Quantcast

DA li volite svoje roditelje?

da li volite svoje roditelje

• da

• ne

• samo ih postujem

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

bg pashaluk

Primećen član
Banovan
Poruka
538
Smatram da su notorni idioti oni koji misle da svako po default-u mora da voli svoje roditelje :eek:
a pogotovo da ih voli podjednako

ja svoje ne mrzim, ali ih ni ne volim bas nesto. ravnodusan sam...
ali ih postujem sto su mi dali zivot

Poslednja izmena:

Millie80

Iskusan
Poruka
6.450
Da. I smatram se srećnom što su takvi da ne mogu drugačije nego da ih volim. :heart: Mućisimo! I bez obzira na to što me ponekad izluđuju. :)

Smatram da su notorni idioti oni koji misle da svako po default-u mora da voli svoje roditelje :eek:
a pogotovo da ih voli podjednako

ja svoje ne mrzim, ali ih ni ne volim bas nesto. ravnodusan sam...
ali ih postujem sto su mi dali zivot
Što sam starija, sve mi besmislenije (najblaže rečeno) zvuči pojam "bezuslovna ljubav", koji se nekako pod obavezno vezuje za odnose roditelji - djeca. :confused: Ništa se ne mora iz pukog osjećaja obaveze, naročito ne pružati ljubav nekome od koga je ne primaš... pa taman da su i roditelji i djeca u pitanju. Mada neko osnovno poštovanje (kakvo bi trebalo ukazati svakom čovjeku) podržavam, jer nam to valjda ljudskost nalaže.

I inače... smatram da ljubav počinje tamo gdje prestaju obaveza ili potreba za nečijim prisustvom u našem životu.
Ako preko obaveze, interesa ili potrebe ne pretekne ništa... nema tu ljubavi. Eto tako.

Poslednja izmena:

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Pa mogu skapiram ako su ga ostavili ili zlostavljali..jedino za ovo drugo nema opravdanja
Mene su moji ostavili!Rodjena sam u Nemackoj,i kada sam dobila poziv za skolu,moja mati me je vratila za Srbiju,kao da bi isla u nasu skolu,jer nemacke skole nisu po njoj bas obrazovne!U stvari nije njoj to bio razlog,vec da me odvoji od oca da bi se razvela od njega!Odmah po razvodu i ona se vratila za Nemacku,jer se ovde nije mogla zaposliti,a mene je ostavila kod svoje sestre u nekom selu u Hrvatskoj,gde sam kao osmogodisnje dete odmah morala brati kukuruz.Onda me je otac uzeo i odveo kod svog brata u grad,tamo nisam brala kukuruz ali bila sam neka vrsta pepeljuge,cistila sam kucu,ribala kupatilo,a striceva cerka iako starija od mene,to nije morala raditi!Plakala sam molila majku da me uzme sebi,ali ona se preudala i ja sam joj bila visak.Slala je nesto noivca i kupovala mi garderobu i to je bilo sve!Moje molbe da me bar jedan od njih uzme sebi nisu bile uslisene,otac se pravdao da je musko,majka time da mi je bolje u mojoj zemlji!Tako sam rano uletela u brak u zelji da imam svoju porodicu,ali ubrzo se pokazalo da mi je to bila greska!Razvela sam se,i tada sam opet molila da mi pomognu da odem tamo,otac je to resio tako sto je prekinuo svaki kontakt samnom govoreci da sad nema obavezu prema meni jer sam odrasla,a majka time sto mi je dala nesto novca dok se ne snadjem nakon razvoda!Tada me je ucenjivala da ce mi pomoci ako decu dam bivsem muzu,ali ja to nisam mogla!
Ne tvrdim da sam ja savrsena majka,sigurno sam pravila i pravim greske u vaspitanju svoje dece,ali uz mene su!Da li ce one mene voleti,ne znam,meni je najbitnije da budu samostalne,i da zavrse skolu koju vole!
Ja sam sto se mojih tice poprilicno pregorela,ne osecam vise nista,prosla me je i mrznja,jednostavno sam prazna,ali ta praznina strasno smeta!Ali iz ove koze se ne moze!

K aja

Ističe se
Poruka
2.828
Ni ja svoje nisam volela.
Imala sam samo 5 godina kad sam shvatila da mi nikada neće biti ni pomoć ni podrška, već uvek samo nevolja.
Pošteno sam ih oboje pazila dok nisu umrli, ne zbog njih - zbog svoje vlastite mirne savesti, ali o nikakvoj ljubavi i poštovanju nikada nije bilo ni govora.
Takvim ljudima treba zakonom zabraniti da imaju decu.

