Da li vredi uzeti Samaung galaxy note 9 u 2022 godini?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
43.303
pa sta ja znam uzeo sam p30pro zbog kamere i zoom-a. ali ipak to mi ne znaci toliko,najbolje kad je imas vrhunski ekran. eto moj stari s7 edge ima bolji ekran nego p30pro. razlika ocigledna cim otvoris Instagram aplikaciju i krenu slike da izlaze...znaci strasno koju je gresku huawei napravio.
P30 pro ima gustinu piksela 400PPI.

To je otprilike maksimalna rezolucija koju oko može da razlikuje, zbog vidnog ugla prema svakom pojedinačnom pikselu.

Sve preko toga je čisto marketinško sviranje klincu, jer čovek sa normalnim vidom ne može da vidi razliku bez lupe ili mikroskopa između 400PPI i bilo koje veće rezolucije.

Razlika može da postoji u drugim aspektima (kontrast, osvetljenje, osvežavanje, saturacija, renderovanje boja, i sl. ali gustina pakovanja piksela svakako tu nije problem.)

Poruka
3.456
P30 pro ima gustinu piksela 400PPI.

To je otprilike maksimalna rezolucija koju oko može da razlikuje, zbog vidnog ugla prema svakom pojedinačnom pikselu.

Sve preko toga je čisto marketinško sviranje klincu, jer čovek sa normalnim vidom ne može da vidi razliku bez lupe ili mikroskopa između 400PPI i bilo koje veće rezolucije.

Razlika može da postoji u drugim aspektima (kontrast, osvetljenje, osvežavanje, saturacija, renderovanje boja, i sl. ali gustina pakovanja piksela svakako tu nije problem.)

ne bih mogao da se slozim s tim. koristio sam s7 edge koji ima punu 2k rezoluciju. 2560x1440. to je prosto neverovatno za nekoga,ali prvi dan kad sam uzeo p30pro, upalim kameru i vidim da mi slika "mutna". odem na instagram,vidim da ima razlike u kvalitetu teksture na slikama. ja to primecujem,mozda i zato jer sam perfekcionista. ima ljudi koji ne obracaju paznju na te stvari.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.