Da li zbog misli može da se poludi?

Kako mislis ne mozemo kriviti?
Ti mislis da razlike u rezultatu razmisljanja nastaju zato sto jedan drzi junaka nalevo u gacama a drugi nadesno?
Jedan sto voli pepsi a drugi koka kolu....?
Ne , razlike u svemu poticu upravo od razlika u shvatanju i iskustvu...i to se gradacijski povecava....onaj ko razmislja duplo , sutradan osim razmisljanja duplom brzinom ima i unapredjen sistem razmisljanja.....vrsi adaptacije algoritma...
Ne, ja mislim da na proces razmišljanja utiču , pored ostalih psihičkih procesa i kvalitet primljenih informacija .
 
Jednostavni dokaz nelogicnosti kod Srba je ocekivanje da isto kvalitetno razmislja onaj koji razmislja 24h i onaj koji razmislja 2 min svakog dana...

Ne znam u kom kosmosu takva dva uma mogu da razmisljaju isto...mogu lukavstina jednog da da cak i bolje rezultate od misljenja drugog, ali ni slucajno da proces razmisljanja bude kvalitetniji.
Volim sto brines o Srbima i Srbiji, prosto se sve desava u Srbiji.....ostali svet opstaje samo kao pozadinski sapat....
 
Mislim da nismo na temi o Srbiji . Hvala na razumevanju .
Vidis tu se ne slazem sa tobom..
Zasto, pa zato sto je to stvar javnog i nacionalnog mentaliteta...
A signale imamo...
Sta ga tupis...bre to ili znas ili ne znas, ko ne moze da objasni u jednoj recenici taj i ne razume....Ana karenjina mora da stane u jednu recenicu..
Da koderu uspeju da simuliraju mozak prosecnog srbina i to pravilo u jednoj recenici ceo fajl, Srbija bi bila centar kompjuterskog sveta verujte mi..

Takva kompresija koja bilo koji fajl spuca u jednu recenicu je nesto sto bi ceo svet bacilo na kolena, serveri bi svi bili pod klaudom u Srbiji , a Srbija bi uvozila struju nevidjeno , ali bi devizni priliv bio toliki da bi Vucic pravio i novi sad na vodi smederevo na vodi , prahovo na vodi, karlovce na vodi ,
 
Ludilo je u principu kad poverujesh u neku prichu, a drugi stepen je kada poverujesh da si ti u toj prichi glavni igrach.
u principu usko povezano sa egom. Strah i deluzije potom generishu halucinacije.
Sestra od moje bake je tako poludela, nije izlazila samo se hranila ludilom sa TV, i kad
je u to poverovala, pochelo je i da joj se prividja i da halucinira.
 
Slazem se sa opisom procesa, dodao bih samo da opsesivna misao kod visprenih pojedinaca ume da iznedri izvanredna naucna, atletska ili umetnicka dostignuca, naravno ako se percipira fenomenoloski, kako rece korisnica s prve stranice, i to bi takodje spadalo u korpus onoga sto nazivaju talentom.. :)
U suprotnom, cesto biva nekonstruktivno, odn. offtopic i destruktivno.
 
U akutnoj fazi neko moze i da umre zbog misli, neko drugi menja licnost do svog trenutka pucanja, do koga ne mora da dodje, ali moze. Moj konacni odgovor je da se ludi zbog misli, koje ne moraju da budu pogresne, ali su dovoljne da izazovu emocionalne povrede, koje reaktivno guraju svest u ludilo, ali i smrt gusenjem ili ostecenjem vaznih organa.
Slažem se sa ovim. Moć misli je izuzetno jaka. Ono u šta sebe ubedimo toliko jako može nas i gurnuti "preko ivice" ako je negativno.
 
Ludilo je u principu kad poverujesh u neku prichu, a drugi stepen je kada poverujesh da si ti u toj prichi glavni igrach.
u principu usko povezano sa egom. Strah i deluzije potom generishu halucinacije.
Sestra od moje bake je tako poludela, nije izlazila samo se hranila ludilom sa TV, i kad
je u to poverovala, pochelo je i da joj se prividja i da halucinira.
Upravo to, kada se udruže više psihičkih funkcija u nekoj deluziji, onda dolazi do raznih psihičkih poremećaja.Njene misli su u funkciji ludila a ne obratno ,
 
Poslednja izmena:

Da svedemo ovaj tekst na dva jako bitna zaključka:​

1) Misao je samo jedna psihička funkcija i ne može da utiče na ludilo, što znači da zbog misli ne mogu da poludim;

2) Misao može biti tačna i netačna (može da bude totalno neprihvatljiva za onog ko ju je umislio i to je u redu, a onda se ona odbacuje kao nebuloza)
A zašto ljudi osede preko noći kad ih more sumorne misli?
 