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.272
Mene su moji ostavili!Rodjena sam u Nemackoj,i kada sam dobila poziv za skolu,moja mati me je vratila za Srbiju,kao da bi isla u nasu skolu,jer nemacke skole nisu po njoj bas obrazovne!U stvari nije njoj to bio razlog,vec da me odvoji od oca da bi se razvela od njega!Odmah po razvodu i ona se vratila za Nemacku,jer se ovde nije mogla zaposliti,a mene je ostavila kod svoje sestre u nekom selu u Hrvatskoj,gde sam kao osmogodisnje dete odmah morala brati kukuruz.Onda me je otac uzeo i odveo kod svog brata u grad,tamo nisam brala kukuruz ali bila sam neka vrsta pepeljuge,cistila sam kucu,ribala kupatilo,a striceva cerka iako starija od mene,to nije morala raditi!Plakala sam molila majku da me uzme sebi,ali ona se preudala i ja sam joj bila visak.Slala je nesto noivca i kupovala mi garderobu i to je bilo sve!Moje molbe da me bar jedan od njih uzme sebi nisu bile uslisene,otac se pravdao da je musko,majka time da mi je bolje u mojoj zemlji!Tako sam rano uletela u brak u zelji da imam svoju porodicu,ali ubrzo se pokazalo da mi je to bila greska!Razvela sam se,i tada sam opet molila da mi pomognu da odem tamo,otac je to resio tako sto je prekinuo svaki kontakt samnom govoreci da sad nema obavezu prema meni jer sam odrasla,a majka time sto mi je dala nesto novca dok se ne snadjem nakon razvoda!Tada me je ucenjivala da ce mi pomoci ako decu dam bivsem muzu,ali ja to nisam mogla!
Ne tvrdim da sam ja savrsena majka,sigurno sam pravila i pravim greske u vaspitanju svoje dece,ali uz mene su!Da li ce one mene voleti,ne znam,meni je najbitnije da budu samostalne,i da zavrse skolu koju vole!
Ja sam sto se mojih tice poprilicno pregorela,ne osecam vise nista,prosla me je i mrznja,jednostavno sam prazna,ali ta praznina strasno smeta!Ali iz ove koze se ne moze!
Realna prica i primer ali opet nekako mislim da postoji vise od postovanja i da bi se ta ljubav lako nadomestila ako bi se oni u nekom trenutku promenili

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Realna prica i primer ali opet nekako mislim da postoji vise od postovanja i da bi se ta ljubav lako nadomestila ako bi se oni u nekom trenutku promenili

Kada,pred njihovu smrt?U jednom od razgovora sa majkom sam je molila samo da kaze"dete,pogresila sam",i da ce mi biti tada lakse!Ali ni tada to nije htela reci,jer ona smatra da to sto mi je dala novac da je to dovoljno od nje!

raspustena_banda

Aktivan član
Poruka
1.347
U kom trenutku? Sta bi znacilo to da se sada promene? Kanarinka je odrasla zena, ima svoju decu. Nemoguce je da joj nadoknade sve sto su propustili niti da isprave zlo koje su naneli. Bilo kakav pokusaj "ispravljanja" sa njihove strane moze da se protumaci samo i jedino sto mozda nema ko da ih gleda pod stare dane... pa ko ce ako ne dete...

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.272
[/B]

Kada,pred njihovu smrt?U jednom od razgovora sa majkom sam je molila samo da kaze"dete,pogresila sam",i da ce mi biti tada lakse!Ali ni tada to nije htela reci,jer ona smatra da to sto mi je dala novac da je to dovoljno od nje!
Ma kapiram nego ne mislim na procenjivanje postupaka..nego da se u jednom trenutku nadjete i nastavite gde sta stali..da bi se preslo preko svega i da ipak postoji ljubav iako mi tvrdili drugacije

Poslednja izmena:

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
@ kanarinka, pisale smo u isto vreme, tema je bas osetljiva, izvini sto komentarisem al' me tera neki vrag.
Naravno da trebate komentarisati,zato sam to i pisala javno,iz razloga da pojedinci,koji su imali divno detinjstvo sa pravim roditeljima,shvate da ima i nas koji nismo bili te srece!Takodje i buducim roditeljima,koji mozda ovo citaju,da sutradan kada budu imali svoju decu,znaju da novac ne moze nadomestiti prisustvo roditelja!Ako niste spremni na odricanje koje roditeljstvo znaci,bolje ih nemojte ni praviti!Znala sam jednu zenu,koja je otvoreno rekla da ne zeli decu.Ma koliko to mozda nekom zvucalo neprirodno,sto svakako jeste,to mi je postenije,nego da ih rodi zato sto tako treba!

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.874
neko, jednostavno, nije sposoban da se brine o detetu... nema želju, nema osećaj, gleda šta je za njega bolje, vođen debelim egoizmom i nulom od odgovornosti...
takav ni dve nacrtane ovce ne bi sačuvao

sine, da prvo radiš psihotest, pa da vidimo da li si sposoban da budeš roditelj :rtfm:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.