen: Još samo da izvršimo sitna podešavanja neurotransmitera-i dokovo...:hahaha:
 
Pričam ja tako sa kolegom..o pravcu kretanja čovjeka i njegovog zdravlja..o 'evoluciji' čovjeka ...
.. ljudski vijek se produžio i produžuje se zahvaljujući sve savremenijim farmaceutskim proizvodima, savršenijoj tehnologiji koja omogućuje operativne zahvate na patološki većem stepenu promjenjenog tkiva.. ljudi koriste razna pomagala..od ortopedskih uložaka, preko kompresivnih elestičnih čarapa.. do kompjutera sa govornim softverom za slijepa lica..o stentovima, pejsmejkerima da i ne govorimo ... čovjek se ne kreće u pravcu zdravijeg ...čovjek se kreće u pravcu ovisnijeg ... već vapimo za zamjenskim organima .. klonski ili potpuno vještački stvorenim..svejedno..glavno da funkcionišu ...
..da li zdravlje podrazumjeva ovisnost .. da li se 'evolucija' čovjeka kreće u tom pravcu ..


ovisnost ne bi postojala ukoliko bi se zauzeo stav o coveku kao idealu nasuprot ideala zivota koji konstantno iziskuje komplikacije. ljudi uglavnom rade protiv svog zdravlja odatle i tolika potreba za lecenjem. forsiranje, pohlepa sve to na kraju uzme danak.ljudi bi bili zdraviji kada bi umeli vise da cene to sto jesu.
 
ovisnost ne bi postojala ukoliko bi se zauzeo stav o coveku kao idealu nasuprot ideala zivota koji konstantno iziskuje komplikacije. ljudi uglavnom rade protiv svog zdravlja odatle i tolika potreba za lecenjem. forsiranje, pohlepa sve to na kraju uzme danak.ljudi bi bili zdraviji kada bi umeli vise da cene to sto jesu.

Kad su bili to što jesu-genetski-živeli su prosečnih 35-40 godina bez savremene medicine...Savremena medicina i standard civilizovanog čoveka ,
produžili su mu vek na oko 70 godina (kako gde...)
O tom je reč-da li će postati zavistan od medicine koja mu produžava vek...
Vlasnici pejmejkera to najbolje znaju...:mrgreen:
Pitanje se više odnosi na težnju večnosti...Tako da ima metafizike u pitanju...
Pitanje o gospodarima vremena...:cool:
 
bajka modernog vremena, da je nekakvim svojim dostignućem produžilo životni vijek čovjeka. istina je da razbojnici ne iscrpljuju svoje žrtve u toj mjeri, da se tako brzo istroše. u evropi imamo životne uvjete koji čovjeku bez daljnjeg omogućavaju starost u zdravlju, koja na veliko nadilazi 70 godina. s dugim životnim vijekom nisu povezane nikakve nove spoznaje ili uvjeti koji bi se mogli pripisati modernom društvu, a uopće ne tehničke prirode. visoku starost u zdravlju doživljavaju mnogi malo podalje od društva, koje uživa u samohvali i obmani.
među onima koji doživljavaju visoku starost nema nikoga tko je slijedio pravila koja nam društvo prodaje kao zdrave oblike ponašanja i ishrane.
 
Kad su bili to što jesu-genetski-živeli su prosečnih 35-40 godina bez savremene medicine...Savremena medicina i standard civilizovanog čoveka ,
produžili su mu vek na oko 70 godina (kako gde...)
O tom je reč-da li će postati zavistan od medicine koja mu produžava vek...
Vlasnici pejmejkera to najbolje znaju...:mrgreen:
Pitanje se više odnosi na težnju večnosti...Tako da ima metafizike u pitanju...
Pitanje o gospodarima vremena...:cool:

jeste medicina napredovala i olaksala zivot coveku ali ljudi se seciraju i krpe od pamtiveka i to je sve takoreci normalno. medjutim bolesti srca, secerasi, pritisak.. sve su to uglvanom posledice loseg nacina zivota na koje se moze delovati preventivno tj. zdravim nacinom zivljenja i razmisljanja, pogotovo kad se te bolesti npr. secer javi kod male dece i to su neke stvari koje bi se morale sprecavati. mnogo nam se vakuma nakupilo ispod lobanja i na tom polju se nesto mora raditi kvalitetno.;)
 
jeste medicina napredovala i olaksala zivot coveku ali ljudi se seciraju i krpe od pamtiveka i to je sve takoreci normalno. medjutim bolesti srca, secerasi, pritisak.. sve su to uglvanom posledice loseg nacina zivota na koje se moze delovati preventivno tj. zdravim nacinom zivljenja i razmisljanja, pogotovo kad se te bolesti npr. secer javi kod male dece i to su neke stvari koje bi se morale sprecavati. mnogo nam se vakuma nakupilo ispod lobanja i na tom polju se nesto mora raditi kvalitetno.;)
Hu...Daleko je složenija medicina već danas...Mani vitamine i minerale i zdrav život...Kad stave na aparate vođene kompjuterom-drugi su gospodari...Ni religija više ni na šta ne liči-ili liči na
dečiju igru...
 

Back
Top