1 zakljucak ti nije tacan...zbog misli se itekako moze poludeti....tj dovesti u razna stanja...

2 je nesto sto ne bih znao kako da ti objasnim zbog sledeceg
1 ti si poreklom iz Srbije, tu retko ko ima pojma sta znaci logika, a ovo je vezano za logiku
2 sta osoba radi sa onim sto smatra neistinom je takodje siroko polje izbora...
Ti si covek u problemu.
Mrzis i prezires ljude oz Srbije.
Isto bih ti rekao da mrzis ljude iz Mongolije.
Uzmi tu mrznju, iscuoaj je iz sebe i baci u vatru da izgori.
Nece boleti.
A tek zabluda da se od misli moze poludeti...NE MOZE...
o ludillu su pisali mnogi...i niko nije doveo u vezu ruzne misli i ludilo.
Doduse mozes sebi napraviti problem, ali poludati ne mozes.
Jedino mozes kao sto se vidi na tvom primeru da hranis prezir i mrznju.
 
Vidis tu se ne slazem sa tobom..
Zasto, pa zato sto je to stvar javnog i nacionalnog mentaliteta...
A signale imamo...
Sta ga tupis...bre to ili znas ili ne znas, ko ne moze da objasni u jednoj recenici taj i ne razume....Ana karenjina mora da stane u jednu recenicu..
Da koderu uspeju da simuliraju mozak prosecnog srbina i to pravilo u jednoj recenici ceo fajl, Srbija bi bila centar kompjuterskog sveta verujte mi..

Takva kompresija koja bilo koji fajl spuca u jednu recenicu je nesto sto bi ceo svet bacilo na kolena, serveri bi svi bili pod klaudom u Srbiji , a Srbija bi uvozila struju nevidjeno , ali bi devizni priliv bio toliki da bi Vucic pravio i novi sad na vodi smederevo na vodi , prahovo na vodi, karlovce na vodi ,
Ako odmah ne napises tu recenicu koja sazima Anu Karenjinu ides na ignor listu.
Izuzetno si inteligentan i jos mnogo vise bezobrazan.
Urazumi se.
To je za tvoje dobro jer meni si bitan kao lanjsku sneg.
Ali zaiebavas godinama ovde posten svet.
Odrasti.
Ne boli.
 
Mislim da moze i da mi se upravo to dešava...
Go Crazy Wtf GIF
 
Meni je zanimljivo kako to da uopste postoje ljudi koji misle da se zbog misli ne moze poludeti...jos kad vidim kako su ubedjeni u to.....to je meni zanimljivo....Tolika odvojenost od realnosti i stvorena stvarnost.....

Ima milion strucnih analiza koje govore suprotno , a jedna od tih , je npr GAD....koja govori da ako se osoba duze vremena nalazi pod anksioznim okolnostima dovodi sebe u vrlo ozbiljne depresivne i psihofizicke poremecaje, koji se pocnu osim akutno javljati i hronicno i na kraju prizovu i deluzije i ode sve u pm..

E sad, tu mi pada na pamet ono sto je medjufaza kod GAD pacijenta a to je posle prve akutne faze krece period koji moze duze da traje gde osoba ima svoje nabedjenosti i izgradjene deluzije....koje osobi izgledaju vrlo objektivne, a totalno su nerealne...To su psihicke i logicke konstrukcije koje rasterecuju jpsihu pacijenta , prebacuju odnose i krivice na nesto drugo a ne ono sto je stvarno razlog i to pije vodu poduze vreme , narocito ako pomogne neki poluamater psihoterapetu koji umesto terapije primeni coach life metod....

Uz takav nakaradni nlp takav pacijent moze izdrzati i po 15 godina do relapsa...relaps ce biti ne prejak, ali ce posle toga polako ici u depresiju....i u neke druge promene, obicno se u narodu takve promene ne primecuju , ometanja razmisljanja i svesti...narocito ako je veliki broj disonantnih osoba...
 
Poslednja izmena:
A zašto ljudi osede preko noći kad ih more sumorne misli?
Суморне мисли море онда, када су такве животне околности..
One recent study, for example, found that people experiencing more significant financial stress during the COVID-19 pandemic had greater rates of depression.

And research from 2018Trusted Source concludes that perceived wealth may actually prevent symptoms of depression. The study also found a positive relationship between income and health. This may be because having money allows you to live a healthier life, which in turn, may improve happiness, according to the study.

A study from 2007Trusted Source done in Canada found that people with the highest rates of depression are those living with an income of less than $10,000 a year.

Essentially, if you live in poverty, you’re more likely to experience depression symptoms. And, as people make more money, their rates of depression decrease.
 

Back
Top